Період зимових холодів є свого роду випробуванням для автомобілістів та їх автомобілів. Однією з труднощів, з якої багатьом доведеться зіткнутися стане розряджений з ранку акумулятор. І тут завжди треба з розумом підійти до вирішення виниклої проблеми і правильно прикурити автомобіль. А головне пам’ятати про те, що треба робити, а чого робити категорично не можна.

Найлегшим способом пуску двигуна в даному випадку буде під’єднання інший акумуляторної батареї. Автомобілісти називають цей спосіб «прикурити». Знадобляться дроти для «прикурювання», мають досить велике перетин, автомобіль з аналогічним потрапив у «біду» об’ємом двигуна і живим акумулятором.

Інструкція по прикуриванию

Автомобілі необхідно встановити максимально близько, але так, щоб вони не стикалися.

З допомогою дроту акуратно з’єднати плюсові клеми обох акумуляторів.

Другий провід одним «крокодилом» приєднати до мінусової клеми «живого» акумулятора, а іншим «крокодилом» до блоку циліндрів або інший масі.

Як правильно прикурити автомобіль

Вкрай не бажано приєднувати провід до мінусової клеми розрядженої акумуляторної батареї. Тоді енергія піде на зарядку цієї батареї, а не на стартер. Хоча якщо з’єднати і мінусові клеми двох акумуляторів дротом і почекати з півгодини, то може бути розряджений акумулятор підзарядиться і зможе забезпечити пуск двигуна.

Якщо все ж при описаному способі з’єднання завести автомобіль не вийде, то мінусову клему треба буде зняти з розрядженого акумулятора і прикріпити до неї напряму «крокодил» дроту, що йде від «мінуса» «живого» акумулятора. Робити це треба обережно, щоб випадково не торкнутися плюсової клеми і не отримати коротке замикання. Ймовірність пуску двигуна зросте.

Після запуску двигуна автомобіля з розрядженим акумулятором проводу відразу не від’єднуйте, а дайте двигунів обох автомобілів попрацювати ще кілька хвилин. Першим від’єднувати треба «мінусовий» провід, а потім «плюсовій», попередньо включивши обігрів заднього скла тільки що заведеного автомобіля. Це дозволить знизити пік напруги при від’єднанні проводів. Фари краще не включати, так як зазначені піки напруги можуть вивести з ладу лампочки.

Джерело