Електричний чайник — прилад, який використовується людиною щодня як мінімум кілька разів у день. Щоб вживається питна вода приносила користь здоров’ю і чаювання приносило задоволення, важливо щоб від чайника не виходило сторонніх запахів. Подібне може спостерігатися при придбанні нового приладу, а також при неправильній експлуатації або погану якість використовуваної води. Що служить причиною виникнення неприємних запахів і які існують перевірені методи усунення?

Причини появи неприємного запаху в електрочайнику

Зміст статті

 • Причини появи неприємного запаху в електрочайнику
 • Як прибрати запах пластмаси з чайника різними способами
  • Лимонна кислота
  • Лавровий лист
  • Харчова сода
  • Оцтова кислота
  • Газовані напої
  • Миючі засоби
 • Як видалити затхлий запах з чайника

Нова електрична техніка може пахнути використовуються при виробництві матеріалами або допоміжними речовинами. Зазвичай від запахів вдається позбутися після декількох процедур кип’ятіння.

Запах пластику в новому чайнику є наслідком таких чинників:

 • залишки технічного масла після виготовлення;
 • запах пакувальних матеріалів, у яких перебував товар;
 • не до кінця выветрившаяся фарба, якщо у виробі присутні забарвлені деталі;
 • використання виробником дешевих барвників або пластифікаторів у складі пластику.

ВАЖЛИВО! Якщо відчувається дуже їдкий хімічний запах ще до покупки нового приладу, краще звернути увагу на інші моделі. Зазвичай такі неякісні пластмасові матеріали використовуються в дешевій недовговічною техніці.

Поява запахів під час експлуатації приладу може відбутися з кількох причин:

 • накопичення старої води — коли внутрішній резервуар не миють і не зливають з нього залишки вмісту;
 • проблеми з водопроводом або забруднення очищувальних фільтрів — якщо вода спочатку низької якості;
 • потрапляння сторонніх речовин або запахів з навколишнього середовища.

Як прибрати запах пластмаси з чайника різними способами

Виробники рекомендують новий чайник після покупки обов’язково кілька раз прокип’ятити, щоразу зливаючи і наповнюючи заново. Це потрібно для того, щоб очистити прилад від залишків виробничих речовин, які потрапляють з новим матеріалом та обладнанням на заводі.

Що робити, якщо запах не зникає при звичайному кип’ятінні? У цьому випадку можна скористатися деякими популярними народними засобами.

УВАГА! Вибираючи конкретний метод, приділіть увагу його безпеки. Краще всього застосовувати нешкідливі для здоров’я продукти (лимонна кислота, сода, лавровий лист), щоб їх можливе потрапляння в питну воду не викликало отруєння.

Розглянемо найбільш ефективні методи боротьби із запахами.

Лимонна кислота

Самий екологічно безпечний спосіб очищення і позбавлення від запахів — використання лимона або його похідних. Розчиніть в чайнику 3 ст. л. лимонної кислоти (50 г). Можна замінити соком лимонів. Також можна використовувати лимонну шкірку: прокип’ятіть воду зі шкурками і залиште настоюватися, через кілька годин сполосніть.

Лавровий лист

Залийте в чайник воду і покладіть 10 лаврових листків (половину пакетика). Прокип’ятіть і залиште на пару годин. Потім закип’ятіть повторно, сполосніть і можете користуватися для кип’ятіння питної води.

Харчова сода

Наповніть чайник і розчиніть 3-4 ст. л. звичайної соди. Доведіть до кипіння і злити отриманий розчин. Якщо знадобиться, можна повторити процедуру. Після того як запах зник, вимийте чайник.

Оцтова кислота

Додайте у воду 2 ст. л. оцтової кислоти або 100-150 мл столового оцту. Нагрійте чайник, не доводячи до кипіння (інакше вируючий кислотний розчин виллється назовні). Після використання кислоти обов’язково ретельно вимийте внутрішню поверхню резервуара і залиште його провітрюватися до тих пір, поки не піде оцтовий запах.

Газовані напої

Щоб вивести пластмасовий запах, можна просто кілька раз прокип’ятити в новому чайнику замість води Sprite або Колу. У їх складі є ортофосфорна кислота (а в першому — ще і лимонна), яка не тільки усуває запахи, але і відмінно очищає.

Залийте напій до максимально допустимого рівня, після закипання злити і сполосніть.

Миючі засоби

Ви можете додати при кип’ятінні кілька крапель будь-якого миючого розчину, головне. Наприклад, порошок або рідина для миття посуду. Після використання сторонніх речовин важливо все ретельно прополоскати, щоб не допустити потрапляння хімії в питво.

ВАЖЛИВО! Якщо неприємний запах залишився навіть після всіх перерахованих процедур, можливо виробник використовував для виробництва дешевий пластик токсичний, експлуатація такого чайника може бути шкідливою для здоров’я.

Як видалити затхлий запах з чайника

Щоб позбутися з’явилася затхлості в чайнику, досить просто промити і виконати наступну послідовність дій:

 • Покладіть на дно приладу 2-3 ст. л. цукру або кілька шматочків рафінаду. Залиште на 12 годин. Завдяки цьому вбереться весь неприємний запах.
 • Налийте води і всипте невелика кількість лимонної кислоти. Доведіть одержаний розчин до кипіння.
 • Чайник сполосніть і залиште його відкритим до повного зникнення всіх запахів.
 • Надалі намагайтеся стежити за тим, щоб застояна вода не протухала. Для цього частіше зливайте невикористані залишки і заливайте для кип’ятіння нову свіжу воду. При необхідності заварювати чай всього на одну чашку, просто наповнюйте чайник до мінімальної позначки.

  У разі тривалої відсутності злийте з приладу рідину, що залишилася, щоб запобігти її застою.

  ДОВІДКА! У середньому кип’ячена питна вода залишається свіжою не більше доби, а повторне кип’ятіння робить її вже не такою смачною і корисною для здоров’я.

  Якщо проблема спочатку в якості самої води, слід поміняти фільтр в системі очищення або шукати проблему в самому водопроводі. При неможливості покращити якість води з-під крана, можна замовляти або купувати в магазині вже очищену безпечну питну воду. Дотримуючи всі рекомендації по догляду за електричним чайником і використовуючи якісну воду, можна уникнути будь-яких неприємних запахів в подальшому.