Як правильно виховати дітей – поради

Діти – це квіти життя, а за квітами, як відомо, потрібен догляд, якщо хочеться, щоб вони жили довше. Але це лише порівняння або алегорія. Насправді ж, діти — це найцінніше, що є в житті. В них сенс життя.

З дитинства

Як правильно виховати дітей   поради

 

Щоб дітки були здоровими, з самого дитинства необхідно загартовувати, годувати грудним молоком, а не сумішами «швидкого приготування». Також в цьому віці варто прислухатися до рекомендацій лікарів, ставити щеплення від різних захворювань. Дітей раннього дитинства варто відлучати від грудей, і поступово давати каші. Вже до трьох років дитина зможе їсти не тільки каші, але різне печиво, фрукти (яблука, груші), ягоди, картопляне пюре. Рекомендації лікарів, ставити щеплення від захворювань, не завадять.

Хлопці дошкільного віку вже їдять усе підряд, на достатньому рівні переносять всі негаразди. Дитини в цьому віці слід відправляти в дитячий сад. Так дитя буде адекватніше сприймати світ, пізнавати його деталі, буде «організованим» у всіх сенсах цього слова. Якщо малюк (його ще можна називати так) вередує в громадському місці, його не слід лаяти у всіх на очах, т. к. у дитини може порушитися дитяча психіка. Йому необхідно зробити зауваження, не в грубому тоні. Навіть лагідного погляду і спокійного відповіді на його «витівки» буде в самий раз!

Школа

Як правильно виховати дітей   поради

 

Коли починається школа, починається і підготовка до школи. Ручки, зошити, шкільна форма, перше вересня. І ті діти будуть стійкі і можуть постояти за себе, які були в «садку». Тому що обов’язково в якомусь класі знайдеться саме той чоловік, який буде задирати всіх, мати погані оцінки, списувати і ін. Такі діти, найчастіше, вихідці з неблагополучних сімей. Але і з ними є управа.

Якщо «задирака» дістає вихованого беззахисної дитини, варто звернутися до шкільного психолога. Але якщо це не допомогло, то тільки в органи опіки. Ні в якому разі не можна звертатися до батьків «такого» дитини, адже вони не вирішать проблему. Вони відправили свого «шибеника» у школу, щоб стало трохи тихіше, щоб не доглядати за ним, бо він їм заважав.

Підлітковий період

Як правильно виховати дітей   поради

 

 

У підлітковий період у дітей чоловічої та жіночої статі починають формуватися статеві органи. У цей час хлопчики починають приглядатися до дівчат, дівчата — до хлопчиків. Дружби, перше кохання. Це все добре. Але важливо своєї дитини інформувати про те, що не потрібно піддаватися почуттям і йти далі. Адже це ще діти. Їм рано мати дітей. І навіть у 18 років. Хоча дитина, яка досягла 18-річчя, вже не вважається дитиною, це вже доросла людина, і він сам має право вирішувати, що йому робити, куди йти працювати, де вчитися, з ким спілкуватися і т. д. Але поради батьків, родичів ніколи не завадять. Поради роблять певний акцент на прийняття рішення повнолітньої.

Перш за все, щоб дитина в майбутньому, нехай навіть у свої 18 років, любив своїх батьків, його потрібно в дитинстві любити і балувати.

Звертати на нього увагу, наприклад: коли малюк показує намальовані їм каракулі і називає це машинкою або будиночком, похвалити його і дати йому новий листок. Вислуховувати розповіді, проблеми своєї дитини, і намагатися допомогти йому, але тільки в малому віці. Коли він уже молодший школяр, дати йому пораду. Творити його дії до самостійності. І тоді будучи в старості батьки, попросивши, щоб хто-небудь їм приніс склянку води, побачать свого того малюка, з добрими очима, відкритим серцем, наповненим до країв водою склянку в його руках.