Усім нам час від часу хочеться чогось нового, змінити обстановку, побачити нові місця, але буває так, що фінанси накладають певні обмеження. В такому випадку, якщо ви хочете подорожей і володієте певною часткою авантюризму, але при цьому вирішили зекономити на квитку, то вельми цікавим буде варіант з поїздкою автостопом. Отже, як правильно подорожувати автостопом по Росії?

Порада №1

Вирушаючи в дорогу, чи то подорож автостопом або політ на авіалайнері потрібно подбати про свій зовнішній вигляд. Право ж, Ви ж не поїдете, наприклад, аеропорт у сланцях, брудних шортах і футболці не першої свіжості? Для пересування за допомогою автостопу ваш зовнішній вигляд ще більш важливий, адже, як кажуть, зустрічають по одягу. Для водія, який бачить вас вперше в житті, то як ви виглядаєте може бути вирішальним у питанні зупиниться чи ні.

Якщо мандрівник – дівчина, то одяг ні в якому разі не повинна бути зухвалою. Краще надіти щось зручне і найбільш підходяще до погоди, яку очікують в тих місцях, куди ви їдете.

Порада№2

Якщо є ймовірність, що доведеться ловити попутку у вечірній час або вночі, то подбайте, щоб на вашому одязі обов’язково були світловідбивачі. Це дозволить уникнути нещасних випадків.

Порада№3

Якщо ви дівчина і вирішили зайнятися автостопом, то в цьому випадку краще взяти з собою друга або подругу. Автостоп, як дуже романтичне, так і досить небезпечне заняття: не забувайте, що ви сідаєте в машину до абсолютно незнайомій людині.

Якщо поруч з вами зупинилася машина, але компанія, в якій вам належить їхати, не вселяє довіри, то не поспішайте говорити куди ви збираєтеся потрапити. Для початку дізнайтеся у водія, куди він тримає шлях, а потім ввічливо відмовте, мовляв, вам не туди. Якщо ж попутники вас влаштовують, то, сідаючи в машину, відразу урегулируйте з водієм питання безкоштовності вашого проїзду щоб уникнути наступних неприємних ситуацій.

Перебуваючи в машині, не забувайте, що ви гість. Не варто критикувати музичні смаки або манеру водіння водія, уникайте конфліктних тем для бесіди (релігія, політика або гроші), але і сидіти, похнюпившись в підлогу, теж не варто. Підтримуйте розмову на нейтральну тематику, так і людині, яка веде машину поруч з вами, цілком може бути цікаво ваше подорож, місця, де ви вже були або куди плануєте потрапити.

Порада№4

Якщо ви все-таки всерйоз вирішили почати свою подорож і вибрали для цього автостоп, то необхідно добре продумати маршрут. Підхід «їду, куди очі дивляться», як правило, ні до чого доброго не приводить. Крім того потрібно правильно вибирати місце, де будете ловити попутку. Ви повинні бути впевнені, що зупинка в тому місці, де ви будете стояти, не заборонено правилами дорожнього руху, в іншому випадку, ви навряд чи когось зловите.

І, щоб не сталося, зберігайте спокій! Щасти вам у дорозі!