Жінка за своєю природою дивовижне створіння! Тільки в неї може зародитися ще одне сердечко, тільки вона здатна виносити і народити дитину.

Жінка виношує майбутнє дитя довгі дев’ять місяців. В цей час її внутрішній стан змінюється, часто змінюється настрій через зміни гормонального фону, майбутня матуся має особливу ходу, особливий погляд, у неї округляється животик.

Підготовка

Чим ближче підходить до логічного завершення вагітності, тим гостріше жінка починає замислюватися про те, як же підготуватися до пологів? Особливо, якщо пологи очікуються вперше.

Самий тривалий і болісний і важкий період для жінки в пологової діяльності – це перейми. Сутички – це судомні хворобливі скорочення м’язів живота. У первородящей жінки вони можуть тривати 10-11 годин, у вдругенароджуючій від шести до дев’яти годин. Саме до періоду переймів повинна бути готова майбутня мама.

Готуючись до пологів, деякі жінки проходять курси майбутніх батьків, де вони дізнаються інформацію про процесі розвитку малюка в утробі матері, про його народження на світло, як відбувається розродження; проходять тренінги для зміцнення внутрішньої сторони стегна, а так само навчаються дихати під час переймів і багато чому іншому.

Інші ж не проходять «Школу майбутніх мам», вони читають інформацію в журналах, спілкуються з такими матусями на форумах, а так само в реальному житті і т. д. Це, безсумнівно, необхідно, так жінка готуватися психологічно до майбутніх пологів.

Позитивний настрій – важливий аспект у підготовці до народження дитини.

Жінка повинна не боятися пологів, вона повинна знати, що тільки вона може допомогти своїй дитині з’явиться на світ і що йому в момент народження набагато складніше, ніж їй самій.

Вибір пологового будинку

 

Звичайно, важливо вибрати пологовий будинок, який би влаштовував жінку за всіма параметрами: кваліфіковані фахівці, наближеність до будинку та інше. Однак у випадку, якщо у жінки починаються регулярні перейми до попередньої дати пологів, швидка допомога пощастить породіллю в найближчий пологовий будинок. Підготувати документи, які знадобляться при оформленні в пологовий будинок і після, а так само необхідні речі можна порадившись з гінекологом, крім того, всі пологові будинки пред’являють свої вимоги при вступі до них.

Заняття спортом

Слід звернути увагу на фізичну готовність організму до пологів. Даний аспект передбачає фізичні вправи, масаж, дихальні вправи та способи розслаблення.

Для зміцнення м’язів, що беруть участь у родовій діяльності, підтримки загального тонусу організму та регулювання дихання жінка повинна виконувати не складні фізичні вправи. Вправи особливо корисні, якщо робити їх постійно, що дозволяє запобігти ускладнення під час вагітності, пологів та у післяпологовий період. Однак не варто перенапружувати свій організм і перед тим, як зайнятися фізичними вправами жінка повинна проконсультуватися з гінекологом які вправи і в якій кількості можна виконувати в певний період часу.

Краще всього виконувати вправи під наглядом інструктора.

Виконуючи вправи, жінка не тільки готує свій організм до інтенсивних сутичок, але й може зрозуміти в яких позах, її організм розслабляється найкраще. Гінекологи радять під час вагітності приймати колінно-ліктьове положення, так майбутньому маляті найкраще надходить кисень. Це ж положення можна прийняти під час сутичок в сукупності з правильним диханням буде запорукою полегшення больових відчуттів.

Масаж

Ефективним і приємним методом природнього знеболення є самомасаж. Адже масаж благотворно впливає не тільки на зони впливу, але і на весь організм в цілому. Він покращує кровообіг, сприяє розслабленню та відпочинку м’язів. Роблячи самостійно, себе масаж, жінка відволікається під час чергової сутички з допомогою елементів масажу – інтенсивного погладжування, натискування, розтирання – породілля, масажуючи ту чи іншу частину тіла, як би розподіляє біль внизу живота, та в свою чергу стає менш інтенсивною.

Елементарне погладжування низу живота або попереку значно полегшує больові відчуття жінки під час переймів. Так само існує точковий масаж, але перед його самостійним використанням слід проконсультуватися у кваліфікованого масажиста, який спочатку покаже які саме точки можна натискати, а які чіпати не можна.

Вправа для дихання

Дихання – дуже важливий аспект підготовки до пологів, так як родова діяльність потребує вміння розслаблятися між переймами.

Не можна в період регулярних переймів панікувати, не варто заживаться, напружуватися і кричати. У протилежному випадку жінка робить гірше для себе (їй стає від цього ще болючіше) і дитині (йому надходить менше кисню).
На початку сутички жінка повинна вдихнути повітря через ніс, порахувавши до чотирьох, а видихнути, дорахувавши до шести. Варто враховувати, що вдих повинен бути трохи коротше, ніж видих. Таким чином, м’язи розслабляються, породілля заспокоюється і її організм наповнюється киснем. Важливо в цей період дихати носом, а видихати ротом.

В період інтенсивних сутичок необхідно прискорити дихання. Цей вид дихання має загальноприйняту назву «по-собачому», кумедну назву, але під час сутичок породіллі не до гумору. Жінка повинна дихати часто, з відкритим ротом і висунутим язиком, так як це роблять собаки в спекотний день.

В наступний період пологів, а саме розкриття шийки матки жінка повинна дихати часто, вдихаючи носом і видихаючи ротом, як «паровозик».

Під час потуг жінці необхідно повністю довіритися акушера, який приймає пологи, він підкаже як правильно себе вести і дихати в цей період.

Таким чином, щоб пологи пройшли благополучно, жінка повинна виконувати систематично не складні фізичні вправи, приймати пози для розслаблення «репетирувати дихання», пробувати елементи самомасажу, відстежувати свої відчуття під час такої підготовки.