Осушувач повітря — це пристрій, який часто стає незамінним в різних сферах діяльності людини. Багато об’єкти характеризуються підвищеною вологістю, а це часто негативно позначається на людях і на об’єктах.

Пристрій і принцип роботи осушувачів повітря для будинку

Зміст статті

 • Пристрій і принцип роботи осушувачів повітря для будинку
  • Абсорбційний
  • Конденсаційний
  • Адсорбційний
 • Характеристики обладнання, на які варто звернути увагу при виборі

Не знаєте як працює осушувач повітря? Щоб розібратися з цим питанням, необхідно розглянути різновиди агрегату. Розрізняють підлогові, універсальні, приховані і настінні осушувачі. Всі вони відрізняються один від одного способом розміщення в приміщенні. Однак за принципом роботи виділяють апарат з властивостями асиміляції (абсорбційний), адсорбційний та конденсаційний. Зупинимося на цьому аспекті.

Абсорбційний

Перший з них працює за рахунок обміну повітряної маси вулиці і приміщення, то і є вентиляція площа ділянки здійснюється безупинно. Це пояснюється тим, що тепле повітря приваблює чималу кількість вологи, тому з такого приладу він здатний виступити за межі. Якщо ж потрібно працювати на території з «сирим» кліматом, то процес буде відбуватися абсолютно безглуздо. Крім цього, погода безпосередньо позначається на продуктивність дій. Отже, він відображається як менш ефективним агрегатом. Та, незважаючи на це, потрібен великий обсяг витрат як електроенергії, так і тепла.

Конденсаційний

Другий агрегат з вище представлених носить говорящее назву. Реалізовує свої дії з допомогою кондиціонера та охолодження обстановки. Коли повітря тільки заходить в апарат, то він зачіпає особливого призначення елемент. Внаслідок чого відбувається конденсація вологості.

УВАГА! Так як рідина збирається в піддоні, отже, її потрібно зливати, інакше він переповнитися і пристрій автоматично вимикається. Після того, коли відбудеться процес охолодженості, атмосфера знову нагріється спеціальним компресором і потрапить у приміщення.

Такий вид осушувача відмінно підійде для квартири будь-якого масштабу або ж будинку. До переваг можна віднести швидкість просушування. Також характеризується високою продуктивністю. Однак обсяг повітряного простору піддається нагріванню, чому температура простору підвищується. Крім цього, агрегат видає звуки — відмінно чутно, як він шумить при виконанні свого завдання.

Адсорбційний

Функціонує на основі адсорбції, який часто необхідно заміняти на старий новий (єдиний недолік). Коли повільно обертається силикагелевый ротор, то речовина перемішується й через більший компонент проходить повітря. Завдяки сорбенту зайва вогкість поглинається, і в результаті переміщується через меншу частину диска вже суха маса. На відміну від попереднього осушувача, цей не видає характерного гудіння. При порівнянні з абсорбційної технікою, дана не витрачає величезної кількості електроенергії, тому він виступає як економічний варіант.

Для гарантії тривалої експлуатації варто проводити своєчасну заміну вбудованого елемента — адсорбент. Це дозволить зберегти працездатність на деякий час вперед. Що стосується зовнішнього вигляду, то йому притаманне пориста поверхня. Використовувати конструкцію бажано в приміщеннях з невеликими параметрами. Наприклад, склад, пральня або може бути комора.

Характеристики обладнання, на які варто звернути увагу при виборі

Природно, щоб зробити доцільний вибір при покупці потрібно враховувати особливі нюанси майбутнього придбання.

 • Першою, на що слід звертати увагу, так це продуктивність. Це буде залежати від об’єму приміщення, яке ви розраховуєте оснащувати приладом. Для більшого простору потрібно більш потужний агрегат. За таким питання краще всього отримати консультацію у продавця в магазині.
 • Споживана потужність. Не менш важливий аспект. На показник впливає ступінь вологості. Якщо треба постійно просушувати простір, то бажано взяти потужний пристрій, яке має впоратися з виконуваним дорученням. Важливо пам’ятати: чим менший показник, тим більше буде витрачатися енергія.
 • Кріплення і матеріал, з якого виготовлена техніка. Потрібно враховувати призначення приладу. У простих побутових умовах рекомендується купувати стандартні осушувачі, тому що саме їх зручно буде переміщати по квартирі і ставити там, де вам треба. Якщо вам важливо прикріпити на де-небудь на стіні, то підійдуть підвісний варіант.
 • Знімний фільтр. Наявність такого ярлика забезпечує вам комфортність при догляді і чищення. Якщо проробляти прибирання потрібно самостійно і регулярно, то це полегшить вам процес і перечекає час.
 • Рівень шуму. При підвищеній нервозності варто загострити уважність на це. Буває так, що звуки дратують власника або заважають вночі спати.
 • Об’єм водозбірника.
 • Додаткові функції.
 • Розмір агрегату. Габарити важливі. Для невеликої кімнати краще вибирати компактний апарат.
 • Ціна і гарантія є важливими критеріями на які також варто звертати увагу.