Як правильно сидіти за столом: як виробити правильну поставу при листі

Як правильно сидіти за столом: як виробити правильну поставу при листіСидячий спосіб життя і його наслідки – одна з важливих проблем сучасності. Причому це стосується як дорослих, так і дітей. Дорослі більшу частину часу сидять в офісах, діти – в школі і вдома при виконанні домашнього завдання, і всі вони разом – за комп’ютерами. Сидіння само по собі приносить багато шкоди, а якщо ще і не дотримуватися правила посадки за столом, то наслідки для здоров’я можуть бути дуже негативними. Порушення постави, хвороби хребта приводять у результаті до порушення роботи внутрішніх органів і негативного впливу на організм в цілому.

Як правильно сидіти за столом при листі

Зміст статті

 • Як правильно сидіти за столом при листі
  • Постановка постави
 • Критерії меблів для письма для правильної посадки
  • Висота столу і стільця
  • Нахил столу
 • Як правильно сидіти за столом під час їжі
 • Як виробити звичку правильно сидіти за столом

Як правильно сидіти за столом: як виробити правильну поставу при листіЯкщо ви змушені тривалий час зберігати сидяче положення тіла, необхідно дотримуватися певні правила посадки. Це стосується постановки постави, а також розташування рук і ніг.

Довідка: люди з проблемами хребта часто хворіють на пневмонію, бронхіт, гастрит. У них можуть бути запори і здуття живота. Головний біль та порушення зору – постійні супутники неправильної посадки.

Постановка постави

Як правильно сидіти за столом: як виробити правильну поставу при листіСидячи за столом, не можна надмірно нахилятися вперед або назад. Спина повинна бути прямою. При нахилі вперед вага верхньої частини тулуба збільшується, а це створює додаткове навантаження на поперек. Якщо тіло відхиляється назад, відчувають підвищене навантаження на м’язи шиї. Відхилення хребта від вертикального положення призводить до неправильного положення рук.

Спина сидить за столом людини завжди повинна бути рівною, вона повинна торкатися спинки стільця, ніби спираючись на неї. Ідеально, якщо на стільці є спеціальний виступ – так звана опора для попереку — і підголівник. І ще одне важливе правило: між грудьми і столом має залишатися відстань. Не варто сидіти впритул до столу, а тим більше навалюватися на нього.

Як правильно сидіти за столом: як виробити правильну поставу при листіПостановка рук. Основне правило – лікті повинні повністю лежати на столі. Це зменшує напругу кистей рук і попереджає болю в зап’ясті.

Як повинні розташовуватися ноги. При постановці ніг слід дотримуватися принцип прямого кута: кут між тілом і стегнами, а також між стегнами і колінами повинен становити приблизно 90 градусів. Ноги повинні повністю стосуватися підлоги. Гомілки повинні розташовуватися вертикально, а стегна – горизонтально по відношенню до підлоги. Краще не класти ногу на ногу і не притискати їх під себе, так як це призводить до порушення кровообігу.

Критерії меблів для письма для правильної посадки

Дуже складно зайняти комфортне положення за столом, якщо стілець і стіл підібрані неправильно. Правильна, зручна меблі здатна зняти з хребта більшу частину навантаження.

Висота столу і стільця

Як правильно сидіти за столом: як виробити правильну поставу при листі

Правильну посадку можуть забезпечити тільки регульовані стіл і стілець. Це означає, що висота меблів повинна коригуватися у відповідності з ростом людини. Особливо це важливо для дітей, зріст яких може змінюватися досить швидко. Висоту стільця треба відрегулювати таким чином, щоб сидінні знаходився точно під колінами. Глибина сидіння повинна бути такою, щоб стегна не стосувалися його переднього краю. Спинка стільця повинна бути щільно наближена до спини і виступати в якості опори.

Щоб визначити висоту столу, можна скористатися наступним правилом: ліктя опущеної руки людини, що сидить за столом, повинен бути нижче стільниці на 5-6 сантиметрів.

Нахил столу

Як правильно сидіти за столом: як виробити правильну поставу при листі

Регулювання кута нахилу стільниці важлива для того, щоб зошит або книга знаходилися на правильному відстані від очей. Неприпустимо наближатися до стільниці, нахиляючи при цьому спину. Таке становище неминуче веде до сутулості і болів в спині. При читанні кут нахилу повинен бути дорівнює приблизно 30 градусам, при листі – 15. Під час малювання кут нахилу столу може бути нульовим або дорівнювати 5 градусів.

Важливо: правильна посадка сприяє доброму кровообігу, що, в свою чергу, зменшує втому та підвищує працездатність. Якщо ви змушені довго сидіти, перерви на рух необхідно робити кожні півгодини.

Як правильно сидіти за столом під час їжі

Як правильно сидіти за столом: як виробити правильну поставу при листіСтоловий етикет практично повністю відповідає правилам зручною, з точки зору здоров’я, посадки. Під час їжі потрібно сидіти прямо, не нахиляючи спину над тарілкою. Можна трохи спертися на спинку стільця. Необхідно підносити ложку або вилку до рота, а не тягнутися ротом до столових приладів. Це також буде профілактикою сколіозу і застійних явищ в області шиї. Зігнуті в ліктях руки слід тримати близько біля тулуба. Не варто сідати на всі сидіння, потрібно зайняти лише його невелику частину.

Як виробити звичку правильно сидіти за столом

Як правильно сидіти за столом: як виробити правильну поставу при листіЯкщо ви вже звикли неправильно сидіти за столом, виправити ситуацію буде досить складно. Спочатку може здаватися, що спина в правильному положенні, навпаки, починає хворіти. Це пов’язано з тим, що у вашому мозку вже закріпилася інформація про те, в якому стані має перебувати тіло в положенні сидячи, і він сприймає цю інформацію як правильну. Переучування має відбуватися поступово.

 • Для початку необхідно знайти і зафіксувати на пару хвилин правильну посадку за столом.
 • Основа всього – правильне положення тазу на стільці. Треба зайняти зручне положення, рівномірно розподіляючи вагу на сідничних горбах.
 • Спина повинна розташовуватися прямо, ноги під прямим кутом.
 • Положення тіла повинно бути для вас комфортним. Потрібно постаратися запам’ятати його і залишатися в цьому положенні нетривалий час.

Щоб допомогти тілу звикнути до правильного положення, доцільно використовувати стілець з підтримкою спини. Існують також спеціальні валики і накладки на стілець, призначення яких – забезпечити хорошу підтримку попереку і розвантажити хребет.