На думку психологів, основну причину необдуманих спонтанних покупок, необхідно шукати в минулому шопоголіка, а саме в його дитинстві. У більшості дітей не було достатньої кількості кишенькових коштів, які давали батьки. Вони не могли дозволити собі все, що хотілося б придбати. Тепер, подорослішавши, вони хочуть надолужити згаяне і витрачають гроші на все що завгодно, навіть на непотрібні речі.

Але є і протилежний варіант, дитина володів будь-якими засобами, які необхідні були на купівлю бажаних товарів. Він міг купити все що бажає, подорослішавши, його звичка купувати просто переросла в шопоголізм.

Ще однією причиною прояви звички робити необдумані покупки, є психологічний аспект. У разі низки невдач чи неприємностей, званою чорною смугою, у людини може з’явитися бажання купувати речі для підняття настрою або самооцінки. А потім, для постійного поліпшення настрій доводиться весь час купувати що-то, це з часом перейде в шопоголізм.

Як позбутися від шопоголізму?

Для початку, необхідно встановити повний контроль над грошовими витратами одній людині з родини хворого, у разі якщо сам шопоголік не справляється з цим. Але поступово шопоголік повинен навчитися тримати контроль над своїми витратами.
Одним з важливих рад, є відмова від кредитних карток, так як вони можуть тільки нарощувати борги за постійні покупки не завжди потрібних товарів. Готівкові гроші можливо контролювати, коли здійснюються витрати.

Психологи рекомендують брати з собою лише певну суму грошей, в основному не більшу. Коли робите покупки, доброю звичкою стане збирання всіх чеків за витратами грошових коштів в магазинах, це дасть вам можливість оцінювати можливі витрати і піддавати їх контролю. Ще важливо, перед здійсненням покупки в онлайн — магазинах, зважити всі за і проти і подумати про необхідність в самому товарі.

Як позбутися від інтернет шопоголізму?

Купувати які-небудь товари в інтернеті, насправді вигідно і раціонально. Якщо слідувати порадам більшості психологів, то повністю обмежувати доступ до онлайн – магазинам не рекомендується. Просто тому, що в онлайн торгових майданчиках і в правді можна купити дійсно дуже дешево, але це в поодиноких випадках, уникаючи повтору залежності купувати необдумано і весь час.

У більшості випадків, так само як і звичайний шопоголізм, манія інтернет покупок лікується подібними способами.

Поради по позбавленню від шопоголізму в інтернеті

— до підтвердження замовлення у записі онлайн магазину, відійдіть від комп’ютера в інше приміщення на некторое час і обміркуйте рішення;
— можна просто лягти спати з ідеєю купівлі певного товару, а на ранок може і передумается;
— спробуйте встановити ліміт оплати в інтернет на своїй кредитній карті, це дасть можливість зайвий раз не купити яку-небудь річ.