Як правильно варити рис?

На кухні страви з рису дуже часто підносить неприємні сюрпризи – рис у них може злипнутися в один клубок, розваритися, перетворившись в лемішку, підгоріти знизу, не проваритися до кінця, бути дуже водянистим і т. д. Зрозуміло, що досвідченим господиням під силу будь-який рецепт, але початківцям кухарям знадобляться декілька підказок.

Отже, насамперед потрібно знати, що існує кілька сортів рису, і кожен з них вариться за своїми правилами. Проте, не дивлячись на сорт, колір і розмір рису, перше, що потрібно зробити – промити під холодною водою. Тільки коли вода при промиванні перестане мутніти, крупу можна починати готувати.

Як правильно варити рис?

Шліфований довгозернистий рис містить дуже мало крохмалю, тому при варінні крупинки не злипаються, і каша виходить розсипчастою. Відміряйте воду для варіння в пропорції 1:2 (на одну частину рису дві частини води). Поки промиваєте рис, поставте воду на вогонь.

Важливо! Кидати рис в холодну воду не можна! Так він вбере в себе багато зайвої вологи і при варінні крупинки будуть розварюватися, втрачати цілісність. У підсумку каша вийде єдиним білим в’язким грудкою.

Дочекавшись закипання води, посоліть її і покладіть в неї промитий рис, не зменшуючи вогонь. У процесі варіння в каструлю з рисом не можна кидати приправи і масло. Обов’язково накрийте каструлю кришкою і намагайтеся не піднімати її до кінця приготування. Так проваріть крупу 7 хвилин, після чого зменшіть вогонь до мінімуму і продовжуйте варити ще хвилин 15.

Важливо! Заважати в процесі варіння крупи не можна! Помішуючи кашу, ви ніколи не досягнете ефекту «рісинки до рисинці» — навпаки, крупа злипнеться.

Після того, як вимкніть рис, залиште його на деякий час просто стояти в каструлі під кришкою – він вбере воду, що залишилася і дійде. Хвилин через 7-10 можна відкрити кришку і заправити рис маслом.

Як правильно варити рис?

Круглозернистий рис містить багато крохмалю, він ідеально підійде для приготування пудингів, солодких каш та запіканок, ролів і суші. Промивати його потрібно дуже ретельно, воду брати в пропорції 1:3 (води в три рази більше, ніж рису). Варити потрібно до тих пір, поки не вбереться вся вода.

Пропарений рис має гарний прозоро-жовтуватий відтінок крупинок. Так відбувається завдяки тому, що крупу очищають не механічно, а парою (це, до речі, дозволяє зберегти в рисі більше вітамінів). Такий рис вимагає більш тривалого варіння, ніж попередні сорти. Після закипання варіть його 20-25 хвилин.

Як правильно варити рис?

Ще більш тривале приготування потрібно нешліфованому (коричневого) рісу. Це рис у природному оболонці, він – справжнє джерело мінералів і вітамінів, а також вірний друг худнуть людей. Варити таку крупу доведеться 40 хвилин. А перед варінням крім промивання його не завадить на 15 хвилин залити холодною підсоленою водою.

Дикий рис має характерний чорний колір, а на виході – специфічний, не схожий на звичний рисовий смак. Його заливають водою в пропорції 1:5 і варять 40 хвилин. Такий рис – ідеальний гарнір до рибних страв.