В Аюрведі топлене коров’яче масло називається дхі. Вважається, що саме цей продукт здатний наповнити організм особливою енергією, яка позитивно впливає на роботу всіх внутрішніх органів. Топлене масло сприяє зміцненню нервової системи, живить головний мозок, очищає печінку і активізує обмін речовин в організмі.

Масло дхі

 • Підходить для смаження
  Дхі прекрасно поєднується з усіма продуктами. На відміну від рослинних олій, цей продукт не втрачає своїх корисних властивостей при нагріванні. На ньому можна смажити овочі, так і м’ясо. На топленому маслі страви виходять надзвичайно смачними і ароматними, з насиченим вершковим смаком.
 • Сприяє схудненню
  Топлене коров’яче масло містить в собі жирні кислоти, що на 8 % менше насичені, ніж інші тваринні жири. Це сприяє легкому засвоєнню цього продукту організмом. Під час приготування масла дхі з нього повністю видаляється складний білок — казеїн. Саме ця речовина впливає на підвищення холестерину в крові.
  Також в топленому маслі містяться корисні антиксиданты — вітаміни А і Є. Вони заважають окислення ліпідів, запобігають атеросклерозу і сприяють підвищенню процесів жиросжигания. А ще в олії дхі міститься лінолева кислота, яка так необхідна для розвитку органів і тканин організму.
 • Використовується як натуральне проносне
  Для цього необхідно розчинити 1-2 чайні ложки топленого масла в склянці гарячого молока. Такий засіб можна приймати навіть дітям.
 • Підвищує ефективність дії мазей і бальзамів
  У цих цілях необхідно змішати невелику кількість топленого масла з лікувальним засобом і нанести на хворе місце.
 • Допомагає підвищити імунітет
  За допомогою цього засобу можна позбутися від анемії, фізичної слабкості. Для цього достатньо вживати топлене масло, змішавши його з сухофруктами, горіхами, медом і спеціями. При регулярному вживанні така вітамінна бомба допоможе позбутися від хронічного нездужання.
 • Дивись в цьому відео, як приготувати топлене масло в домашніх умовах.

  Потрібно відзначити, що топлене масло позитивно впливає на організм лише в помірних кількостях: не варто зловживати цим продуктом.

  Поділися з друзями цими корисними порадами — вони будуть вдячні!

  Джерело