Дитина – це маленький чоловічок, який буде поступати так, як його батьки навчать, по цьому, насамперед перед будь-яким нравоучением або поясненням задумайтеся над одним питанням: «А я служу своєму дитиною явним прикладом у цьому питанні?».

Точно так само варто вчинити і плані навчання свого чада економити природні ресурси: вода, електрика, папір. Діти, це найдопитливіші творіння природи, які тільки можуть бути на планеті і користуючись цим, можна придумувати цікаві історії або навіть вікторини в процесі яких батьки будуть роз’яснювати дитині той чи інший важливий процес.

З чого почати розмову про економію з дитиною?

  • Не варто кричати на дитину, якщо він необачно щось робить не так.
  • Процес економії треба піднести, як дбайливе ставлення до природи і трудомісткості всього процесу відтворення чи виробництва того чи іншого ресурсу.

    Для прикладу: Вода. Задайте дитинці одне питання, і нехай він запропонує свої варіанти відповіддю і подумає трохи над цим. А питання дуже простий, звідки вода надходить у наші домівки? Відповідь проста і всім зрозуміла, що з річки. Карапуз може здивуватися, а може прийняти це як належне, але тоді варто поставити ще одне питання, які повинен трохи спантеличити маленького розумника. А ти п’єш воду з річки? Чи можна пити воду з річки?

    І ось після того, як карапуз відповість на це питання варто переходити до важкої артилерії і розповідати про не простій роботі, яку виконують по очищенню води. І чим більше етапів очищення ви згадайте, а їх досить багато: первинна очистка, яка прибирає від сміття, на наступному і ще кількох відбуваються етапи фільтрації, потім відстоювання, і ще кілька очисток і тільки після всього цього водичку можна пускати по трубах водоканалу. До того ж обов’язково згадайте про тривалості процесу, і зверніть увагу, що йде водичка в одну мить, а ось очищається значно довше.

  • Після плідної бесіди відмінно буде пройтися з дитиною у ванну або кухню і продемонструвати йому, як можна прикрутити воду і в яких випадках це варто робити: намилювання рук або тіла в процесі купання, чищення зубів, миття посуду і т. д.
  • Не розраховуйте, що після однієї розмови малюк буде строго все це виконувати, його вистачить буквально на кілька днів, маже на тиждень. Ось тоді то варто повернутися до вашої розмови і нагадати важливість дбайливого ставлення до води. В цей раз можна додати трохи математики, щоб той зрозумів, що за все в цьому житті потрібно платити, а перш ніж заплатити мамі і татові потрібно заробити грошей. Дитина повинна розуміти і усвідомлювати, що в житті все взаємопов’язано, що один процес завжди тягне за собою інший. Таким чином, в ньому почне формуватися відповідальність і логічне мислення.
  • Процес економії газу можна так само зробити своєму чаду, такі розмови будуть дуже пізнавальними і приємні дитині.