Як почистити чайник від накипу содою та іншими засобами, профілактичні заходи

Чайник є на будь-якій кухні. Цей пристрій дозволяє нагріти або закип’ятити воду всього за кілька хвилин, а потім насолодитися смачним чаєм або ароматною кавою. Але з часом всередині чайника з’являється накип, і для її очищення більшість споживачів воліють використовувати різну хімію з побутового магазину. А адже такі дії небезпечні для здоров’я, а з урахуванням того, що накип можна видалити за допомогою звичайної соди, і зовсім не є розумними. Саме тому у матеріалі нижче ми вирішили розповісти вам про те, як почистити чайник їй.

Чому утворюється накип

Зміст статті

  • Чому утворюється накип
  • Позбавлення від накипу за допомогою соди
  • Поєднання соди та інших засобів для чищення
  • Профілактичні заходи

Як почистити чайник від накипу содою та іншими засобами, профілактичні заходиГоловною причиною є солі кальцію і магнію. В процесі кип’ятіння рідини вони перетворюються в осад, утворюючи при цьому великі нарости всередині побутового приладу. Мабуть ви хоч раз чули, що воду поділяють на дві категорії: м’яка і тверда. І класифікація проводиться саме за кількістю цих солей — чим їх більше, тим жорсткіше вода.

Важливо! З часом наростів з’являється все більше, а це впливає не тільки на смак води. У чашці із напоєм можна виявити пластівці білого кольору, а вода починає набувати неприємний запах. І в таких випадках необхідно терміново почистити чайник від накипу содою.

Позбавлення від накипу за допомогою соди

Як почистити чайник від накипу содою та іншими засобами, профілактичні заходиСода використовується для різноманітних цілей. Приміром, вона додається в тісто як розпушувача, а також допомагає боротися з опіками. Але не менш ефективною вона виявиться і в боротьбі з багатовіковою накипом.

Для неї характерна м’яка кристалічно-молекулярна структура, що робить її ідеальним засобом для чищення поверхонь. Кристали чудово розчиняються у воді, і при цьому не завдають шкоди очисним поверхонь, зважаючи чого соду можна використовувати не тільки для усунення накипу, але і для чищення скла, заліза і інших матеріалів, з яких виготовлена кухонне начиння.

Сода є абсолютно нешкідливим матеріалом, і не несе загрози для навколишнього середовища і людського організму. При використанні соди на тілі не виникне опіків і подразнень.

Поєднання соди та інших засобів для чищення

Як почистити чайник від накипу содою та іншими засобами, профілактичні заходи1. Сіль і сода. Це поєднання допоможе побороти навіть сильно застарілий накип. Щоб очистити чайник потрібно залити в нього воду до верхів, а потім засипати ложку солі і 2 соди. Дочекайтеся повного розчинення, а після залиште рідину постояти протягом 15 хвилин. Після закінчення даного часу посуд промивається чистою водою з використанням губки, а потім чайник набирається, доводити до кипіння, злити і знову вирушає в мийку.

2. Сода і оцет. Результат перевершить всі очікування. Вам потрібно додати у воду 2 ч. л. соди на 1 літр, закип’ятити її, настоятися 15 хвилин і вилити в раковину. Далі набирається друга порція води, в яку додається аналогічну кількість соди, а також оцет, з розрахунку 1 ч. л. на літр. Вміст необхідно закип’ятити настояти 20 хв, а потім злити і прибрати відшарувалася накип.

3. Сода і лимонна кислота. Як почистити чайник від накипу содою і кислотою? У посуд заливається вода, а після на кожен літр додається по 2 ч. л. коштів. Кип’ятіння триває 15 хвилин, після чого гаряча вода в чайнику тримається протягом години. Після закінчення даного часу розчин зливається, процедура повторюється. Цей спосіб рекомендовано використовувати у випадках, коли інші засоби не дають бажаних результатів.

Профілактичні заходи

Як почистити чайник від накипу содою та іншими засобами, профілактичні заходи

  • Не рекомендується 2 рази кип’ятити одну і ту ж воду.
  • Необхідно зливати кип’ячену воду для мінімізації ймовірності появи накипу.
  • Чайник слід чистити 4-5 разів в місяць.
  • Процес появи накипу можна уповільнити, якщо почати використовувати воду, що пройшла попередню фільтрацію.
  • Після кожного кип’ятіння необхідно обполіскувати чайник водою.