Лайкфакер являє собою людину, яка може мобільно і компактно зорієнтуватися в тій чи іншій ситуації, обійшовши при цьому усталені життєві позиції. Таких людей можна знайти і серед любителів подорожувати. І, якщо ви теж належите до категорії людей, охочих подорожувати по світу і при цьому майже безкоштовно, то вам стане в нагоді список сервісів, які допомагають отримати інформацію про варіанти бюджетних поїздок.

Подорож та допомога по господарству

Сьогодні мандрівникам, які не мають можливості оплачувати свої бажання, пропонується скористатися сервісами, які містять інформацію про пропозиції безкоштовного проживання в різних країнах світу в обмін на надання допомоги. Подібні послуги надають:

  • Help Exchange, пропонує відомості про жителів різних країн, які запрошують до себе мандрівників для надання допомоги у веденні господарства або дрібного бізнесу. Для них пропонується безкоштовне проживання, харчування і навіть оплата екскурсій. Досить визначитися з відповідним видом робіт і зв’язуватися з господарем.
  • WWOOF, містить інформацію про жителів зарубіжних країн, які потребують допомоги ведення органічного фермерства і готові запропонувати за неї нічліг і їжу.

Подорож, поєднане з волонтерством

Більшість подібних сервісів призначене для організації молодих людей, охочих познайомитися з пам’ятками різних країн світу і готових при цьому стати волонтерами у різних заходах. Серед таких сервісів можна скористатися:

  • SE7EN, де можна відшукати волонтерську програму практично в будь-якій країні світу;
  • VSO, благодійна організація, що пропонує подорожувати в будь-які країни і стати волонтером у сфері екології, економіки, медицини, освіти тощо;
  • Conservation Volunteers, організація для мандрівників, які захоплюються екологією і мріють познайомитися з красою Нової Зеландії або Австралії. На цьому сервісі можна підібрати волонтерську програму, спрямовану на захист природи;
  • AIESEC, організація, що займає поширенням волонтерських проектів та програм стажувань для молоді у понад 100 країнах світу;
  • Appalachian Trail, благодійний сервіс по збірці волонтерів, які люблять природу і готових брати участь в програмах по її захисту;
  • United Nations Volunteers, набирає волонтерів, охочих стати учасниками ООН;
  • Youth in Action, сервіс, відображає освітню програму, до якої залучаються молоді люди до 30 років. Для них пропонується майже 70% оплата проходження тренінгів та інших навчальних курсів і навіть оплата дороги. Плюсом до всього є знайомство з особливостями та визначними пам’ятками країни.

Популярним ресурсом серед мандрівників, які бажають познайомитися з красою, культурою та особливостями життя різних країн світу і при цьому заощадити бюджет, є сервіс Couchsurfing. Через нього можна легко підібрати варіант подорожі з безкоштовним проживанням, а також знайти нових друзів. Якщо поєднати використання сервісу та поїздку автостопом, то можна отримати величезну фінансову економію.