Знайомство з батьками часто буває першим завданням, яку належить вирішити спільно парі, яка збирається стати сім’єю. Стосунки пари до знайомства з батьками – закрита система, яка мало піддається впливу ззовні. Навіть якщо стосунки пари не секрет для їх близького оточення (друзів, колег по роботі), зазвичай думка цих людей не настільки важливо як думка батьків.

Після знайомства з батьками, стосунки пари набудуть якісно новий рівень. Кожен з партнерів в образ коханої додасть щось нове, доповнить його.

Плюси знайомства з батьками

Знайомство з батьками має безліч плюсів. Для батьків важливо дізнатися, якого людини вибрав їх дитина. Важливість, цінність цієї події відрізняє знайомство коханої людини від знайомства з ними, наприклад, з колегою по роботі. Батьки завжди хочуть добра своїй дитині.

В суспільстві існує певний стереотип, що мами і тата дуже прискіпливі до обранця/обраниці їх чада. Це не зовсім так. Просто батьки ніколи не роблять «знижок» на те, що людина може змінитися в майбутньому або перевиховатися, вони розглядають його таким, який він перед ними постає. При цьому і мати і батько завжди плекають надії, що дитина призведе гідну пару і навряд чи, не розглянувши гарненько коханої людини їхнього сина/дочки, будуть налаштовані проти нього.

Якісна оцінка батьками коханої людини – надзвичайно цінна! Потрібно слухати, чути і приймати її, якою б вона не була! Людям властиво акцентувати свою увагу на позитивних сторонах коханої людини, відсуваючи на задній план негативні, а часом і зовсім, закриваючи на них очі, а хороші батьки постараються оцінити людини об’єктивно.

Знайомство з батьками надає можливість побачити, як друга половинка веде себе в їх суспільстві, наскільки це поведінка відрізняється від поведінки тет-а-тет, як він/вона реагує на нестандартну ситуацію – своєрідна перевірка відносин і перевірка людини. Можна поспостерігати спосіб поведінки коханої людини в непростій для нього ситуації, швидше за все так само він буде вести себе і в інших хвилюючих, відповідальних ситуаціях. А так само знайомство з батьками – можливість перевірити себе і свої почуття.

Організація та процес знайомства

Для знайомства з батьками необхідно створити максимально сприятливі умови:

  • Всі близькі люди повинні почувати себе добре, нікуди не поспішати, не бути втомленими або схвильованими якимись іншими питаннями.
  • Необхідно скасувати всі інші справи. Підготуватися морально, налаштувати себе позитивно, бути впевненим у собі. Дуже важливо підтримати коханого чоловіка, так як він хвилюється не менше, а може і більше.
  • Підготуватися до зустрічі треба заздалегідь. Привести в порядок свій зовнішній вигляд, а так само подбати про те, щоб зовнішній вигляд другої половинки теж був советующий. Так само заздалегідь купити або приготувати своїми руками символічні подарунки для батьків. Беззастережно – квіти для мами! Це повинні бути квіти, на які у неї немає алергії, ще краще – її улюблені.

Проводити зустріч краще вдома або в затишному кафе/ресторані, щоб сторонні люди не могли перешкодити. На зустріч з батьками не слід наводити відразу всіх родичів – тільки батьки. Винятком може бути випадок, коли ближче батьків буває бабуся або інший родич.

Тимчасові рамки зустрічі повинні бути визначені. Оптимальний час зустрічі від сорока хвилин до двох годин.

Розмова повинна вестися у ввічливій, шанобливому тоні. Теми для початку краще вибирати нейтральні або позитивні. Молодій парі варто надати право задавати питання і вести бесіду старшому поколінню.

На закінчення хочеться сказати, що стосунки двох молодих людей будуються на взаємній довірі, прихильності, повазі й любові один до одного. Якщо батьки будуть бачити, чути і розуміти вчинків другої половинки їх дитини, що він любимо, враження від знайомства залишаться тільки позитивні!