Якщо в сімейному житті немає порядку, світова більше неможлива, то є два шляхи: миритися або розлучатися. Коли люди розуміють, що більше немає сил бути разом, їх чекає суд. Головна дилема, як подати документи на розлучення продуктивно, без світової?

Шлюборозлучний процес

При виборі вийти з шлюбу, люди повинні підійти до такої непростої задачі правильно, виважено. Процедура розлучення неприємна, складно розривати відносини і при одноосібному бажання. Щоб чоловікові знайти довгоочікувану свободу, потрібно судовий розгляд і справедливий вердикт на одному зі слухань. Якщо ж майнових спорів і суперечок немає, діти вже дорослі або зовсім не встигли народитися, потрібно відвідати органи ЗАГС для швидкого вирішення даного питання адміністративного цілком компромісних умовах світової.

Розлучення через суд

З судовими позовами та клопотаннями дуже проблемно розлучатися, набагато простіше двічі відвідати органи РАЦС. Розірвання шлюбу через суд – душевно важкий, напружений і тривалий процес, який вимагає не тільки обопільного бажання подружньої пари назавжди розлучитися, але і пред’явлення до розгляду справедливим суддею ряду довідок з сімейного життя.

Першим ділом потрібно правильно написати до суду письмове звернення з побажанням розірвати з дружиною (чоловіком) узи шлюбу. Тут мова йде про правову організації за пропискою подружжя-відповідача. Позивачу належить правильно заповнити стандартну форму. На спеціальному бланку потрібно вказати наступну інформацію в певній послідовності. Це:

 • місце, дата дня одруження;
 • аргументи свого бажання розлучитися;
 • присутність малих діток, наявність майна;
 • основні вимоги та побажання до супротивній стороні;
 • інформація майбутнього забезпечення діток.

Розірвання шлюбу через ЗАГС

Якщо у екс-подружжя немає претензій і спільних дітей на виховання, то похід до судді можна відкласти на невизначений час. Позивачу і відповідачу належить процедура розлучення через РАГС, через 30 діб документ про розпад шлюбу видається на руки вже офіційно, вступить в правове поле. Щоб уникнути довгих розглядів, доцільно дотримання таких обов’язкових умов:

 • взаємне і безперешкодне бажання, згода подружжя розлучитися;
 • відсутність маленьких діток і претензій до майнового розділу;
 • явка в органи РАГСУ з паспортними даними і шлюбним документом.

Що потрібно для розлучення

По суті, знадобиться бажання і прагнення почати самостійне життя, залишити другу половину лише в неприємних спогадах. Це формально, а фактично потрібно надати, крім правильно заповненого зразка, ряд обов’язкових довідок на розгляд. Мова йде про копіях, які доцільно заздалегідь нотаріально завірити. При питанні, що потрібно, щоб подати на розлучення, у відповідної інстанції все розкажуть – не кожен день доводиться розлучатися, тут треба приймати відповідальне рішення.

Як подати на розлучення, якщо є неповнолітні діти

Якщо екс-подружжям виховується підліток до 18 років, то батькам дозволено розлучитися тільки по суду. У Рагсі документи все одно не візьмуть, навіть якщо по вихованню підростаючого покоління претензії зовсім відсутні, і папір складена правильно. Перед тим як подати на розлучення, якщо є дитина, варто проконсультуватися з сімейним адвокатом або платним юристом, заручитися його підтримкою, грамотно скласти позов. Тільки тоді можна розраховувати на благополучне розв’язку розпочатого провадження.

Як подати на розлучення в односторонньому порядку

Якщо в парі чоловік або дружина виступає проти розвалу сім’ї, то у другого з’являються певні проблеми, не виключено зволікання. Однак не варто сильно переживати з цього приводу, оскільки стандартна процедура шлюборозлучного процесу може проводитися і в односторонньому порядку. Розірвання шлюбу за заявою одного з подружжя – нормальне явище, тільки обов’язкові документи позивач оформляє самостійно, при цьому правильно викладає думки на бланку. Це дуже важливо, щоб проблеми по відношенню до підростаючим дітям і майна було вирішено на його користь.

Як подати заяву на розлучення

Після оформлення бланка необхідно зробити копію шлюбного свідоцтва та інших спільних документів, запевнити попередньо у нотаріуса. Потім потрібно правильно подати повний комплект в реєстратуру (канцелярії) суду, де після перевірки отриманих даних буде виданий вхідний номер. Це означає, що позивачу вдалося правильно подати заяву на розлучення. Залишається тільки чекати отримання сповіщення для явки на попереднє і наступні засідання. Нічого складного, але правильно буде попередньо ознайомитися з положеннями Сімейного Кодексу.

В якій РАЦСУ подавати заяву про розлучення

Скласти папір за наданим зразком не складе особливої складності. Питання може виникнути в іншому: куди подавати заяву на розлучення через ЗАГС? Варіантів два – за прописку чоловіка або дружини. Адреса одного з них відомий, оскільки в цей ЗАГС в свій час було направлено заяву про бажання узаконити свої стосунки. Також доведеться сплатити держмито за розпад сім’ї.

Подати на розлучення онлайн

Щоб значно скоротити час на паперовій тяганині, але вирішити, як правильно подати на розлучення, можна скористатися допомогою Всесвітньої павутини. Якщо в інтернеті зайти на персональний сайт держпослуг і правильно оформити заявку, не виключено, що шлюборозлучний процес помітно прискориться. Такий мобільний сервіс є в кожному місті, функціонує в режимі онлайн.

Першим ділом потрібно зареєструватися на сайті, а потім подати заявку. Для цього необхідно надати дані паспортів двох учасників, СНІЛС, документ про шлюб, додатково надіслати копії зазначених документів. Заяву на розлучення онлайн вивчається в штатному порядку, головне – встановити спосіб повідомлення для позивача. Це може бути повідомлення на мобільний телефон або електронну адресу.

Заяву на розлучення через суд

Закон говорить: позов може направити один чоловік в суд за пропискою подружжя-відповідача. Бланк заяви на розлучення дозволено отримати особисто в руки в канцелярії або правильно заповнити в режимі онлайн. Обов’язкова умова в обох випадках – отримати вхідний номер, після чого можна контролювати процес судового розгляду. Перелік необхідних документів оновлюється, так що потрібно уважно вивчати довідкову інформацію.

Куди подавати заяву на розлучення

Якщо розвал сімейного життя неминучий, позивач повинен звернутися в ЗАГС або районний суд за пропискою подружжя-відповідача. Якщо друга половина має иногороднюю прописку, позовну заяву не забороняється подати в суд свого району. Існують і інші причини, чому заводиться адміністративна справа розглядається по району позивача. З питанням, куди подати заяву на розлучення, краще звернутися до практикуючого юриста, самостійно заглянути в простори інтернету.

Документи для розлучення в Загсі

Подати заяву в такому разі простіше простого, а при собі обоє зобов’язані мати внутрішній паспорт і шлюбний документ. Це відповідь на питання про те, які документи потрібні при розлученні. Оригінали вилучаються, а через 30 календарних днів вже розведені люди отримують на руки новий документ з печатками, який попередньо проходить реєстрацію в базі даних. В односторонньому порядку необхідна процедура не проводиться навіть при відсутності спільної дитини, майна. Правильно буде прямувати до судді.

Які документи потрібні для розлучення через суд

Заповненого за зразком бланка зовсім недостатньо, щоб якомога швидше закрутитися з шлюборозлучним процесом. Додатково суддя вимагає надати повний пакет документів, що розкриває сутність сім’ї як соціальної осередку суспільства. Це стандартний перелік, який включений в порядок подання позовної прохання. Якщо знадобилися відомості про те, які документи для розлучення через суд потрібні, список представлений нижче:

 • заяву за зразком;
 • паспорта цивільні чоловіка, дружини;
 • шлюбний документ;
 • свідоцтва про народження усиновлених або народжених у шлюбі дітей;
 • документи на право власності майном;
 • інші довідки за волевиявленням судді.

Порядок розірвання шлюбу

Оформлення довідок та заяв – це лише початок тривалого шляху до свободи. Позивач хоче зробити все необхідне, щоб прискорити отримання результату, але закон може гальмувати весь процес. Цікавлячись про те, як відбувається розлучення, важливо розуміти, що в Рагсі все набагато швидше, ніж стомлююче з’ясування відносин у судовому порядку. Хоча для кожної сім’ї є свої нюанси.

Терміни розлучення через ЗАГС

Перед тим як оформити розлучення, екс-подружжя запитують про те, як скоро вони отримають відповідний документ. Відповідь залежить від багатьох факторів. Якщо подати заявку через інтернет, розлучитися вдасться швидше, тим більше, коли судові тяжби не потрібні. Терміни розлучення через ЗАГС становлять 1 місяць з моменту оформлення і подачі позову. Це корисна інформація при вирішенні життєвої проблеми, як можна правильно подати на розлучення без світової.

Термін розлучення по суду

Перед тим як правильно подати на розлучення, важливо розуміти, що з дітьми і майном належить звертатися до судді. Без мирної угоди між подружжям терміни розлучення через суд з дітьми не нормуються. Все залежить від кількості засідань і можливостей примирити ворогуючі сторони. Обов’язково попереднє прослуховування справи, потім ще кілька засідань. Важливо вирішити питання аліментів, визначити зону комфорту дитини і доля нажитого сімейною парою майна. Так що при відповіді, як людині правильно подати на розлучення, є нюанси.

Скільки коштує подати на розлучення

Перш ніж розлучитися, важливо з’ясувати, скільки коштує подати заяву на розлучення. Чималенькі фінансові складності теж чекають, тому варто задуматися про світовий ворогуючих подружжя. Інакше доведеться оформити документи, розплатитися з юристом і внести держмито. Така госуслуга обмежується межами 650 рублів на одного бере участь в шлюборозлучному процесі Загсу. При подачі позовної заяви в односторонньому порядку вартість казенного внеску складає 350 рублів, вартість варіюється.

Відео: Як розірвати шлюб