Як тільки приступаєш до ремонту, не завжди є можливість покликати на допомогу майстра, якому буде потрібно заплатити гроші за якісну роботу. Тому більшість замислюються, а як простіше і дешевше вирівняти стіни і стелю самотужки. Таке проробити не завжди виходить якісно з першого разу, тому до такого процесу необхідно підійти зі всією увагою і відповідальністю, щоб потім не довелося все переробляти по кілька разів.

Способи вирівнювання поверхні

Вирівнювання стін буває двох технологій – «сухий» і «сирий». У першому випадку використовуються гіпсокартонні листи, а в другому – будівельна суміш. Всі ці матеріали можна придбати в будь-якому будівельному магазині, де попередньо ви зможете отримати додаткову консультацію, відповідно до якості і ціни. Якщо на стінах і стелі перепади складають більше п’яти сантиметрів, то вигідно використовувати «суху» технологію вирівнювання.

  • Шпаклівка вважається дуже поширеною і вигідною, але з нею треба вміти працювати. Шпаклівку необхідно не просто правильно розвести і вибрати, але і накласти на поверхню. При необхідності можна скористатися відео уроками, які розкажуть, як правильно все зробити і при цьому не допустити поширених помилок.
  • Що стосується гіпсокартону, то працювати з ним простіше і не треба чекати висихання матеріалу, як у випадку із шпаклівкою. Тут потрібні точні виміри. Якщо допустити помилку у вимірах, то можна зіпсувати чимало матеріалу. Також можуть використовуватися для вирівнювання і інші аналоги гіпсокартону.
  • Також дуже часто використовують для вирівнювання стелі плити, які клеяться. Їх можна фарбувати і вони бувають різних розмірів і малюнків. Працювати з таким матеріалом може кожен, навіть не маючи досвіду. Такий варіант підходить тільки для поверхонь з невеликими перепадами.
  • Якщо необхідно вырявнять стіни і стеля у ванній, то можна віддати перевагу плитці. Нерівності все збиваються, і укладається плитка, але для її укладання необхідний певний опты, гроші і час.
  • Якщо немає часу возитися з плиткою і гіпсокартоном, то можна скористатися пластиком. З нею може працювати навіть початківець. Обшивка пластиком вважається економним варіантом і займає не так багато часу. Даний матеріал може прослужити не один рік і в будь-якому приміщення, легко подається прибирання. Буває різного забарвлення, що дозволяє підібрати матеріал для будь-якої кімнати.