Як прибрати подряпини з дзеркала: домашні способи, професійні засоби.

Як прибрати подряпини з дзеркала: домашні способи, професійні засоби.Дзеркало – це багатофункціональний предмет, який, крім прямого призначення, що дозволяє людині побачити своє улюблене відображення, є часто і частиною інтер’єру, допомагаючи підкреслити стиль, поліпшити сприйняття, перетворити приміщення. Тому важливо, щоб воно було ідеально чистим і не мало подряпин і інших дефектів.

Особливості дзеркал

Зміст статті

 • Особливості дзеркал
 • Як прибрати подряпини з дзеркала
  • Домашні засоби
  • Професійні засоби

Завдяки своїм відображає властивостями дзеркала здатні візуально розширювати простір, додавати світло в приміщенні, приховати його недоліки. Укладені в красиві рами, мають вмонтовані підсвічування, годинникові механізми, орнаменти, малюнки або написи, що вони виконують декоративну функцію, а також можуть бути частиною оздоблення.

Як прибрати подряпини з дзеркала: домашні способи, професійні засоби.

Очікуваний ефект зводиться до нуля, якщо на дзеркальній поверхні з’являються вади. Це нерідко відбувається при неправильному догляді, адже при уявній міцності дзеркало являє собою досить крихкий матеріал. Усунути дефекти повністю, звичайно, не вдасться, але можна спробувати самостійно замаскувати подряпини на поверхні.

УВАГА! Щоб продовжити термін служби дзеркала, необхідно здійснювати за ним якісний догляд. Для чищення і миття можна використовувати гострі предмети, жорсткі губки і абразивні чистячі засоби. Для ванних кімнат краще купувати спеціальні дзеркала, призначені для приміщень з підвищеною вологістю, де покриття захищене від руйнування вологою.

Як прибрати подряпини з дзеркала

Суть виправлення таких дефектів полягає в їх заповненні різними речовинами і подальшої поліровці дзеркальної поверхні. Для цього можна використовувати підручні матеріали або професійні засоби.

Домашні засоби

Для маскування дрібних, ледь помітних подряпин, використовуються самі доступні домашні засоби:

 • зубна паста, її треба в невеликій кількості нанести на подряпину і обережно втерти, а після висихання видалити надлишки серветкою і відполірувати м’якою фланеллю;
 • порошок гірчиці плюс столовий оцет, їх перемішують у рівних частинах, наносять і полірують м’якою ганчірочкою;
 • безбарвний лак для нігтів, їм заповнюють і більш глибокі подряпини, прибирають надлишки рідини плоскої паличкою і дають висохнути, після чого доводять до блиску;
 • фольга, якої за допомогою скотча щільно заклеюють дефект на амальгамі із зворотного боку дзеркала (для чого його обережно знімають), фольга повинна бути ідеально гладкою, без зморшок.

Як прибрати подряпини з дзеркала: домашні способи, професійні засоби.

ВАЖЛИВО! Дійте акуратно, застосовуючи різні палички і ножі, щоб не зробити нових подряпин і не тисніть на дзеркало занадто сильно під час полірування, інакше його можна зламати.

Якщо ці способи не дали результату, можна використовувати професійні матеріали.

Професійні засоби

Більш ефективними можуть виявитися наступні матеріали:

 • Універсальна полірувальна паста ГОІ, яку застосовують для будь-яких поверхонь, металу і пластика до кераміки і скла. Придбати її можна у магазині будматеріалів. Засіб потрібно розкришити до стану пилу, набрати ватною паличкою і заповнити подряпину. Потім слід полірування нової паличкою протягом 10-15 хвилин.
 • Епоксидний клей, який володіє вирівнюючими властивостями. Пошкоджене місце потрібно попередньо обробити засобом для миття скла, висушити і замазати клеєм, не допускаючи утворення повітряних бульбашок, а залишки зачистити плоским інструментом. Клей висихає за кілька днів, після чого оброблювану поверхню можна відполірувати пастою ГОІ.
 • Силіконовий клей-герметик. Їм заповнюють дефект за допомогою палички або зубочистки, після висихання видаляють залишки і полірують пастою в кілька етапів.
 • Препарат оксид церію, здатний згладжувати всі дрібні подряпини і доводити виріб до блиску. Його розводять до пастоподібного стану, наносять на оброблювану поверхню і полірують м’якою вологою тканиною, поки подряпини не зникнуть. Полотно періодично протирають чистою ганчіркою, а поверхню зволожують, щоб препарат не застиг.
 • Як прибрати подряпини з дзеркала: домашні способи, професійні засоби.

  Після закінчення роботи треба протерти поверхню за допомогою миючого засобу для скла і витерти насухо. Якщо самостійно привести дзеркало в порядок не вдається, краще віднести його до майстра, який відреставрує поверхню за допомогою спеціальної шліфувальної машинки.