Чай є одним з найпопулярніших напоїв у всьому світі. За рік жителі нашої планети випивають близько 700 мільярдів склянок цього напою? І в кожній країні є свої традиції його приготування.

Як заварити смачний чай

Зміст статті

 • Як заварити смачний чай
  • Вибираємо і готуємо воду
  • Вибираємо правильний посуд
  • Підбираємо правильні пропорції
  • Правильно заливаємо і наполягаємо чай

У чому полягають секрети чайних майстрів зі всього світу? Всього 4 кроки і чашка не тільки смачної, але і корисної напою готова!

Вибираємо і готуємо воду

 Одним з важливих етапів у приготуванні чаю є підготовка води як основного складового напою. На що потрібно звернути увагу, щоб отримати ідеальний чай:

 • Чистота – чай для китайського імператора готували тільки на воді з найчистіших річок і джерел. Так, часи Давнього Китаю давно пройшли, а домогтися кришталево чистої води нам допоможуть сучасні засоби очищення. Потрібно використовувати воду з-під крана, пропущену через фільтр або відстояну відкритої скляній тарі протягом кількох годин.
 • Жорсткість – вода, насичена сірчаними і кислотними сполуками, безумовно не зробить напій смачніше. Що ж робити? Для поліпшення смакових якостей майбутнього чаю необхідно додати у воду цукор, сіль або харчову соду.
 • Температура – якщо хочеться отримати дійсно смачний і корисний напій, то потрібно слідувати правилу – не можна заварювати чай окропом! Ідеальна температура для темних сортів становить 80-90 градусів, для світлих 70-80 градусів.
 • Вибираємо правильний посуд

  При виборі матеріалу потрібно віддавати перевагу чайникам з натуральних матеріалів. Ідеально підійде посуд округлої форми з кераміки, фаянсу, порцеляни або глини. До того ж, такі матеріали надовго збережуть температуру знаходиться в ньому рідини. На цьому підготовка посуду не закінчується!

  Пам’ятаєте, в російських казках або у бабусі в селі «заварник» завжди стояла на кришці самовара? Думаєте, це було зроблено для краси або економії місця на обідньому столі? Ні! Наші предки були розумними і поміркованими людьми – це робилося для того, щоб чайник перед приготуванням чаю був теплим. Навіщо це потрібно? Завдяки такої нехитрої процедури відбувається дезінфекція внутрішнього покриття чайника і створюється баланс внутрішньої і зовнішньої температур.

  ВАЖЛИВО! Що робити, якщо немає самовара? Необхідно просто кілька раз обдати заварювальний чайник окропом.

  Підбираємо правильні пропорції

  В даному питанні все залежить від індивідуальних смаків і вподобань. Одні люблять майже прозорий чай, інші ж напій з високою міцністю. У будь-якому випадку, формула ідеального напою будь-якого сорту — 1 чайна ложка заварки на 1 чашку чаю + 1 чайна ложка на чайник». Отже, якщо організовується чаювання на 5 персон, в заварювальний чайник потрібно насипати 6 чайних ложок сухої сировини.

  Правильно заливаємо і наполягаємо чай

 • У заздалегідь прогрітий чайник слід насипати заварку і почекати кілька секунд. Це необхідно для того, щоб сушені листочки почали вбирати конденсовану вологу і розкривати свої властивості.
 • Тепер необхідно залити вміст водою, залишивши 1/3 чайника вільною.
 • Обов’язково потрібно закрити чайник кришкою, щоб відбувалося наполягання відвару. Багато господинь для поліпшення смакових якостей напою радять також повністю накривати чайник серветкою або рушником.
 • Через 3-5 хвилин необхідно залити воду в чайник доверху. Обов’язково накрити посуд кришкою.
 • Приблизно через 5 хвилин відкрити кришку і подивитися, що утворилася на поверхні чаю пінка. Так? Тоді все зроблено правильно, адже саме в ній міститься концентрат корисних мікроелементів та ефірних масел. Далі потрібно перемішати ложкою чай з пінкою в чайнику, закрити кришкою.
 • Найважливішою ознакою готовності до вживання є те, що розкрилися листя повинні осісти на дні посуду. Це відбулося? Тоді чай готовий!
 • Важливо знати, що для кожного сорту є свої особливості настоювання:

  • чорний, зелений і жовтий чай слід наполягати протягом 5 хвилин, а заварювати його можна кілька разів, від цього він не тільки не втратить своїх корисних речовин, але і придбає якісно новий смак і аромат;
  • улун і червоний чай в силу високого ступеня ферментації вимагає настоювання тривалістю 2-3 хвилини витримує 7 заварювань!

  ВАЖЛИВО! Важливий фактор: пити необхідно тільки свіжий чай, а саме, заварений в день вживання. В іншому випадку з джерела мікроелементів, антиоксидантів, напій перетвориться на отруту, окисний організм!

  Тепер залишилося тільки розлити чай по чашках і отримувати задоволення від його смаку та аромату! Приємного чаювання!