Поява неприємного запаху у шафі може сигналізувати не тільки про необхідність провести генеральне прибирання, але і свідчити про появу плісняви, розмноженні бактерій, пилових кліщів і інших негативних факторах. Кожен з них може заподіяти масу незручностей і завдавати істотної шкоди здоров’ю. Однак грамотний підхід до вирішення проблеми та регулярне проведення профілактичних заходів дозволить уникнути повторного появи подібних неприємностей.

Як боротися з неприємним запахом у шафі

Зміст статті

 • Як боротися з неприємним запахом у шафі
  • Провітрювання
  • Вологе прибирання
  • Боремося з цвіллю
  • Ароматерапія
 • Причини появи неприємного запаху у шафі
 • Профілактика

Для позбавлення від затхлого запаху і вогкості в шафі, можна застосовувати різні способи.

Провітрювання

Надмірна вологість, застояне аромат парфумів і тютюнового диму – все це головні вороги свіжого повітря в гардеробі. Вирішити цю проблему допоможе регулярне провітрювання, яке дозволить «витягнути» зайву вологу, просушити речі і позбавити їх від неприємних запахів. Для цього достатньо просто залишати дверцята шафи відкритими на ніч або перед відходом на роботу.

Вологе прибирання

Як і вся інша квартира, гардероб потребує періодичної генерального прибирання. Для цього необхідно провести ревізію серед своїх речей: що-то викинути, а інше відправити в повторну прання. Коли шафа звільнений від усіх речей, потрібно як слід промити всі полиці і стінки вологою ганчіркою, також можна продезінфікувати поверхні спеціальними миючими і чистячими засобами.

ВАЖЛИВО! Сезонний одяг, потреба в якій не виникне в найближчі півроку, рекомендується зберігати в спеціальних вакуумних пакетах.

Боремося з цвіллю

Цвіль здатна стати причиною не тільки неприємного запаху, але і викликати сильну алергію. Для того щоб побороти пліснявий грибок в шафі, необхідно на час витягнути з нього всю лежить там одяг, механічно відчистити внутрішні поверхні гардеробу від грибка, а потім обробити уражені ділянки розчином оцту, перекису водню або спеціальними хімічними складами, які можна придбати в магазині. Після проведення даних процедур необхідно провітрити шафа протягом тижня, і переконавшись, що пліснявий грибок зник, повернути одяг на свої місця.

Ароматерапія

Коли усунуті основні джерела неприємних запахів в шафі, можна приступити до наповнення свого гардеробу приємним ароматом з допомогою різноманітних натуральних і штучних ароматизаторів. В якості них можна використовувати:

 • Мило. Шматочок мило, загорнутий у тканину або папір, додасть речей легкий аромат свіжості.
 • Флакон від парфумів. Навіть після того, як улюблений парфум закінчився, флакон з-під нього довго зберігає запах і здатний наситити ним внутрішній простір шафи.
 • Кава. Кавові зерна в паперовій коробочці додадуть одязі теплий аромат напою.
 • Ваніль. Паличка ванілі або порожній пакетик від ванільного цукру, розміщені на полицях гардеробу, надовго наповнять його солодким запахом свіжої випічки.
 • Сушені пелюстки квітів, трави і шкірка цитрусових подарують одежі пахощі і свіжість.
 • Ефірні масла, нанесену на паперову смужку або тканину, також довго не вивітрюються і наповнюють простір шафи приємним ароматом.
 • ВАЖЛИВО! Категорично не рекомендується розпорошувати парфум на лежачу в гардеробі одяг: у замкнутому просторі духи також придбають тяжкий, неприємний запах.

  Причини появи неприємного запаху у шафі

  Щоб позбутися неприємного запаху в шафі і запобігти його повторне поява, слід розібратися з основними причинами виникнення даної проблеми. Однією з головних причин є пил, яка може призвести до появи бактерій, пилових кліщів і розвитку цвілі. Також фактором появи проблеми є надмірна вологість в приміщенні, погіршувати ситуацію може недосушена одяг, прибрана після прання відразу в гардероб.

  Зберігання в одному місці чистих і поношених речей не призведе до поліпшення атмосфери в шафі, особливо якщо в сім’ї є курці. Тютюновий дим надовго затримується в волокнах тканини і поширюється на інші речі.

  Залежалась одяг також негативно позначається на свіжості повітря в шафі. Навіть якщо вона була випрана перед тим, як опинилася прибрана в дальній ящик, кожна річ з часом приходить в непридатність. Тому одяг, яка роками лежить на полиці без діла, поступово набуває неприємний запах і просочує їм інші предмети гардероба.

  Профілактика

  Не допустити появи в гардеробі неприємного запаху допоможе дотримання ряду простих правил. Насамперед, необхідно стежити за рівнем вологості в приміщенні: вона не повинна перевищувати показник 60%.

  ВАЖЛИВО! Якщо в домі панує надмірно вологий мікроклімат, варто задуматися про придбання осушувача повітря.

  Періодичні ревізії і вологе прибирання в шафі також є дієвою профілактикою виникнення сторонніх запахів. Прибирати в гардероб слід тільки випрані і ретельно просушені після прання речі, а також регулярно провітрювати не тільки гардероб, але і внутрішній простір шафи.