З перших днів появи на світ малюк постійно вчиться чомусь новому, пізнаючи навколишній простір. На певному етапі його розвитку перед дорослими постає проблема, як привчати дитину до горщика. Дізнайтеся про деякі нюанси цієї нелегкої справи.

З якого віку привчати дитину до горщика

Популярний серед молодих мам педіатр Комаровський вважає, що не варто занадто квапити час. Маленькі діти першого року життя сприймають зазначений предмет більше, як іграшку. Малюки в такому віці ще не володіють навичками самоконтролю, тому не здатні розуміти сенс всієї процедури. І все ж, у якому віці привчати дитину до горщика? Педіатр Комаровський вважає, що починати практичні заняття необхідно, коли малюку виповниться хоча б 18 місяців. На більш ранніх термінах не має сенсу висаджувати малюка – навчання краще трохи відкласти.

Важливо відзначити, що кожна дитина – особистість, з цієї причини не варто підвищувати голос і не сварити дитину, якщо він не бажає знайомитися з чимось новим. Кожен батько повинен підходити до проблеми з урахуванням властивих улюбленому чаду фізичних і психологічних особливостей. У разі якщо ваш малюк боїться горщика і ніяк не бажає з ним подружитися, то слід трохи почекати з высаживаниями. Визначити, коли потрібно привчати дитину до горщика, можна за певними ознаками. Про підготовленості хлопця свідчать:

 • здатність самостійно сидіти та ходити;
 • відсутність страху перед горщиком;
 • вміння висловлювати власні бажання і потреби організму;
 • розуміння похвали або осуду з боку батьків.

Привчання до горщика

На певному етапі розвитку діти з цікавістю починають осягати науку, як бути дорослим. Подібна поведінка характерна для малюків 2-3-річного віку. Даний період розташовує до того, щоб привчити дитину до горщика, розповівши йому про важливість справляння природних потреб у належне місце. Деякі діти, особливо прагнуть подорослішати, охоче слідують таким повчанням, інші ж воліють почати страйк проти нового придбання. Дуже важливо при цьому, щоб мама і тато вміли відрізняти маніпулятивне поведінка малюка від цього страху або дискомфорту.

Горщик для хлопчика

Починати навчання слід з придбання цього нехитрого пристосування. Батьки часто задаються питанням про те, як вибрати горщик для хлопчика? Насамперед дорослі повинні прислухатися до побажань самого хлопця. Не варто ігнорувати його вибір, тоді проблема, як привчити дитину до горщика, вирішиться самостійно. Не потрібно купувати пристосування з відволікаючими елементами: планшетами для малювання, музичними кнопками та іншими дитячими «завлекалками». Оптимальним варіантом для хлопчика вважається модель сідлоподібної форми.

Горщик для дівчинки

Почати навчання маленької представниці прекрасної статі краще з купівлі відповідає її смаку пристосування для справляння природних потреб. Слід вибирати найбільш прості і зручні моделі. Купити горщик для дитини зовсім не проблема. У магазинах можна вибрати модель на будь-який смак, але існують певні нюанси, які потрібно враховувати, купуючи такий важливий предмет дитячого господарства:

 • для дівчинки рекомендується вибирати горщик округлої форми без різних обмежень спереду або ззаду;
 • розмір виробу повинен відповідати віковій групі господині;
 • колірну гаму слід вибирати, виходячи з переваг дівчинки;
 • поверхня виробу має бути без будь-яких подряпин і нерівностей.

Як навчити дитину ходити на горщик

Куплене для крихти виріб необхідно ретельно помити звичайним дитячим милом. По завершенні цього підготовчого етапу можна познайомити малюка з новим предметом. Вибір методу, як привчати дитину до горщика, цілком залежить від підходу батьків до цього питання. Тим не менш, почати краще з попередньої бесіди. З неї малюк дізнається, для чого було куплено це пристосування і як ним користуватися. У разі якщо карапуз не зовсім зрозумів, про що йдеться, можна продемонструвати весь процес з допомогою його улюбленої іграшки.

Фахівці, відповідаючи на питання про те, як привчити дитину до горщика, звертають увагу дорослих на те, що між покупкою і першими самостійними высаживаниями повинно пройти не менше тижня. За цей період малюк трохи звикне до нового предмету дитячого господарства, що надалі прискорить процес навчання. Між тим всі цифри мають умовний характер і не повинні надто турбувати дорослих.

Підгузники для привчання до горщика

Сучасні виробники засобів для дитячої гігієни пропонують батькам вибрати і купити трусики або памперси для привчання до горщика. Зовні дана продукція практично не відрізняється від звичайної. Щодо якісних характеристик можна сказати, що «навчальні» памперси все ж мають деякі особливості. Внутрішній шар таких підгузників після сечовипускання залишається вологим і доставляє дитині відчутний дискомфорт.

У результаті, щоб не бути мокрим, карапуз прагне справити нужду в належному місці. Привчити такого «чистюлю» набагато простіше. При цьому не слід зовсім відмовлятися від звичайних памперсів хоча б до повного вирішення проблеми, як привчити дитину до дитячого горщика. Як правило, діти до 4 років ще тільки вчаться контролювати власні рефлекси, тому вбираючі пелюшки просто необхідні для їх спокійного денного і нічного сну.

Як швидко привчити дитину до горщика

Фахівці не рекомендують батькам занадто поспішати з высаживаниями. Кожна дитина розвивається по суто індивідуальною програмою, тому у певний час діти самостійно приходять до розуміння необхідності справляння потреби в належний предмет. Швидких результатів, як правило, домагаються дресурою і постійними покараннями, чого робити педіатри настійно не рекомендують.

Такими насильницькими заходами ви можете нанести зростаючому організму істотну психологічну травму, а замість того, щоб привчити хлопця до предмету туалету, навпаки, відіб’єте у нього всяке бажання користуватися ним. Тоді проблему буде набагато складніше вирішити, тому що потрібно боротися ще й з маніпулятивним поведінкою хлопця. Не варто шукати спосіб, як швидко навчити дитину ходити на горщик. Рано чи пізно дорослішаюча дитина самостійно прийде до розуміння суті справи. Дорослі ж, привчаючи улюблене чадо до горщика, повинні пам’ятати такі правила:

 • не можна карати малюка за мокрі штанці;
 • забороняється утримувати дитину на горщику в ситуації, коли він цього не бажає;
 • не дозволяється піднімати голос і застосовувати силу щодо маленьких дітей.

Відео: Коли і як привчати дитину до горщика