Як привернути увагу чоловіка після пологів

З народженням дитини багато пар відчувають труднощі в подружніх стосунках. Це пояснюється тим, що кардинальним чином змінюється побут і умови спільного проживання молодих батьків.

Дружина повністю зосереджена на своїй новій функції бути мамою, у чоловіка проведення часу змінюється не так очевидно, тому він розраховує на не меншу увагу з боку коханої, ніж було раніше. Виникають конфлікти, залишаються образи, в сімейних відносинах після пологів настає криза, як в емоційному, так і фізичному плані.

Нові ролі не скасовують старі

Як привернути увагу чоловіка після пологів

Подружжя має усвідомлювати, що стаючи мамою і татом, вони не перестають бути дружиною і чоловіком, закоханою парою. Природно, після народження первістка змінюється уклад життя і на один одного залишається менше часу і сил. І дорослі люди це в більшості випадків розуміють і приймають. Щоб у чоловіка не виникло відчуття байдужості з боку дружини, варто:

 • цікавитися про те, що відбувається в його життя поза стінами будинку: банально запитати, як справи на роботі, як добрався до офісу, що нового у спільних друзів; чоловік повинен бачити, що дружина не забуває про нього, щиро цікавиться його досягненнями, може підтримати у важку хвилину, вислухати, дати пораду;
 • залучати його до клопотів по догляду за новонародженим (чоловіки цілком можуть виконувати всі необхідні процедури по відношенню до дитини, звичайно, якщо самі цього хочуть);
 • не виливати на нього весь негатив після складного дня, проведеного в чотирьох стінах з вередливим дитям: зробити це буває вкрай складно, особливо якщо щоденна праця молодої мами залишається неоціненим з боку чоловіка, але після пологів жінка стає сильнішим і мудрішим, тому повинна оберігати здоровий мікроклімат в сім’ї;
 • звертати увагу на чоловіка і намагатися по можливості виконувати ті завдання, які раніше були делеговані Вам (помічати в чому чоловік йде на роботу, приготувати нехай і не ресторанний, але смачну вечерю, замовити воду для кулера і т. д). Те, що дружина в силу обставин, що змінилися після пологів тимчасово не може виконувати, необхідно обговорити і прийняти зручне для обох рішення.

Інтимна близькість

Як привернути увагу чоловіка після пологів

Інтимні відносини є невід’ємною частиною повноцінної подружнього життя. Безпосередньо після пологів жінка може відчувати страх перед такою близькістю, особливо якщо були природні пологи з ускладненнями. У цьому випадку люблячий чоловік повинен дати можливість дружині забути всіх нюансах пологів і в психологічному плані, і в фізичному (на відновлення жіночого організму потрібно від місяця до двох).

Після народження дитини багато жінок відзначають зростання лібідо і присутність якісно нових відчуттів, тому безглуздо відмовлятися від інтиму. Увагу чоловіка дозволяє жінці відчути себе бажаною і привабливою, дає можливість впоратися із післяпологовою депресією.

Бар’єром на шляху до інтимної близькості багато молоді мами називають свою змінилася зовнішність. Зайві кілограми, відсутність спорту в житті (а крім банального небажання займатися ним можуть бути присутніми і медичні показання) не кращим чином позначаються на жіночу самооцінку. У цій ситуації новоспеченій мамі варто:

 • намагатися щодня приділяти увагу собі (поки мама зможе прийняти душ або висушити волосся, з малюком може залишитися наодинці і батько чи бабуся);
 • можливість насолодитися своїми звичними обов’язками і справами дає жінці привести в порядок свою нервову систему, тому це важливий аспект і для її психологічного стану;
 • не зациклюватися на своїх комплексів, більшість з яких чоловіки можуть просто не помічати: зайві пару сантиметрів на стегнах або ще не зникли після вагітності розтяжки на животі при бажанні можна вміло приховати за допомогою грамотно підібраного білизни і освітлення.

Як би не здавалося дивним, але у жінки після пологів маса можливостей для того, щоб виглядати ефектно.

 • По-перше, дієта годуючих: а це здорова їжа, приготована на пару, без всіляких шкідливих добавок.
 • По-друге, часті прогулянки на свіжому повітрі: а педіатри рекомендують з немовлятами гуляти щодня практично при будь-якій температурі. Якщо в цьому ракурсі розглянути коляску як додатковий обтяжуючий елемент, то з банальної прогулянки по парку можна отримати ефективну тренування для всіх груп м’язів.

Як привернути його увагу?

Як привернути увагу чоловіка після пологів

Якщо незважаючи на всі спроби жінки зберегти звичний уклад життя, у чоловіка не змінилося в кращу сторону ставлення до неї, то потрібно серйозно оцінити причини подібних явищ. Увагу чоловіка залучити можна наступними доступними способами:

 • виглядати щодня чудово, змінювати свої образи, не забувати про гардеробі: для чоловіків зовнішній вигляд обраниці грає велике значення; якщо на буденні прогулянки з дитиною зручно одягати кросівки і джинси, то під час недільних спільних походів в парк, можна і потрібно дозволити собі виглядати більш жіночно і елегантно;
 • не обмежуватися у своїх інтересах виключно дитиною: перебуваючи в декреті, можна звернути увагу на масу цікавих речей, знайти своє хобі, отримати нові знання або навіть професію;
 • не протиставляти себе з дитиною йому: Ви одна сім’я, тому змінену реальність повинні будувати спільно і адаптувати її під загальні інтереси і потреби; якщо молода мама не довіряє чоловікові, вона інтуїтивно буде обмежувати спілкування батька з дитиною, а це загрожує тим, що і чоловік не буде відчувати особливо трепетних почуттів до дитини, і сам дитина не буде бачити в батька приклад для наслідування;
 • частіше проявляти ініціативу: у всьому, починаючи від ліжка, закінчуючи планами на літній відпочинок або спільне відвідування парку атракціонів (щоб не перестаратися, варто озвучувати свої побажання і погоджувати з чоловіком).

Увагу чоловіка потрібно завойовувати постійно. Якщо він любить свою дружину і морально готовий був до появи дитини, то проблем у сім’ї, де жінка вміло розподіляє свою увагу між дитиною та чоловіком, не буде. Його можна привабити своєю турботою, позитивним ставленням до життя. Звичайно, набагато простіше зберегти увагу один одного в сімейних відносинах, де панує повага, любов і взаєморозуміння. Якщо цього спочатку не було, то криза може стати початком розпаду сім’ї.

Подолати цю кризу успішно можуть тільки ті пари, які будуть намагатися підтримувати один одного протягом даного періоду. Чоловік повинен оточити жінку увагою і намагатися допомогти їй пристосуватися до нової ролі. В його силах дати дружині час зайнятися собою, організувати спільний сімейний дозвілля, взяти на себе частину побутових турбот. Виховання дитини не повинно стати тягарем для батьків, тому від їх настрою і готовності багато в чому залежить мікроклімат в молодій сім’ї.