Доброго всім часу доби! Сьогодні ми поговоримо про домашніх клопа, яким чином від них позбутися.

Деякі можуть сказати, а навіщо нам це, у нас їх ніколи не було і не буде. Однак не зарікайтеся. Клопи, як і таргани можуть прийти до вас від сусідів.

Але на відміну від тарганів, вони – ектопаразити людини, тобто, харчуються кров’ю. А це вже не зовсім приємно.

Зміст:

  • Місця проживання клопів
  • Знищення домашніх клопів народними засобами
  • Як позбутися від постільних клопів
  • Ефективні засоби знищення паразитів
  • Профілактика

Тим більше, що вони поселяються в диванах, там, де ми спимо. Погодьтеся, що не зовсім приємно замість сну постійно свербіти.

Так от, про те як позбутися від цих дрібних комах буде розказано далі.

Місця проживання клопів

Як же ці паразити потрапляють в наше житло?

Шляхи проникнення різні. Найчастіше – це з квартири на квартиру. По між стінним і плинтусным щілинах, вентиляційних ходів, а також, у разі, якщо труїли сусіди. Можуть вони потрапити на одязі ваших гостей, якщо у них вдома є ці істоти.

Можуть потрапити з меблями купленої з рук. Ну хоча і рідко, але ймовірний варіант – на собаках і котах.

Крім того, якщо ви придбали квартиру на вторинному ринку, то велика ймовірність, що у спадок від старих господарів можуть дістатися клопи.

Отже, як вони потрапляють ми з’ясували. Тепер необхідно з’ясувати де вони ховаються. Від цього залежить ефективність їх знищення.

Активні паразити вночі. Вдень вони ховаються. Улюбленими місцями є крісла, дивани – меблі. Ховаються вони і в стиках ліжок, у швах матраца і його складках, під оббивкою. Їх можна знайти навіть у побутовій техніці — у корпусі телевізора, ноутбука і, як це не дивно – в мікрохвильовці.

Ховаються вони за картинами, килимами, під плінтусами і шпалерами. Їх можна знайти в книгах і розетках, природно, в одязі, особливо, якщо її рідко носять.

Як бачите, затишних місць дуже багато. А як з’ясувати, що у вас з’явилися такі неприємні сусіди.

В першу чергу це позначиться на вашому тілі. Прокинувшись вранці ви виявите на тілі такі ось ланцюжка укусів, які дуже сильно сверблять і сверблять.

Якщо у вас розвелося дуже, дуже багато клопів, то ви відчуєте характерний коньячний запах, а також кров’яні сліди на простирадлі.

Позбутися від цих паразитів допоможуть спеціальні засоби, які можна придбати в магазині, а також відпрацьовані століттями народні методи.

Знищення домашніх клопів народними засобами

Хімія, звичайно, добре, але не завжди вона може бути під рукою. А ось деякі побутові засоби, напевно знайдуться у вас вдома.

Одним з найпоширеніших є оцет. Для застосування підходить або 9% оцет або оцтова есенція. Правда це засіб призначений не знищувати, а лише відлякувати паразитів.

Оцтовою есенцією змащуються плінтуса, віконні щілини, різні тріщини і віддушини. Розведеним у воді з оцтом розрахунку 50х50 протирається меблі, підвіконня, двері, рами. Така обробка проводиться 2-3 рази в день протягом 4 діб.

Якщо у вас є ефірні масла, то ними промащуються всі місця проживання комах. Увечері, перед сном промивається каркас ліжка або дивана. Так само як і оцет, масла відлякують комах, а не вбивають їх.

Досить ефективним є олія чайного дерева. Кілька крапель додається у воду для прання одягу або білизни. Якщо ж необхідно обробити меблі, то готується розчин, в якому на півлітра води додається 18 крапель цієї олії. Отримана суміш розбризкується на меблі за допомогою пульверизатора.

Потужним убивчим дією і самим традиційним, здавна є борна кислота. При попаданні на тіло комахи вона роз’їдає його, а при попаданні всередину, знищує через травну систему. Але при цьому вона не є токсичною для оточуючих.

Правда користуватися кислотою кілька трудомістко, оскільки застосовується тільки порошок засипається безпосередньо в гнізда комах, які потрібно знайти під час ретельного огляду приміщення.

Хороший засіб — скипидар.

На відміну від попереднього, скипидар токсичний, а тому при роботі з ним дотримуйтесь заходів безпеки. Дезінфекцію проводити в рукавичках.

Для застосування можна використовувати кілька варіантів.

По-перше, це концентрований розчин.

Суміш, що складається з 150 мл окропу, 15 мл скипидару, 20 мл гасу і 50 г господарського мила, натертого стружкою.

Ще одна суміш з 50 мл води, 250 мл скипидару, 250 мл гасу, 50 мл спирту і 25 г нафталіну.

При використанні будь-якої з цих сумішей, склад або розпорошити, або протерти губкою місця проживання. Після цього приміщення закривається мінімум на годину, а максимум на добу. По закінчення цього терміну провітріть приміщення і зробіть вологе прибирання.

Ще один спосіб – рослини, які відлякують паразитів.

Які це рослини? До них відносяться валеріана, її настоянка, полин, пижмо, ромашка, масло чайного дерева.

Застосовуються рослинні засоби дуже просто: можна розкласти пучки по дому, можна все подрібнити в порошок, просипати їм всі щілини. А можна зробити настій і обробити їм поверхні.

Як позбутися від постільних клопів

Для таких процедур, краще всього застосовувати комплексні заходи. Це профілактика та дезінсекція не тільки народними, але найчастіше спеціальними хімічними препаратами.

Одяг необхідно скласти в пакет і потирати при температурі 50 градусів. Якщо є речі, які не стираються, наприклад сумка, то їх обробляють спеціальним антиклопиным складом, після чого упаковують в пакет, залишають на кілька днів.

Добре допоможе позбавиться парогенератор. Його можна купити в магазині або зробити самому, використовуючи чайник, приєднавши до нього шланг. Цим шлангом парогенератора необхідно ретельно опрацювати всі кути, тріщини, щілини, плінтуси тощо

Килими можна пропилососити, а пилозбірник зняти, запечатавши, винести на смітник.

Виявлені тріщини, відійшли шпалери бажано закласти, заклеїти.

Більш докладно про те, як позбутися від клопів дивіться в цьому відео.

Ефективні засоби знищення клопів

Народні методи, звичайно, хороші, однак, вони лише відлякують комах. А хотілося б чогось такого більш кардинального. В цьому випадку доведеться вдатися до хімічних засобів, які можна придбати в магазині.

Найбільш поширеними, досить дієвими препаратами є такі, як «Клопомор», «Комбат», «Кат», «Гет», «Карбофос», «Фуфаноном», Gektor.

Одне з популярних – це «Кат».

В основі цього препарату лежить речовина фентіон. Воно надає нервово-паралітичну дію на паразитів. Для людини і домашніх тварин може представляти небезпеку лише при попаданні всередину.

Використовується наступним чином. Один флакон розчиняється в 500 мл води, ретельно перемішується, заливається в пульверизатор. Рідина розбризкується по квартирі. Для ефективної дії знадобиться близько 15 флаконів препарату.

Інший, не менш ефективний препарат вітчизняного виробництва «Клопомор».

Продається цей препарат у флаконах по 300 мл з розпилювачем. Одного такого флакона достатньо, для повної обробку двокімнатної квартири. Однак він більш небезпечний для людини і тварин, на відміну від попереднього. Тому обробку робіть при відсутності людей, домашніх тварин та в рукавичках, а також із захистом очей. Після обробки бажано кілька днів провести в іншому місці.

Засіб «Комбат».

Корейського виробництва, схожий по дії з «Катом». Однак він проводиться в балончику, розводити його не потрібно, відразу можна застосовувати. Спеціальний тонкий розпилювач у вигляді трубочки дозволяє наносити у важкодоступні місця.
І ще один засіб, який використовується досить довго – це Карбофос.

Випускається у вигляді порошку, готового розчину. Якщо ви берете порошок, то потрібно буде приготувати розчин самостійно. Але на упаковці все зазначене, так що труднощів не повинно бути. Розбризкується в місцях скупчення паразитів, там де вони були виявлені.

Після обробки почекати добу, після чого зробити вологе прибирання приміщення.

Профілактика

Обробка такими препаратами, річ дієва, але краще до цього все-таки не доводити. А що б клопи до вас не заявилися, необхідна профілактика.

В якості основної міри захисту служить ремонт. Всі виявлені щілини, тріщини, обриви в шпалерах – все це закладається. Таким чином прибираються шляхи проникнення клопів в квартиру.

Меблі обробляється різними засобами на вибір. Так само ремонтується, якщо є якісь рвані місця. Якщо довелося придбати чужу меблі з рук, то її теж необхідно обробити.

Крім того, використовуються різні пастки. Ніжки ліжка ставляться на липкі стрічки і комахи прилипають до них.

Їли клопи є у сусідів вам це відомо точно, то періодично обробляйте квартиру дустом або спеціальним дрібному.

Не завадить термічна обробка одягу. Якщо у вас є старі непотрібні речі, то їх необхідно викинути. Крім того, якщо ви перевозите речі з дачі, то їх необхідно обробити.

Застосовуйте заходи профілактики і ці шкідливі паразити не заселяться.