При виборі мультиварки необхідно звертати увагу не тільки на його достоїнства і недоліки, але і на окремі характеристики. До того ж важливо знати, як влаштований агрегат, і як проходить процес його роботи.

Принцип роботи пристрою

Зміст статті

 • Принцип роботи пристрою
  • Особливості роботи пристроїв з Теном
  • Особливості роботи пристроїв з 3 Д нагріванням чаші
 • Які страви можна приготувати
 • Додаткові можливості

Принцип роботи мультиварки такий: відзначити блюдо і його рецепт, завантажити в чашу необхідні інгредієнти, вибрати бажану програму, і включити апарат. Однак, в залежності від конструкції, виготовлення продуктів може протікати по-різному. У цій статті розберемося з усіма різновидами пристроїв.

Особливості роботи пристроїв з Теном

Сам ТЕН представляє з собою основний вбудований елемент, за допомогою якого відбувається нагрівання чаші. Природно, він знаходиться в нижній частині пристрою, щоб на нього можна було розташувати форму з продуктами. Але бувають і марки мультиварок, у яких є ще один такий компонент, як доповнення.

Його наявність дозволяє рівномірно розподілити тепло, що гарантує повне приготування виробу. При його контакті з тепловим датчиком, визначається режим температури. Головною особливістю є автоматичне і довільне вмикання і вимикання нагрівального елемента для того, щоб заощадити електроенергію.

Важливо! Для початку роботи слід насамперед вибрати режим і бажану функцію. А всі інші дії виконує сама техніка: час і спосіб підвищення температури. Прилад самостійно і непомітно змінює параметри. Це залежить від технології виготовлення їжі.

Особливості роботи пристроїв з 3 Д нагріванням чаші

Як влаштована мультиварка? На відміну від попереднього варіанту цього є більш сучасним, оскільки складова нагріву — це і є індукційна чаша. Від неї виходять спеціально активні електромагнітні хвилі, які сприяють швидкому приготуванню інгредієнтів.

Головною характеристикою можна вважати масивну, габаритну форму, якою оснащений агрегат. Завдяки її товстим і щільним стінок температура легко може підтримуватися тривалий час, що дозволяє не турбуватися власнику. Також, як і вище описана конструкція, у нього в наявності є датчик, за допомогою якого відбувається регулювання.

Гарантована відсутність надлишку тепла, тому овочі і фрукти точно не втратять корисні речовини і вітаміни, а м’ясні продукти — свої властивості. Крім цього, смак буде збережений, він не стане дивним.

Які страви можна приготувати

Мультиварка, принцип роботи якої простий, дозволяє користувачеві замінити нею різні плити, духовки, пароварки і іншу кухонну техніку. Тому список можливого страви досить великий. Проте розглянемо основні з них.

 • Самим стандартним є супи і бульйони. Це дуже зручно, оскільки налити воду, додати спеції, натиснути кнопку і чекати моменту приготування — легко і недовго.
 • Великим попитом потрібно і гасіння. Заготівля м’ясних виробів і овочів здійснюється за рахунок досягнення найбільш високої температури в приладі, а потім її зниження, внаслідок чого далі вона просто підтримується. Середньому показником вважається 100 градусів. Забезпечує приготування навіть сложносоставных страв.
 • Смаження продуктів. При цьому процесові дозволено відбуватися навіть з відкритою кришкою. В принципі він схожий з попереднім пунктом.
 • Випікання. В агрегаті можна зробити різного роду випічку: від кексів, тортів, бісквітів до запіканок, пирогів.
 • Каші, йогурти. Господині часто люблять поставити рано вранці на «запуск», щоб до сніданку він вже був в готовому вигляді. Без особливих зусиль можна насолодитися різними видами каш. До всього цього, є гарантія, що молоко нікуди не втече, а до дна нічого не пристане. Для йогурту ж дається тепло з не вище 40 градусами.
 • Додаткові можливості

  Як працює мультиварка? У пристрої є ряд додаткових функцій.

 • Щоб напевно забезпечити готову їжу в призначений час, в більшості випадків, є така функція, як відкладений старт.
 • Як вже говорилося вище, існує можливість підтримувати тепло.
 • Є можливість розігрівати блюда при необхідності.
 • Бувають режими, які розробляють окремо — «пароварка». Він підійде для тих, хто намагається дотримуватися правильного способу життя і харчування. Так як із збереженням якостей продукту він переходить в стан готовності. Також немає потреби додавати масло. Знизу відбувається процес кипіння рідини, а зверху знаходяться інгредієнти.
 • «Майстер шеф». Функція дозволяє насолодитися власнику самостійним вибором та установкою налаштувань. А ті, що були використані раніше зберігаються в пам’яті приладу, тому їх можна буде повернути.
 • Повідомлення про приготуванні. Людина може не тільки бачити агрегат, але і чути його. Відбувається озвучування всіх дій.