Як привчити дитину до горщика за 7 днів: експрес метод

Привчання до горщика дитини — одне з найбільш довгоочікуваних періодів для його батьків. Хтось намагається на рівні інстинктів навчити дитину користуватися горщиком ще з народження, хтось вирішує різко навчити дитини — до його першого році, хтось не має надій на раннє привчання і починає займатися цим питанням ближче до двох років.

Отже, як зробити так, щоб привчання до горщика пройшло ефективно і безболісно для малюка і в якому віці варто почати вирішувати цю проблему.

Фізіологічна та психологічна готовність

Як привчити дитину до горщика за 7 днів: експрес метод

Привчити дитину до горщика на рівні усвідомлення процесу можна тільки тоді, коли він фізіологічно готовий до цього. Тільки до кінця першого року життя дитина починає відчувати, як заповнюється його пряма кишка, а ближче 1,5 років — як наповнюється сечовий міхур. До цього часу дитина фізіологічно не готовий до горщика.

У ранньому віці практикується система висаджування, заснована виключно на рефлексах: посадили дитини на горщик, сказали пісь-пісь» — дочекалися результату. Ця система цілком може застосовуватися, але вона не виключає ймовірності того, що в 1,5 року дитина, яка з півроку висаджувався на горщик, навідріз відмовиться їм користуватися тепер.

Крім того, коли малюка висаджують на горщик на рівні рефлексів, неминучі численні та систематичні помилки.Оцінити психологічну готовність дитини до горщика можна за такими критеріями:

 • малюк може залишатися сухим протягом тривалого періоду часу (мінімум 2 години);
 • розуміє значення слів «писати», «какати»;
 • показує емоціями та жестами, що мокрий;
 • називає (або розуміє) частини свого тіла;
 • вміння знімати самостійно штани (або помітне прагнення це робити).

Психологи вважають, що оптимальним віком, коли привчання до горщика проходить максимально успішно, є період від 18 місяців до двох років.До цього часу малюк вже може контролювати позиви, вміє зіставляти причину і наслідок елементарних процесів, досить аргументовано може пояснити причину свого дискомфорту і вже може слухати прохання дорослих.

До кінця другого року життя у дитини вже починають формуватися ознаки самоствердження -«дорослості», тому батьки можуть успішно використовувати цей бонус у навчанні горшочным справах.

Методи привчання до горщика: поступово і наполегливо

Як привчити дитину до горщика за 7 днів: експрес метод

Отже, коли немовля готовий, батьки повинні проявити максимум терпіння та витримки. Привчити малюка до горщика в 1,5 року за один день не вдасться. Процес може зайняти кілька місяців. Тут важливо не злякати дитину: у нього не повинна виникати негативна реакція на горщик. Для цього:

 • вибирайте зручну для маляти модель: вона повинна бути стійка, міцна, на ній можуть бути намальовані улюблені персонажі дитини (від музичних горщиків особливого ефекту домогтися складно, оскільки найчастіше вони відволікають малюка мелодіями і сторонніми звуками, не даючи йому сконцентруватися);
 • не змушуйте: це дуже важливий момент — пропонуйте горщик немовляті всякий раз після сну, їжі, довгого часу неспання, прогулянки, але не усаживайте його насильно; коли дитину примушують користуватися горщиком, у нього й виникає стійка неприязнь до даного предмету, а порушується емоційний зв’язок з батьками;
 • показуйте приклад: візьміть гумову іграшку і занурте її у воду, потім розкажіть малюкові, що мишко (котик, зайчик) захотів писати, взяв горщик і пописав в нього (стисніть іграшку і вода почне капати в ємність);
 • хваліть дитину за кожний успішний похід на горщик, навіть якщо до цього він успішно записав штани і диван, а до горщика «доніс» всього декілька крапель — він явно намагався і заслуговує щирої похвали;
 • виробіть у себе звичку часто пропонувати малюкові горщик, тобто потрібно робити це не від випадку до випадку, а системно;
 • найкращим часом для знайомства з горщиком є літо: на дитину менше одягу (а значить її легше зняти), сам горщик залишається теплим (в зимовий час холодна поверхня горщика може дратувати дитину і провокувати повна відмова від нього).

У продовженні теми прикладів, можна попросити зайти до Вас в гості однолітка, який вже освоїв горщик. Коли дитина бачить наочний приклад, йому набагато легше його перейняти. Вам залишиться тільки заохочувати малюка і частіше пропонувати йому горщик.

Експрес метод — як привчити дитину до горщика за 7 днів?

Як привчити дитину до горщика за 7 днів: експрес метод

Виявляється і це реально, якщо використовувати особливу технологію.Вона успішно може бути реалізована тільки тоді, коли дитині вже є 1,5 року, він здоровий і психологічно готовий до сприйняття горщика.Дана експрес-методика носить назву «Добровільний малюк». Розроблена вона Джиною Форд і орієнтована на дітей, які можуть виконувати елементарний дії за своїм обслуговування (знімати одяг, самостійно сідати і вставати) і сприймають мову батьків.

Алгоритм дій:

1-й день — з ранку потрібно зняти памперс і розповісти малюкові, що тепер він дорослий і буде ходити в трусиках; горщик протягом дня пропонувати часто, дитина повинен просидіти на ньому 10 хвилин (зазвичай цього часу достатньо, щоб він справив нужду);

2-й день — закріплення навику перебування на горщику; коли дитина погоджується сидіти на горщику, заохочувати його, слідкувати за поведінкою і частіше пропонувати горщик, особливо після сну і прийомів їжі;

3-й день — не надягайте памперс і на прогулянку — цікавтеся, чи не хоче малюк у туалет, запасіться змінним одягом; якщо в перші два дні дитина добре освоїв пластикового «друга» і перейнявся ритуалом, візьміть його на прогулянку;

4-й і наступні дні — дотримуйтеся обраної тактики; за кілька днів уважного спостереження за дитиною вже можна приблизно зрозуміти, коли він хоче в туалет; діти до півтора року вже можуть у власній манері розповісти дорослим про свої бажання, тому намагайтеся налагодити контакт з малюком.

Коли у нього виходить, обов’язково хваліть його, особливо в присутності один людей. Система розрахована на денний час доби. На ніч все ж доведеться надягати спочатку підгузник дитині в 1,5-2 роки.

Якщо вдень у дитини виробиться звичка терпіти, він буде прокидатися з порожнім підгузником досить швидко. Після двох-трьох таких ночей, можна зняти підгузник і перед сном обов’язково висаджувати малюка. Перші місяці буває корисним і серед ночі піднімати малюка, тому що його сечовий міхур відразу не може пристосуватися до нових умов.

Якщо дитина в 1,5-2 роки спить погано і важко засинає, така методика не підійде, але в інших випадках її цілком можна застосовувати.У два роки дитина повністю готовий освоїти горщик. Якщо до цього часу малюк не був знайомий з цим предметом, саме час активно починати їх знайомити.

У три роки (а у більшості дітей, починаючи з 2,5 років) починає криза трьох років. Для нього характерний відмова від усього, що нав’язується дитині зверху. Це може стосуватися і даної проблеми. Якщо два роки малюка не привчили, вже через півроку зробити це буде в рази складніше саме з цієї причини. Тому психологи і радять починати привчати малюка до горщика в його повні 1,5 року.

Перші кілька місяців після привчання, у малюка можуть бути «проколи» в цій справі. Він може загратися і не встигнути добігти до туалету, злякатися чого-то, просто забути про новий ритуалі. Підтримуйте малюка і не лайте його: нехай він знає, що у Вашій особі може знайти підтримку.