У наш час, коли гостро стоїть проблема великої кількості розлучень, відзначення весільних ювілеїв сприймається не тільки як добра традиція, але і як приклад збереження цілісності і єдності сім’ї протягом довгих років.

Але щоб свято вдалося (особливо якщо мова йде про солідний ювілей з цифрою 40 на чолі), обговорювати сценарій рубіновою весілля потрібно заздалегідь. Навіть якщо для проведення свята планується запрошення тамади. У кожної людини своє уявлення про урочистості і веселощі. А так як ініціаторами рубінового свята зазвичай стають дорослі діти, основні моменти, які хотілося б бачити на весіллі батьків або, навпаки, щоб їх не було, завжди повинні обговорюватися на загальних сімейній раді.

Що важливо врахувати, що для успішного проведення рубіновою весілля?

Якщо складання сценарію проведення рубіновою весілля можна з полегшенням перекласти на плечі професійного тамади, то оформлення банкетного залу і сервіровка столу зажадає чимало коштів. Але якщо взятися за організацію рубіновою весілля дружно і підключити до процесу всіх близьких родичів (а за 40 років родина просто зобов’язана була розростися до значних розмірів), то можна з більшістю проблем впоратися власними силами.

Прикраса банкетного залу

Вибираючи, купуючи або власноруч створюючи прикраси для банкетного залу, можна і потрібно спиратися на назву річниці весілля. Відправними точками повинні служити слова «рубін» і «червоний». Яскраві гардини на вікна вогняних кольорів або з відповідним орнаментом, червоні квіти, кулі, полыхающие рубіном, серпантин і паперові гірлянди — всі ці атрибути будуть відповідати урочистості та яскравості моменту. Якщо площа дозволяє, по стінах і на вході можна розвісити плакати з відповідними гаслами типу: «40 років — сорок перемог! «, «Запрошуємо взяти активну участь у святі кохання! »

Сервіровка столу

Стіл на час проведення рубіновою весілля покривається червоною скатертиною. З нагоди 40-річчя спільного життя підійде і скатертина з орнаментом всіх відтінків червоного, а також вишитий барвистими квітами. Для батьків символом святкового столу завжди була кипінно-біла скатертина? Розбавити білий колір допоможуть рубінові аксесуари, наприклад, кільця-тримачі для серветок, які до того ж можна зробити власними руками. На стіл і вікна можна розставити вази з червоними квітами або ж, якщо дозволяє сезон, з гілками, посипаними ягодами червоної смородини, малини, вишні і шипшини.

Меню на рубінове весілля

Святкове меню, починаючи від закусок і закінчуючи напоями, має включати в себе рубінове «родзинку». Наприклад, почастуєте запрошених родичів і друзів салатом «Гранатовий браслет» (так можна назвати будь-який салат власного приготування, який буде прикрашений рубіновими зернятками граната).

З напоїв віддайте перевагу червоному вину. Вітаються також домашні настоянки з малини, вишні і смородини, полуничні компоти і журавлинний морс. В якості десерту запропонуйте гостям червоний мармелад і фрукти-ягоди того ж кольору. І, звичайно, апофеозом свята стане весільний торт, прикрашений ягодами полуниці, вишні або яскраво-червоними трояндами.

Вітання з 40-річчям подружнього життя, ігри, конкурси, подарунки

Сценарій святкування будь-річниці весілля орієнтований на вшанування подружньої пари. І рубінове весілля в цьому випадку не виняток. Під чуйним керівництвом тамади весь вечір буде присвячений привітань подружжя.

Подарунки можна прив’язати до рубіну (як до самого каменя, так і його кольором) і до 40. Подружжя можуть з такої нагоди обмінятися ювелірними прикрасами, інкрустованими рубінами. Як варіант подарунка дружині від чоловіка можна розглядати не традиційні кільце, сережки або підвіску, а букетик квітів з самоцвітів рубінових відтінків.

Можна піднести як подарунок 40 пляшок червоного вина або купити одну, але замовити до неї іменну наклейку з датою весілля і цифрою 40. З гумором сприймуть подружжя та вручення 40 пар шкарпеток (якщо вони будуть супроводжуватися супутніми побажаннями: «Щоб вистачило до діамантового ювілею! «).

Привітання та вручення подарунків за сценарієм повинні розбавлятися іграми та конкурсами. Тільки підбираючи конкурсну програму, не забувайте про вік подружжя. Призи теж можуть підтримувати символіку 40-річного ювілею. Наприклад, можна вручити переможцям набір з 40-ка носових хустинок, «щоб було чим утерти сльози радості від перемоги».

Привітання від дітей і онуків необов’язково повинні представляти собою шалено дорогі подарунки. Фотоколаж з 40 фотографій, які відображають найбільш значущі моменти життя подружжя, стане чудовим привітанням для батьків. Головне, навіть символічні подарунки та поздоровлення повинні бути щирими і зробленими від чистого серця.