Як повісити шафа на гіпсокартонну стіну: як вибрати кріплення

Як повісити шафа на гіпсокартонну стіну: як вибрати кріпленняСьогодні гіпсокартон повсюдно застосовується при чистовому облицювання приміщень. Ця популярність обумовлена тим, що набір з гіпсокартонних листів і сталевих профілів дає можливість швидко вирівнювати поверхню стіни, усунути дефекти й реалізувати всі ідеї дизайнерів. Незважаючи на переваги, матеріал є досить крихким, тому часто з’являються сумніви, чи можна вішати шафи на гіпсокартонні стіни.

Важливі правила при кріпленні шафи до гіпсокартону

Зміст статті

 • Важливі правила при кріпленні шафи до гіпсокартону
 • Способи кріплення шафи до гипсокартоновой стіні
  • За допомогою закладного бруса
  • Горизонтальної шини
  • Дюбеля
  • Розтискного анкерного кріплення
 • Як правильно вибрати кріплення

Основні правила при виконанні робіт:

 • Уважно підбирайте матеріал. Вибирайте дюбелі, анкера і інші кріплення тільки високої якості.
 • Перед проведенням робіт ретельно виконайте виміри, це дозволить уникнути безлічі помилок і не доведеться переробляти роботу.
 • Під час роботи використовувати захисні засоби: окуляри, рукавички і т. д. Це дозволить уникнути можливого травмування.Як повісити шафа на гіпсокартонну стіну: як вибрати кріплення
 • Способи кріплення шафи до гипсокартоновой стіні

  Для початку визначають масу шафи. З урахуванням цього фактора використовується кілька видів кріплень і різних прийомів, які дають можливість міцно зафіксувати меблі на гіпсокартоні.

  За допомогою закладного бруса

  Заставні частини попередньо кріпляться в гіпсокартонну стіну на необхідній відстані під час складання каркаса.

  Основна перевага методу – можливість міцно закріпити шафу на будь-якій ділянці застави. Заставна – це перемичка каркаса, що складається з шматків профілю з встановленими брусами:

 • Спочатку вибирається сухий брус необхідного розміру. Щоб відрегулювати меблі по висоті і при кріпленні не промазати саморізом повз застави, ширина бруса зобов’язана бути не менше 10 див.
 • Брус необхідно розпиляти на необхідне число відрізків потрібного розміру.
 • Кожен відрізок встановлюється між профілем, і кріпиться горизонтально до стінки в 2-3 місцях.
 • Висоту кріплення бруса вибирають так, щоб вісь перебувала на рівні точок кріплення меблів.
 • Після фіксації заставних потрібно заміряти ділянку на стіні, де вони розташовані і записати розміри їх місцерозташування, після можна приступати до обшивки гіпсокартоном.
 • Коли потрібно буде кріпити шафки, на необхідному відстані від рівня підлоги необхідно провести на стінці горизонтальну лінію.
 • Потім потрібно кожен виріб підняти на задану висоту і прикріпити через петлі, за допомогою саморізів.Як повісити шафа на гіпсокартонну стіну: як вибрати кріплення
 • Горизонтальної шини

  В комплекті навісних шаф зазвичай знаходяться спеціальні шини — жорстка планка з загинами для фіксації меблів на гаки.

  Шина закріплюється до стіни, де необхідно навісити шафа. Тобто основний акцент робиться на надійність кріплення саме цього елемента, так як меблі буде висіти на шині без контакту зі стінкою.

  Кріплення виконується наступним чином:

 • Шина закріплюється за допомогою саморезов до профілів каркаса через гіпсокартон.
 • На ділянках, де немає профілю, застосовуються дюбелі.
 • Увага! Відшукати профіль під гіпсокартонною обшивкою можна за допомогою магніту.Як повісити шафа на гіпсокартонну стіну: як вибрати кріплення

  Дюбеля

  Заворачивающийся дюбель може витримати до 30 кг ваги. Відповідно, два кріплення можуть витримати 60 кг. Означає такий вид кріплення можна використовувати на кухні.

  Дюбель вкручується в гіпсокартонну стіну шуруповертом. Пластмасові кріплення при укрученні можуть ламатися. Щоб цього не допустити будівельники радять на ділянці вкручування електродрилем проробити отвір діаметром 5-6 мм, а після встановити дюбель. Меблі кріпиться до пластмасового дюбелю саморізом.Як повісити шафа на гіпсокартонну стіну: як вибрати кріплення

  Розтискного анкерного кріплення

  Разжимное кріплення складніше у використанні, але набагато надійніше. Під час затягування частина анкера, яка знаходиться за гіпсокартоном, стискається і розходиться по сторонам.

  Цей підхід дає можливість закріпити не тільки шафи, але і люстри — один анкер може тримати навантаження до 50 кг.

  Звичайно застосовуються 2 типу:

 • «Моллі». Анкер зі сталевим дюбелем і шурупом.
 • «Метелик». Анкер з пластикової серцевиною і шурупом.
 • Для кріплення меблів у розмічених точках свердлом робиться отвір під відповідний діаметр анкера. Після кріплення встановлюється у незатянутом стані, кантик на кінці не дозволить кріплення провалитися в стінку.

  Потім через петлі шафки в дюбель вкручується шуруп. Значні зусилля під час затягування прикладати не треба — при перетяжці шуруп може провернутися, і кріплення треба міняти.Як повісити шафа на гіпсокартонну стіну: як вибрати кріплення

  Як правильно вибрати кріплення

  Для облицювання стін зазвичай застосовуються гіпсокартонні листи з товщиною не більше 12 мм. Цей матеріал досить міцний і має високу стійкість до навантажень. Але кріплення важкого навісної шафи, маса якого після наповнення різними предметами може становити більше 70 кг, чревата тим, що кріплення вирветься з гіпсу. Тому потрібно розрахувати вагу меблів і зробити правильний вибір відповідного кріплення.

  Основне гідність навішування на кріплення без закладних полягає в тому, що цей варіант можна використовувати на вже облицьованої гіпсокартоном стінці. Тобто, якщо в планах не передбачається в найближчому часі капітальний ремонт приміщення і не хочеться розбирати вже готову стіну — це найкращий спосіб.

  З недоліків цього рішення потрібно відзначити те, що кріплення, які можуть витримати більше навантаження, у продажу можна зустріти дуже рідко і їх вартість досить висока. І, природно, необхідно знати, яке кріплення можна використовувати в конкретному випадку, а яке ні.Як повісити шафа на гіпсокартонну стіну: як вибрати кріплення

  Увага! Установка закладних під гіпсокартон — це найкраще рішення, якщо потрібно повісити важкі меблі, приміром, кухонні шафи масою більше 40 кг. По суті, кріплення в такому випадку проводиться не на гіпсокартонний лист, а на дерев’яні заставні, які жорстко зафіксовані до несучої стінці.

  До мінусів такого рішення можна віднести неможливість використання вже готових і експлуатованих поверхнях стін. Тобто, заставні необхідно монтувати під обробку, а це можна зробити лише до обшивки гіпсокартонними листами.

  Комбінований спосіб може застосовуватися у випадках, коли ширина закладних елементів під облицюванням частково не збігається з місцем розташування петель, які закріплені на монтується виробі.

  Кріплення гіпсокартонної стіні цілком можна виконати своїми руками. Цей процес не вимагає спеціальних знань, найважливіше – чітко дотримуватися інструкції. Незважаючи на всі переваги гіпсокартон є ще відносно новим матеріалом. Його властивості не повністю перевірені, тому бажано порадитися з фахівцями. Не забувайте, що гіпсокартон боїться підвищеної вологості. Не варто його використовувати у ванних кімнатах. Матеріал з часом розбухне, стане пластичней і м’якше.