Визначень самооцінки існує велика кількість. Зміст поняття самооцінки зводиться до того, як індивід оцінює свою і своєї діяльності значущість, а також наскільки він вірить в свої сили і очікує від себе великих досягнень. Адекватна самооцінка передбачає, що людина впевнена в собі, ставить перед собою великі цілі і здатний правильно оцінити свої здібності, щоб досягти їх.

Жінки часто страждають із-за зниженої самооцінки. Можна погодитися, що представниці слабкої статі мають більше причин для занепокоєння з приводу можливості досягти успіху: навіть в сучасному суспільстві часто їм з дитинства вселяють, що чоловік — цар, а жінці відведена роль його скромної помічниці, слухняною і не претендує на регалії.

Щаслива жінка завжди має гарну самооцінку. Вона знає, що у неї багато талантів, оточуючі люблять її і позитивно відгукуються про її зовнішність і риси характеру, а якщо вона захоче досягти чогось, то обов’язково зробить це.

Причини заниженої самооцінки у жінок

Щоб зрозуміти, як підвищити самооцінку жінки, необхідно спочатку проаналізувати фактори, що викликають її погіршення. Серед поширених:

  • невдоволення своєю зовнішністю,
  • відсутність популярності у чоловіків,
  • зайву увагу протилежної статі до сексуальності жінки при відсутності інтересу до її
  • інтелектуальним здібностям,
  • сліди дитячих вражень, коли домінантні мати / батько регулярно демонстрували невдоволення
  • недостатніми, на їхню думку, успіхами дочки або, навпаки, прищеплювали їй думку, що вона нічого
  • не може досягти, тому що жінка,
  • невдачі в кар’єрі.

Упередження часто стають бар’єром на шляху до досягнення жінкою успіхів. Серед поширених стереотипів, що представники сильної статі розумніший, витриваліший, здоровіше, знають більше, приймають більше правильних рішень, ніж представниці прекрасної половини людства. Науково це не доведено. І сильна жінка ніколи не поставить себе в залежність від думки більшості, а буде випробовувати свої можливості.

Досягти наміченого

Чим більше з бажаного може досягти жінка, тим краще її самооцінка. Але навчитися домагатися свого — ціла наука, у якій висока самооцінка і позитивний результат взаємно впливають один на одного.

Впевнена у собі — значить сильна жінка, яка не знає, що таке закриті двері. Вона володієте тими перевагами, які чоловікам і не снилися, і зможе будь-якого переконати у своїй правоті. Так чому ж, невже лише через те, що вона належить до підлоги, званому слабким, вона повинна страждати заниженою самооцінкою?

Всі жінки — талановиті. Використовуючи свої здібності, будь-яка може досягти успіху. Але з-за зниженою самооцінки представниці прекрасної статі буває важко згадати, якими можливостями вона володіє. Яку б сферу діяльності вона не обрала, головне — перестати переконувати себе, що нічого не вийде, оскільки здібностей мало, а вселити собі протилежну думку. Навіть невеликі зрушення на шляху до бажаного викличуть підвищення самооцінки.

Якщо все ще є сумніви в успіху, краще згадати голлівудські фільми, в яких головні герої, також страждають від браку віри в свої сили, завдяки наполегливості і працьовитості обов’язково здійснювали задумане.

Перебороти ситуацію

Не кожна представниця прекрасної статі може сказати, що вона — щаслива жінка. На шляху більшості зустрічаються труднощі, невдале рішення яких знижує самооцінку. Або чоловік виявився нікудишній, або з роботи скоротили, або заздрісна приятелька поширює дурні плітки.

Сильна жінка ніколи не дозволить тимчасовим безладдям зламати її і зупинити на шляху до нових цілей. Вона несе відповідальність за все у своєму житті і не стане нарікати на долю і нити, що проблеми викликані її недоліками і відсутністю здібностей, а міцно стисне кулаки і кинеться знову в бій.

Бути самою чарівною і привабливою

Щоб вона не намагалася придумати собі, навіть сильна жінка потребує регулярно великій кількості компліментів з боку оточуючих. Однак похвали оточуючих потрібно заслужити. Втім, зробити це не так складно. Досить просто вміти бути красивою і приємною в спілкуванні.

Щаслива жінка завжди симпатична, і не важливо, скільки вона важить кілограм, який обсяг її талії, і білосніжна у неї посмішка чи ні. Навчившись отримувати радість від життя, випромінюючи оптимізм, представниця прекрасної статі багатьом стане зразком для наслідування і підвищить свою самооцінку.

Зовнішність, а точніше її відповідність модним стандартам, дійсно не має великого значення. Повна, худа, з маленькими грудьми — в будь-якому випадку цікава і з багатим духовним світом. Радянські фільми давали багато корисних порад. Навіявши собі, що «я — найчарівніша і найпривабливіша», як робила героїня у відомій однойменній кінострічці, представниця прекрасної статі справляє позитивне враження.

Вибрати правильного партнера

Жінки, в силу різних гендерних психологічних особливостей, набагато легше можуть потрапити під вплив іншої людини поставити себе у повну від нього залежність. Небезпечно наявність поруч домінантного чоловіка, який не поважає свою партнерку.

Підрахуйте, як часто він робить вам компліменти, хвалить ваші таланти і досягнення, подумайте, чи намагається він іноді зробити так, як хочете ви. Сильна жінка не дозволить знаходитися поблизу від неї чоловікові, який не любить її і намагається знизити її самооцінку. Якщо представник протилежної статі — егоїст і уважний тільки по відношенню до себе, дуже скоро він повинен почути слово «прощавай».

Почуття закоханості покращує самооцінку. Секс, що приносить задоволення обом коханцям, викликає підвищення вмісту гормону ендорфіну, що дозволяє представниці прекрасної половини людства дозволяє сказати їй, що вона — щаслива жінка.

Зайнятися здоров’ям

У пошуках відповіді на питання, як підвищити самооцінку жінки, упускають , що причиною невпевненості у своїх силах часто є погане самопочуття, емоційні розлади: депресія, часті перепади настрою. Всі ці фактори сильна жінка постарається виключити, зайнявшись своїм здоров’ям.

Спорт дозволяє тримати себе у формі, а значить, покращувати свій зовнішній вигляд. Якщо навколишні захоплюються стрункою талією і міцними ніжками жінки, її самооцінка підвищується. Крім того, правильно підібрана фізичне навантаження регулює гормональний баланс, який безпосередньо впливає на настрій і впевненість у собі.

Щаслива жінка починає свій день з жирного гамбургера, а з легкого сніданку, багатого вітамінами і мікроелементами. Це наповнює її енергією, покращує самопочуття і допомагає досягати наміченого.

Піти до психолога

Якщо представниця прекрасної статі з повагою ставиться до себе, але вона знає, що серйозні проблеми з впевненість у собі необхідно лікувати у фахівців, які знають, як підвищити самооцінку жінки. Часто важко самостійно знайти корінь зла, викликає відсутність віри в себе, і для цього потрібно кілька сеансів психотерапії чи психоаналізу.

Багато відчувають упередження перед тим, щоб шукати допомоги у психолога. Але навіть сильна жінка потребує свіжому погляді з боку на свої проблеми, який може дати професіонал.

Любимо себе і підвищуємо самооцінку.