Тюльпани як садове декоративна рослина набирають все більшу популярність. Зараз вже і на 8 березня дарують в основному тюльпани. Нехай ця квітка не такий пишний і ароматний як троянда або астра, але все ж він по своєму красивий.

Якщо подивитися на міські клумби, то можна виявити, що на них висаджені в більшості своїй або петунії, або тюльпани.

Зміст:

  • Як підготувати до посадки цибулини навесні
  • Коли садити тюльпани навесні
  • Вибір місця для посадки (підготовка грунту, підживлення)
  • Технологія посадки тюльпанів
  • Догляд за тюльпанами, які висадили навесні
  • Відео про те, як висаджувати весняні тюльпани

Це пов’язано з тим, що тюльпани розпускаються ранньою весною. Тому бульби їх висаджуються вже під зиму. Однак, можна це зробити навесні, і вже через деякий час насолоджуватися квітучими рослинами.

Для цього необхідно висаджувати повністю доспілі цибулини.

Як підготувати до посадки цибулини навесні

Готувати їх до весняної висадки не просто потрібно, а необхідно. Зберігати в теплому місці, якщо ви зібрали цибулини під зиму, їх зовсім не потрібно, інакше вони можуть почати рости. Тому краще помістити в холодне місце до весни. Для цього добре підійде камера для овочів в холодильнику. Можна зберігати на вулиці.

У цьому випадку, ви висаджуєте цибулини в будь-яку тару, Приховуєте тирсою, гілками і виносьте. Також можна цю ємність ще й прикопати. Якщо ви висадили цибулини кожну окрему ємність, то навесні можна так їх і посадити разом з ємностями.

Якщо ж ви придбали цибулини спеціально, перед посадкою навесні, то їх так само необхідно підготувати. На ніч кладемо в овочевий відсік холодильника. Якщо є можливість приготувати світло-рожевий розчин марганцівки, то рекомендується хвилин на 30 помістити їх у нього для профілактики захворювань.

Безпосередньо перед самою висадкою, цибулини треба очистити від верхньої лушпиння, ще раз перевірити, чи немає яких-небудь ушкоджень.

До речі, крім марганцівки, можна використовувати аптечний настій чистотілу. Він допоможе боротися не тільки з захворюваннями, але і личинками шкідників.

Потрібно обробляти цибулини

Отже, якщо із зберіганням з осені до весни все зрозуміло, то з обробкою у багатьох виникають питання. А чи варто це робити взагалі. Тим більше, що, наприклад, марганцівку так просто не купить тепер.

Але, як би там не було, а обробка все-таки потрібна, оскільки позбавить майже відсотків на 90 від можливості рослині захворіти. Так що шукайте марганцівку, кладіть цибулини в розчин (приблизно на 1 літр досить щіпки порошку), витримуйте хвилин п’ять.

Таким чином, цибулини підготували, обробили. Настав час для їх висадки.

Коли садити тюльпани навесні

Терміни посадки тюльпанів скрізь різні і залежать від регіону. Зазвичай їх вже висаджують ранньою весною, це десь в кінці березня. Крім того, пізні сорти можна посадити пізніше, а з ранніми затягувати не варто. Якщо є небезпека заморозків, то цибулини краще висадити в контейнері. Ну а коли температура встановиться і у відкритий грунт.

Крім того, температура грунту повинна бути вже прогріта до 9 градусів – це на глибині 10 см Самим оптимальним періодом є кінець березня до квітня.

Вибір місця для посадки

Строгих правил щодо вибору місця для посадки тюльпанів немає. Ви вибираєте ділянку, де вони будуть виглядати добре, радувати око своїм цвітінням не тільки вас, але і тих, хто до вас заходить.

Єдине, треба щоб вибране місце було добре освітлене. І склад грунту. Грунт повинен бути суглинним або супіщаним.

Підготовка грунту

Тюльпани дуже люблять, щоб грунт був рихлим. При перекопуванні грядки необхідно додати в неї трохи піску як для дренажу, так і для перешкоди утворення грудок. Готувати грядку для тюльпанів треба починати вже після сходу снігу.

Грядка перекопується на глибину багнета лопати. Крім піску необхідно відразу внести добрива. Добре підійдуть будь-які органічні, крім гною. Також, можна додати мінеральні, які дадуть надалі високу схожість рослин. Краще всього підійдуть азотисті добрива. Крім того в лунки, куди ви будете висаджувати тюльпани можна ще додати трохи компосту.

Чим підгодовувати рослини для швидкого зростання

Як вже говорилося, для підгодівлі підійдуть будь-які органічні, крім гною і мінеральні добрива. Гній перепалює коріння рослини. Першу підгодівлю ви вносите при підготовці грунту. Потім практично відразу після посадки. Тут краще всього підійдуть саме азотисті добрива, які необхідні для формування стебел і листя. Вже потім можна використовувати тільки мінеральні добрива.

Технологія посадки тюльпанів

Після того, як грунт підготовлений, можна приступати безпосередньо до посадки.

Якщо ви готували грядку ще з осені і на ній немає бур’янів, то перекопувати не варто. Трохи взрыхлите грунт – цього буде достатньо.

Якщо ж на грядці багато бур’янів, то її перекопати просто необхідно, ретельно видаляючи всі корінці. З весняної грядкою все так само – якщо на ній немає бур’янів просто взрыхлите її.

Чому необхідно перекопувати саме на штик лопати. Справа в тому, що висаджувати цибулини ви будете на глибину 15 див. На цій же глибині знаходяться корені бур’янів. Таким чином ви не тільки розпушуйте ґрунт, але і очищаєте її від бур’янів. Тому осінні грядки в цьому плані вигідніше – їх тільки треба розпушити.

Тепер, що стосується самої посадки. Хто робить це вперше часто просто встромляють їх у землю і вважають, що цього буде достатньо.

Однак це не так. Тут можна викопати або борозну, або садити кожну цибулину в окрему ямку. Глибина залежить від розмірів цибулини.

Великі висаджуються на глибину 15 см, а невеликі – 10 див. Причому, відстань між ними повинно бути 8-10 див.

Хоча порядок посадки залежить від того, як ви бачите потім квітучі рослини. Якщо ви хочете ряд з тюльпанів, робите борозну, якщо ж хочете, що б вони цвіли в клумбі, то садите відповідно по колу.

Архітектура посадки, як мовиться, на особистий розсуд. Незмінним залишається глибина посадки і відстань між рослинами.

Після того, як ви поклали цибулини в ямки або борозни поливаєте їх водою, а краще живильним розчином – компостом. Далі розрівнюємо грядку граблями і знову поливаємо.

Приблизно днів через 14 цибулини укорінятимуться, ще через 14 днів з’являться перші паростки, тільки потім почнеться довгоочікуване цвітіння. Одне але, якщо під час посадки температура буде вже достатньо висока, то бутони швидше за все так і не з’являться.

Але, так чи інакше, а ви цибулини посадили. Однак, що б вони зацвіли, необхідно забезпечити належний догляд.

Догляд за тюльпанами, які висадили навесні

Якщо ви посадили цибулини восени, вони зацвітуть дещо раніше весняних. Це пов’язано з тим, що їм необхідно пару тижнів на укорінення та розвиток паростка. Осіннім це вже зробили, а весняним тільки належить.

Поки пагони не з’явилися, поливати треба регулярно, але не надмірно. Після появи стебел і листя, полив здійснюється виключно під корінь. Крім того, весняні тюльпани необхідно рихлити, особливо після дощів і поливу.

Як тільки з’являться паростки, необхідно почати вносити добрива. Краще всього підійдуть рідкі добрива, що містять калій, азот, фосфор. Другу підгодівлю вносять коли вже вийшло три листочка.

Після того, як рослина відцвіла, не поспішайте обрізати ще зелені стебла. Дайте їм повністю пожовтіти. Після цього можна видалити зів’ялі частини, а викопати цибулини, просушити і прибрати на зимове зберігання.

Крім того, після цвітіння необхідно ще два тижні поливати рослини. Якщо ж ви вирішили не зберігати цибулини до весни, а посадити їх під осінь, то багато садівники радять робити пересадку. Тобто, ви викопуєте і садите їх на нове місце. Вважається, що це додасть рослині більшої сили і, відповідно, кращого, пишного цвітіння.

Удачі вам у посадці тюльпанів.

Відео про те, як висаджувати весняні тюльпани