Першого вересня в наших школах проходить День знань. Замість звичайних уроків
організовуються лінійки, концерти, де виконуються вірші та пісні про школу. Діти вітають учителів, влаштовують спільні походи в парки розваг, кінотеатри, виїжджають на природу.

Як провести класну годину на тему «День знань»?

Розкажіть дітям про історію цього свята. Цей день в нашій країні є державним святом. За традицією у всіх навчальних закладах країни 1 вересня розпочинається новий навчальний рік.

Однак так було не завжди. В дореволюційні часи єдиної дати початку навчального року в Росії не було. У міських школах і гімназіях навчання починалося в кінці серпня-середині вересня або жовтня, у сільських школах – після закінчення робіт у полі та навіть взимку, з 1 грудня.

Єдині для всіх навчальних закладів норми були введені тільки в радянський період. У 1935 році було прийнято постанову Раднаркому про встановлення початку навчання у всіх школах 1 вересня.

Традиційно до свята в честь Дня знань діти розучують вірші та пісні, ставлять сценки з шкільного життя. Це можна використовувати на класній годині.

Також під час проведення класного години вчитель може провести проводить серед дітей тематичну вікторину. Питання конкурсу можуть бути наступними.

Як називають:

  • Математичне дію, що відбувається з кишеньковими грошима учня, купує тістечко в шкільній їдальні (віднімання).
  • Колективне досьє, яке складають вчителя на учнів класу (журнал).
  • Що народжується в суперечці (істина).
  • Частина особи, яку іноді вішають учні, отримавши «двійку» (ніс).
  • Єдине місце в школі, де учням дозволяють стрибати і бігати (спортзал).
  • Що можна приготувати, але не можна з’їсти (уроки).
  • Випробування, яке проходить кожен учень по закінченні школи (іспит).

Також на класній годині, який проводиться в День знань учитель може запропонувати дітям перевірити чи збуваються загадані в цей день бажання.

— В колишні часи в нашій країні 1 вересня відзначали… Новий рік, — розповідає вчитель. – А зараз в цей день ми відзначаємо перший день нового навчального року. І, звичайно, ви можете побажати сьогодні щось самим собі на майбутнє, загадати найзаповітніші бажання.

Вчитель пропонує дітям написати на невеликих листочках 1-3 бажання, що відносяться до навчального процесу.

— Ці листочки ми згорнемо і помістимо в пляшку, сховаємо її, а наприкінці четвертої чверті, на останньому уроці перевіримо, чи збулися бажання.

І на завершення класної години на тему «День знань» розкажіть, як зазначають його в різних країнах. У Білорусії, Вірменії, Україні, Молдові, Казахстані та інших країнах колишнього СРСР це свято відзначають у відповідності зі сформованими в радянські роки традиціями.

У США, наприклад, єдиної дати початку навчального року не існує, у кожному штаті він починається в різний час – у липні, серпні або вересні. А в Німеччині школярі сідають за парти в середині жовтня, в Австралії ж навчальний рік починається тільки в лютому.