З наближенням опалювального сезону у власників приватних будинків з’являється одна важлива річ – це заготівля палива на зиму. Зазвичай воно закуповується у великому обсязі, і, відповідно, вибравши найбільш підходяще паливо для агрегату, можна суттєво заощадити на його придбання.

Чим топити твердопаливний котел

Зміст статті

  • Чим топити твердопаливний котел
  • Чим топити котел найбільш доцільно
  • Технологія проведення топки дровами

Ще кілька десятків років тому для опалення активно використовувалися печі, але сьогодні їм на зміну прийшли котли. Найбільшим попитом у власників приватних будинків користуються агрегати, що працюють на твердому паливі, так як це найбільш економічний варіант.

Найпоширеніші види палива, що використовуються сьогодні у побуті:

  • Дрова;
  • Вугілля;
  • Брикети з торфу або тирси;
  • Пелети.

Дані паливні матеріали вельми привабливі для споживачів завдяки своїй легкодоступність, відносно низькою ціною. Крім того, вони мають тривалий термін зберігання і не викликають особливих труднощів у транспортуванні. Ще однією великою перевагою цих видів палива є те, що вони не завдають шкоди довкіллю.

Важливо! Для розпалювання твердопаливних котлів суворо забороняється використовувати гас, бензин та інші легкозаймисті рідини.

Як правильно топити твердопаливний котел? Від виду палива і його якості залежить працездатність твердопаливного котла, його ККД.

Чим топити котел найбільш доцільно

Дрова раніше є найбільш поширеним видом палива, так вони доступніше і дешевше інших видів опалювальних матеріалів. Велике значення при виборі має калорійність деревної породи, так як саме цей показник характеризує час згоряння і, відповідно, кількість тепловіддачі.

Найбільш високу теплотворність мають дрова з берези. Крім того, у них оптимальне співвідношення ціни та якості. При згорянні березові дрова видають приємний аромат. Правда, зберігати їх довго не можна, з роками вони втрачають свої позитивні характеристики.

Ще дуже важливо в твердопаливні котли завантажувати сухі дрова. Так як волога деревина знижує ефективність роботи опалювальної системи, і, швидше за все, викличе підвищене утворення дьогтю всередині котла і димаря. Показник вологості дров повинен бути менше 20%.

Технологія проведення топки дровами

При першому використанні котла в новому опалювальному сезоні необхідно провести підготовчі роботи. Очистити димохід від сажі та золи, перевірити справність всіх елементів опалювальної системи (двері, засувки та ін) і при необхідності провести їх заміну або ремонт.

Наступним дією перед розпалюванням котла на твердому паливі є прогрів труб. Для цього спалюють сухі стружки або тріски.

Для розтоплення на дно кладуть тріски товщиною до 7 см, зверху на них накладають кілька штук дров товстіший. Для більш зручного підпалу можна використовувати спеціальні довгі сірники і трохи паперу, яку кладуть між трісками. Коли почнеться активний процес згоряння, можна закладати в топку великі поліна.

Слід пам’ятати, що вибираючи паливо для котла, ми вибираємо і те, як часто доведеться завантажувати котел, проводити його очищення. Важлива і ціна конкретного виду палива за однаковий об’єм.