Спілкування у віртуальному світі стало буденністю. Рідко зустрінеш людину, у якого немає сторінки в соціальних мережах. Контакти відбуваються за допомогою засобів мобільного зв’язку та інтернету. А адже так приємно отримати листівку або лист, написаний від руки. Які правила заповнення конвертів, як писати цифри на конверті – про це по порядку.

Як заповнювати конверт

При відправленні листа нерідко виникає питання про те, як правильно заповнювати конверт для листа? На пошті наведено спеціальні пам’ятки, на яких можна побачити, як повинен виглядати підписаний варіант. Наведений приклад, як заповнити конверт для листа по Росії або в інші держави. Порядок написання уніфікований у більшості країн, але є особливості у деяких з них, тому необхідно бути особливо уважним, щоб послання знайшло свого адресата.

Від того, наскільки коректно підписано зручностями, залежить швидкість його доставки у кінцевий пункт. Використання дефісів та слешов замість скороченого написання слів «д», «кв» та інших може ускладнити обробку і затримати відправку кореспонденції. Дотримуватися правил необхідно, оскільки автоматизація процесу допомагає в рази скоротити сортування відправлень.

Що писати на конверті листа

Потрібно правильно підписувати послання, щоб прискорити їх обробку та скоротити час на відправку. Для цього слід дотримуватися стандарту. Підписувати слід без переносів слів, скорочень офіційних назв компаній. Якщо є можливість, то рекомендується скористатися печаткою відомостей на порожньому примірнику. Це допомагає уникнути помилок при сортуванні і виключить повернення відправлень через нерозбірливим інформації.

Існують спеціальні правила, які визначають, що писати на конверті листа:

 • у верхньому куті зліва зазначаються дані відправника, в які входять ПІБ та адресу з індексом;
 • внизу праворуч вказується дані та адресу одержувача.

Цифри на конверті

Для збільшення швидкості обробки поштової кореспонденції, у відділеннях по всій країні впроваджуються автоматичні комплекси по сортуванню листів. Важливо правильне написання індексу, інформацію про якому можна уточнити в спеціальному класифікаторі на сайті пошти Росії. Крім коректної інформації, треба знати, як заповнити індекс правильно. Для цього існує спеціальна уніфікована форма, а зразок цифр можна дізнатися в будь-якому поштовому відділенні або в інтернеті.

Як правильно писати адресу на конверті

Крім точного та коректного написання індексу, треба розбірливо і правильно написати адресу на конверті відправника і одержувача. Краще використовувати для цього друковані літери. Дані заповнюються таким чином:

 • прізвище, ім’я, по батькові у родовому відмінку (найменування організації, якщо відправляється від імені юридичної особи);
 • вулиця, будинок, корпус, квартира;
 • населений пункт;
 • район;
 • область;
 • край (автономний округ, республіка та інші);
 • держава;
 • поштовий індекс.

У правому нижньому кутку під маркою необхідно надписати дані одержувача або юридичну адресу організації в такому ж порядку, як і інформація про відправника. Якщо невідома точна адреса одержувача, то замість нього пишеться «до запитання». Варто зауважити, що при відсутності даних про районі, області і краї, їх опускають. Не можна підписати так:

 • р. Москва;
 • Московський район;
 • Московська область.

Як правильно підписати конверт з Росії

Для доставки кореспонденції по території Російської Федерації основним правилом вважається те, що підписувати її потрібно виключно російською мовою. У випадку, коли допускається написання даної інформації на національному мові автономної республіки, то в обов’язковому порядку наведена інформація дублюється на російську. Цей факт варто враховувати, коли виникає утруднення, як підписувати конверт з Росії.

Як заповнити конверт по Україні

Якщо необхідно знати, як заповнювати конверти по Україні, то тут варто підписати його згідно з тим ж правила, як і при заповненні кореспонденції по території Росії. Напис виконується українською мовою з обов’язковим дубляжем назви країни російською. Варто зауважити, що в Україні використовується п’ятизначна написання індексу. Це відрізняється від російської індексації, що містить шість цифр.

Як заповнити конверт для листа кордон

Правила заповнення конвертів для відправки їх за кордон відрізняються від звичного порядку. Якщо відправлення слід в Білорусь, Україну або інші держави близького зарубіжжя, то тут не повинно виникнути питань, як підписати конверт. При відправці в країни далекого зарубіжжя кореспонденцію підписують мовою країни, в яку ви відправляєте міжнародний конверт або англійською. Підписати його потрібно за таким зразком:

 • ім’я та прізвище
 • номер будинку, квартири, назва вулиці (кварталу);
 • місто;
 • індекс, держава.

Зразок заповнення рекомендованого листа

Відбувається оформлення рекомендованого листа з повідомленням згідно з правилами. Крім цього, конверт підписується. Винятком тут є заповнення спеціального бланка-повідомлення. З одного боку зазначаються дані відправника, а з іншого – одержувача і ставиться підпис. При доставці надсилання адресату, листок повертається відправнику, вказуючи тим самим, що відправлення доставлено. При прийомі замовленої кореспонденції оператором видається чек, в якому відображений трек-номер, який буде потрібно, щоб відстежити відправлення.

Відео: як правильно заповнити конверт