Меблі є невід’ємною частиною будь-якого приміщення, виконуючи не тільки свою основну функцію зберігання речей, але також прикрашаючи собою кімнату і надаючи їй закінчений вигляд. Проте з часом поверхня тьмяніє, зношується і швидше псує собою оздоблення житла, ніж доповнює його, що викликає резонне питання: чи варто придбати новий виріб або відновити старе? Простіше і швидше купити нові меблі, але ремонт дозволяє надати їй незвичайний унікальний вид, втілити в реальність свої дизайнерські фантазії.

Отже, як пофарбувати шафу, щоб він ще довгий час радував свого власника?

Як правильно фарбувати шафа

Зміст статті

 • Як правильно фарбувати шафа
 • Особливості фарбування шафи з ДСП
 • Як фарбувати старий шафа білий і інші кольори

Перше, що необхідно зробити – зняти знімні деталі (петлі, ручки), а також вийняти ящики і зняти дверцята.

Важливо. Фарбування шафи повинна проводитися на вулиці або в добре провітрюваному приміщенні.

Для виконання робіт потрібно підготувати:

 • 3-4 балончика акрилової емалі, чого цілком достатньо для двошарової забарвлення;
 • Матовий або глянцевий аерозольний акриловий лак;
 • Малярну паперову стрічку;
 • Захисні рукавички, окуляри і респіратор;
 • Ємність з водою і дрантям;
 • Плівку або газету;
 • Розчинник;
 • Дрібнозернисту наждачний папір.

Якщо на поверхні шафи присутні глибокі подряпини та інші пошкодження, то для їх усунення додатково знадобляться автомобільна шпаклівка і грунтовка. Замість аерозольної фарби і лаку можна використовувати звичайні матеріали в банках і пензлики.

Перевагу акрилової емалі віддається через насичених відтінків, простоті розведення звичайною водою і відсутності запаху. Якщо в процесі фарбування ви допустите помилку, то її легко виправити, просто витерши ділянку мокрою ганчіркою. До того ж вона набуває велику міцність по мірі висихання.

Особливості фарбування шафи з ДСП

Як пофарбувати шафа з дсп своїми руками? Реставрації вироби передує видалення попереднього шару фарби, для чого використовується наждачний папір, при цьому поверхню слід попередньо очистити ганчіркою.

Зверніть увагу. Після використання наждачки слід простежити, щоб пил не залишилася в куточках або щілинах.

Пофарбувати шафа з дсп своїми руками досить просто. Потрібно розуміти, що поверхня меблів з ДСП вбирає фарбу погано, тому повне висихання зажадає деякого часу, при цьому температура повітря в кімнаті повинна бути не нижче 16 градусів. Для виконання візерунків слід застосовувати трафарет, а щоб уникнути нерівностей і патьоків поверхню необхідно розташувати горизонтально.

Тонкі лінії і найбільш складні місця не заберуть багато сил, якщо використовувати спеціальні наконечники для балончиків з фарбою або невеликі пензлики.

Як фарбувати старий шафа білий і інші кольори

Як пофарбувати старий шафа в білий колір? Процес фарбування шафи з ДСП не відрізняється складністю і проходить у кілька етапів:

 • Нанесення грунтовки. Обов’язковий крок, оскільки вона сприяє більш швидкому висиханню фарби, при цьому кінцевий відтінок буде насиченим і яскравим. Перед нанесенням фарби слід дочекатися повного висихання грунтовки.
 • Фарбування. Шарів повинно бути дещо, що дозволить домогтися однорідного рівномірного фарбування. Наносячи їх пензликом, слід водити нею з боку в бік, а уникнути змішування кольорів, якщо їх кілька, нескладно використанням на кордонах малярного скотча. Для повного висихання оновленого вироби потрібно близько трьох днів.
 • Заключним етапом стане лакування шафи. Лак з тонуванням додасть йому гарний відтінок, а яхтний – глянець. Покриття їм меблів забезпечує велику стійкість до стирання, а також підвищує її довговічність.
 • Реставрувати стару меблі краще, адже при її виготовленні, як правило, використовувалися міцні натуральні матеріали. Крім того, нерідко вона володіє складним хитромудрим дизайном. З цієї причини не варто поспішати відправляти її на смітник – акуратно пофарбована, вона отримає нове життя і буде радувати вас не один рік.