Кухонна кімната, як правило, заставлена різноманітної меблями. До такої можна віднести і настінні шафи. У них можна зберігати посуд, різноманітну техніку (кухонні комбайни, міксери), а також інше кухонне начиння. Але при придбанні таких конструкцій миттєво постає питання про їх монтажі.

Як повісити шафи на кухні? Потрібно сказати про те, що підвішування кухонних меблів на стіну є вельми непростим завданням. Але все ж виконати власноручний установку під силу будь-якій людині, хоч трохи дружащему з інструментом.

Як правильно повісити кухонні шафи на стіну

Зміст статті

 • Як правильно повісити кухонні шафи на стіну
  • Як повісити кухонні шафи на меблеві петлі
  • Як повісити шафи на кухні на планку
  • Як повісити шафи на підвісний куточок
 • Які дюбеля вибрати
 • Вибір кріплень і монтаж кутових шаф

Як повісити кухонні шафи на стіну? Перед початком робіт потрібно особливу увагу приділити підготовці стін. Це необхідно для надійної фіксації придбаної моделі.

У разі якщо поверхня нерівна, потрібно забезпечити рівність за допомогою шпаклівки. Також у цих цілях до поверхні можна прикріпити плити ДСП. В іншій ситуації в процесі установки виникне маса труднощів, і завершити роботу успішно навряд чи вийде.

Також, якщо ви плануєте встановлювати освітлення або розетку, потрібно провести дроти і завершити роботи по їх встановленню ще до початку монтажу основного виробу. Крім сказаного, на стінах вже повинна бути нанесена фарба, шпалери або викладена плитка.

Увага! Якщо ви в’їхали в новобудову, то будинок може дати усадку. Тому в таких випадках рекомендується віддавати перевагу кухонному фартуху. Він без праці приховає всі нерівності, а кріплення буде гранично простим(за допомогою рідких цвяхів або саморезов).

Як повісити кутовий шафа на кухні? Необхідно визначити оптимальну висоту розміщення. Адже у всіх домочадців різний зріст, і вони повинні користуватися меблями без незручностей. Для цього слід нанести розмітку за допомогою звичайного олівця.

Як повісити кухонні шафи на меблеві петлі

Як повісити верхні шафи кухні? В цій ситуації нам потрібні звичайні петлі та інші кріплення.

 • Визначивши верхню межу, слід нанести горизонтальну лінію на довжину всього шафи.
 • Потім за допомогою водяного рівня перевіряють точність її нанесення.
 • На лінії зазначається місце для отвори під установку кріпильного елементу.
 • На четвертому кроці встановлюємо кріплення.
 • Меблі оснащуємо звичайними петлями. Можна допустити невеликий зсув по горизонталі, забезпечити оптимальне регулювання.
 • Шафа підвішується, вирівнюється, після чого намічається друга точка для отвори, і він знімається.
 • Далі робимо ті ж дії.
 • Після встановлюємо меблі, декоративні елементи, перевіряємо його на функціональність і починаємо успішно користуватися нею.
 • Як повісити шафи на кухні на планку

  Як повісити шафи на кухні на планку? Для установки можна використовувати монтажну рейку. Вона включає в себе гачок, який кріпиться до бічної поверхні шафи, з невеликим виступом.

  Для монтажу за допомогою даного способу потрібно буде прикріпити рейку на стіні на оптимальній висоті, а після встановити шафу допомогою гачка. Представлений метод дозволяє отримати більш надійну конструкцію, і в значній мірі прискорити процес установки.

  Тепер ви знаєте, як повісити навісна шафа на кухні. Але є у цього методу і певні мінуси, до яких можна віднести високу вартість у порівнянні з покупкою петель, а також наявність невеликого проміжку між стінкою і основною конструкцією.

  Як повісити шафи на підвісний куточок

  Ця система підвішування прийшла до нас ще з часів СРСР. Спочатку користувачеві необхідно вирівняти стіни, а потім дотримуватися наступного алгоритму дій.

 • На старті демонтують фасадні дверцята, обрізають задню стінку в потрібних місцях і монтують гачки.
 • Потім стіна притуляється до стінки на необхідній висоті і намічають верхню межу, а після переносять її, окреслюючи лінію по периметру стінки в місці кріплення шафки.
 • Далі за допомогою монтажної шини заміряється відстань від верху меблів до верху шини.
 • Цю різницю відображають на стіні, з подальшим нанесенням верхніх меж рейки і паралельно першій лінії.
 • З застосуванням монтажної рейки роблять отвори.
 • Далі вкручуються дюбеля і саморізи, кріпиться рейка, встановлюються куточки і монтується шафа.
 • Які дюбеля вибрати

  На які дюбеля вішати кухонні шафи? Недосвідчені користувачі іноді допускають помилки в процесі їх вибору.
  Діаметр повинен бути не більше ніж у саморіза. Так можна надійно зафіксувати його в отворі, і забезпечити максимально якісне кріплення. У разі якщо діаметр буде менше, шафа буде прилягати до стіни нещільно, через що можуть виникнути складності в процесі його експлуатації.

  На що повісити кухонні шафи на стіну? Простіше придбати готовий комплект, в який входять як саморізи, так і дюбелі. Для гіпсокартону підходить варіант оснащений свердлом, а також варіант, відомий під найменуванням «метелик».

  Вибір кріплень і монтаж кутових шаф

  Як повісити кухонні шафи на монтажну рейку? Існує кілька нюансів, від яких буде залежати і варіант кріплення. Якщо шафа вішається на дерев’яну стінку, то ідеальним варіантом стануть загартовані шурупи зі схованою напівкруглою головкою. А коли шафа кріпиться на цегляну або бетонну стіну, слід використовувати дюбелі з пробками або рядові болти.

  А ось установка кутового варіанту мало чим буде відрізнятися від описаних вище способів монтажу. У процесі роботи вам буде потрібно той же інструмент. А що стосується кріплення, то для даних моделей кухонних меблів підійде будь-який з представлених вище варіантів.

  Але все ж рекомендується не експериментувати, і відкинути встановлення монтажної рейки, віддавши перевагу звичайним петель або вже відомим нам куточках. Ну а в ситуаціях, коли монтаж викликає труднощі, краще всього звернутися до фахівця!