Як потрібно правильно починати поститися у Великий піст 2018?

Як правильно поститися у Великий піст 2018? В ці дні (з 19 лютого по 7 квітня 2018 року) віруючі не включають в раціон м’ясо, яйця, молоко і молочні продукти (вершкове масло, сметану, сир, інші кисломолочні продукти і напої, сири), а також рибу, яку їдять лише в Благовіщення і Вербну неділю.

Заборонено також вживати спиртні напої. Адже піст – насамперед очищення душі, а алкогольні напої – надмірність, але не необхідність.

В період посту також слід відмовитися від відвідування видовищних заходів, перегляду розважальних програм. Інакше пост дотримуватися безглуздо.

Як треба поститися у Великий піст 2018?

Вважається, що маленьким дітям обмежувати раціон харчування не слід. Підлітки можуть дотримуватися посаду по досягненні 14-річного віку. Однак для них передбачається щадна дієта, яка не впливає негативно на організм, що росте.

Які продукти можна вживати у Великий піст? Для приготування їжі можна використовувати будь-які крупи, борошно, сухофрукти, сою, гриби, фрукти, овочі та зелень. В суботу, неділю та святкові дні дозволено рослинне масло.

Як правильно поститися у Великий піст? Раціон протягом тижня повинен бути таким:

  • по понеділках, середах і п’ятницях їдять сиру їжу без олії один раз в день (ввечері),
  • по вівторках і четвергах – піддалася тепловій обробці їжу без олії один раз в день (ввечері),
  • по суботах і неділях можна додавати в страви рослинну олію (крім суботи Страсної седмиці) два рази в день (вдень і ввечері).

В деякі дні (Чистий понеділок, Страсну п’ятницю віруючі повністю відмовляються від їжі. Однак не варто цього робити, якщо раніше ви не дотримувалися подібних обмежень, адже така стриманість може негативно позначитися на вашому здоров’ї.

Як почати поститися у Великий піст 2018 року в перший раз?

Якщо говорити про людей, які у Великий піст починають постувати вперше, то треба згадати, що тим, кому нелегко витримати весь день без їжі, можна їсти трохи хліба з сіллю і пити воду.

Згідно з рекомендаціями церкви, мирянам у такі дні можна дотримуватися сухоядения. У будь-якому разі, якщо ви вирішили дотримуватися посту, обов’язково слід проконсультуватися з вашим духовним наставником і лікарем.

Тепер про продукти, які можна вживати у Великий піст. Практично будь-якого забороненого продукту можна знайти аналогічну заміну, щоб ви могли заповнити недолік у раціоні корисних речовин.

Так, білок міститься в грибах, квасолі та горосі, жири – в горіхах, а залізо – в гречці і деяких овочах. Так що не варто ставитися зі страхом до дотримання посту, тим більше що існує безліч рецептів страв з дозволених продуктів.