Російська весілля немислима без рясного і багатого застілля. Якщо бюджет свята невеликий, то молодята охоче відмовляться від феєрверку та виступу відомого співака, але ні за що не допустять, щоб гості встали з-за столу без того відчуття, що вони більше не в змозі проковтнути ні шматочка. Можливо, це пов’язано з давнім повір’ям, що їжа, приготовлена для дня одруження, володіє магічними властивостями. Вона символізує повноту життя і обіцяє щастя і удачу всім учасникам торжества.

Бажання як слід нагодувати гостей похвально. Проте сенс традиції весільного банкету складається все ж ще і в тому, щоб молодята і члени їх сімей розділили один з одним радість і ближче познайомилися з новими родичами. А значить, свято має бути не тільки гарним, але й веселим і цікавим.

Не гірше смачної страви прикрашає застілля гарний тост. Цікава історія походження звичаю вимовляти в ході бенкету наповнені філософським змістом притчі або забавні побажання. Вперше слово «тост» ввели в ужиток англійці. Так вони називали шматочки хліба, підсмажені на вогні, які опускали під час бенкету в келихи з вином для додання напою тонкого хлібного аромату. Сьогодні тости у вигляді мудрих слів раніше надають особливу пікантність і приємний присмак провину і застілля в цілому.

Згідно ведичної культури, тост вважається не чим іншим, як володіє чарівною силою змовою над рідиною, що міститься в келиху. Справа в тому, що вода, яка є неодмінною складовою будь-якого напою, здатна запам’ятовувати інформацію. Виходить, що побажання, вимовлене над піднятим келихом — це справжній енергетичний посил, адресований нареченому і нареченій.

Незалежно від того, чи віримо ми в містичну силу тостів чи ні, не можна не погодитися, що дотепні, добрі і зворушливі побажання створюють піднесений настрій та надають банкету змістовність. Стаття на сторінці www.svadebniybanket.ru/jenciklopedija_svadebnogo_vedushhego_3_3.php розповість вам про всі нюанси і правила вимовляння застільних промов. Притчі, привітання і хвалебні вірші обов’язково стануть справжньою родзинкою вашого свята!

Що ще відрізняє весільний банкет від язичницького свята на честь богів обжерливості? Ну, звичайно ж, ігри та конкурси. Тим більше що веселощі, яка супроводжує такі розваги, згідно з повір’ями, ефективно відлякує злих духів, які бажають затьмарити щастя молодих.

Протягом багатьох століть у різних країнах формувалися традиції весільних забав. Наприклад, в Нижній Австрії наречена повинна була піднятися на стіл і перестрибнути його, а також лежачу на ньому капелюх свого новоспеченого чоловіка. Загальне тріумфування охоплювало присутніх, якщо при цьому наречена опрокидывала вино. Адже це обіцяло успіх у майбутньому сімейному житті.

Стародавні гигсосы (ті самі, що підкорили Верхній Єгипет) розважалися під час весільного торжества тим, що надавали незвичайні почесті коней, яких в обов’язковому порядку запрошували до столу. Вся справа була в тому, що гигсосская богиня, покровительствують шлюбу і народження дітей, мала звичай приймати образ кобилиці.

У Каталонії під час весілля з присутніх за столом вибирали «абата дурнів». Як правило, ним ставав самий балакучий і химерний гість. Його обов’язком було всіх веселити, що він з успіхом і проробляв, використовуючи для цього двозначні жарти, непристойні гостроти і пікантні розіграші.

Якщо вищеописані весільні розваги вам не підходять через їх ексцентричності, погортайте сторінки сайту, розміщеного за адресою www.svadebniybanket.ru. Тут ви неодмінно знайдете яскраві ідеї ігор, які ідеально впишуться в сучасний застілля на честь одруження.


Між тим існує ще одна особливість, яка відрізняє весільний банкет від будь-якого іншого свята. Мова йде про особливе ставлення до солодких страв. І дійсно, адже практично неможливо уявити весілля без традиційного торту.

Ще в Стародавньому Римі до знаменного дня було прийнято випікати солодкий пиріг. Під час бенкету кондитерський виріб розламували над головою у нареченої, а нареченому доводилося злизувати з волосся обраниці крихти. Тільки уявіть, що б було, якщо б такий звичай зберігся! Навряд чи наречена відчувала б себе комфортно, коли їй на голову з багатоярусного торта падали б кремові трояндочки.

Поступово традиція розламувати пиріг трансформувалася в звичай розрізати його. Цікаво, що навіть сьогодні в США іноді це роблять не звичайним ножем, а мечем. Раніше почесний обов’язок відокремлювати шматочки від торта належала зовсім не молодятам, а заміжньої жінки з числа гостей. Вважалося, що таким чином вона передає свою позитивну енергетику, притаманну щасливої матері і дбайливою господині.

В даний час торт розрізають головні герої свята. Дійство символізує те, що з цього моменту наречений і наречена стають одним цілим, вони стануть ділити горе й радість, перемоги і поразки.

Звичай їсти солодощі наприкінці весільного застілля існує не тільки в Росії, Європі і США. Здобний пиріг — обов’язкова страва на мексиканському весіллі. Його рецепт включає в себе в тому числі і боби, так як це рослина з часів стародавніх майя вважається символом життя. Торт вінчає свято і на Ямайці. Причому на цьому острові його прийнято вимочувати в ромі перед святом протягом цілого року. Весільний торт на острові Гренада традиційно має чорне забарвлення, завдяки начинці з чорносливу, смородини, вишні і родзинок. Наречена самостійно випікає його, слідуючи стародавнім рецептом. Людина, що з’їла шматочок такого торта-оберега, може бути впевнений, що всі неприємності будуть обходити його стороною.

Очевидно, що рецепт успішного весільного застілля полягає не тільки у великій кількості страв. Приємне спілкування, тости, розіграші, ігри, обряди — все це не менш важливі інгредієнти банкету. Не бійтеся змішувати компоненти відповідно до власного смаку. Подумайте, що саме порадує вас і ваших гостей під час свята. І нехай застілля буде не тільки багатим, але і веселим!