Як проводити новобранця на службу в армію?

Традиція проводжати новобранців в армію склалася в нашій країні давно. Після введення Петром I рекрутського набору солдати проходили службу протягом 20 років і зазвичай вже не поверталися додому.

Зараз терміни армійської служби значно менше, проте багато традиції і прикмети на проводах в армію збереглися з минулих часів.

Як краще організувати проводи в армію?

Зазвичай батьки та інші родичі, друзі та однокласники призовника збираються разом за святковим столом, де звучать напутні слова та тости на його честь. Створити невимушену атмосферу на святі допомагають цікаві ігри та конкурси, відповідний музичний супровід.

Ми розповімо про те, як зазвичай проходять проводи в армію, де їх прийнято відзначати і як їх краще влаштувати і провести в домашніх умовах. Почнемо розповідь з того, що з проводами в армію пов’язані певні традиції і прикмети.

Звичаї і традиції проводів на службу в армію

Батькам і призовнику потрібно побувати в храмі. Батькові потрібно окропити сина святою водою і сказати: «Боже тебе збережи». Вважається, що після цього ритуалу неприємності будуть обходити хлопця стороною.

Майбутньому солдату слід носити хрестик, на зворотному боці якого наведено псалом 90 «Живий в допомоги».

На святі молодій людині дають відкусити шматок від хлібини, частину якої загортають і ховають до його повернення.

Також майбутнього солдата просять повісити на стіні стрічку, що символізує, що маленька його частинка залишається тут. По приїзду додому він може зняти стрічку зі стіни.

Ще однією доброю прикметою вважається, якщо хлопець перед від’їздом з дому вийде з нього спиною вперед.

А що під час проводів в армію робити не рекомендується?

У день від’їзду призовника в армію не потрібно підмітати підлогу і прибирати в квартирі, інакше він не зможе повернутися в рідний дім.

Майбутньому солдату не варто носити і навіть приміряти військову форму до відходу в армію, щоб на службі у нього не було неприємностей.

Коли автобус з призовниками виїде з військкомату, батькам потрібно буде кинути слідом монети і ту, що вдариться про транспорт, потім зберігати вдома як талісман.

Де відсвяткувати проводи в армію?

Ви можете відправитися в кафе, ресторан або в розважальний комплекс, поїхати на дачу або на пікнік, орендувати для вашої компанії окремий котедж або будинок на турбазі, а можете влаштувати вечірку вдома.

Нерідко організовуються «подвійні» проводи – спочатку збираються друзі і однокласники призовника, а на інший день його проводжають тільки рідні і близькі.

Буде непогано, якщо організацією свята займеться чоловік, відслужив в армії і не з чуток знає про армійські будні.

Як влаштувати проводи в армію в домашніх умовах?

Прикрасьте квартиру різнокольоровими гірляндами, прапорцями та повітряними кульками, оформіть вітальні плакати з написами: «Рік до дембеля», «Служи – не сумуй», «Солдат спить – служба йде» і т. п.

Щоб захід не перетворилося у звичайне застілля з вживанням спиртних напоїв, продумайте сценарій, що включає настанови призовнику, різні сценки та розіграші.

Що організувати на проводах в армію? Для майбутнього солдата це радісна подія, тому матері і коханій дівчині не варто засмучувати його в цей день, демонструючи сльози.

Постарайтеся створити розташовує і психологічно комфортну обстановку на святі.

Посадіть призовника на чолі столу; поруч будуть сидіти батьки і близькі друзі. Перше слово візьме найстарший чоловік з числа присутніх.

Служба в армії – справа почесна і відповідальна. Щоб майбутній солдат міг налаштуватися на потрібний лад, рідні та друзі дають йому настанови.

Як можна провести проводи в армію?

Батько і мати можуть звернутися до сина з такими словами:

«Дорогий сину, нехай твоя служба проходить легко і мирно! Нехай начальство буде справедливим, але не дуже суворим. Нехай товариші стануть для тебе вірними і надійними друзями. Нехай кохана дівчина дочекається тебе зі служби. Бажаємо також міцного здоров’я, адже який солдат без нього, і витримки, щоб довести свою силу волі. Хай береже тебе Господь!»

Після того, як мати солдата виголосить напутню промову, вона повинна непомітно перехрестити сина за спиною і побажати йому здоров’я.

Потім відслужили в армії друзі розкажуть призовнику про особливості військової служби, згадають цікаві моменти армійського побуту. А після почнуться веселі конкурси, в яких візьмуть участь присутні на святі.

Влаштуйте веселі спортивні змагання, наприклад, конкурс «Мінне поле», в якому призовнику і гостям зав’язують очі, на їх шляху кладуть пластикові пляшки. Учасникам конкурсу потрібно буде пройти під музику по «полю» так, щоб не зачепити «міни».

Проведіть змагання з армреслінгу (боротьби на руках), стрільби по мішенях з іграшкового арбалета або грі в дартс, турнір на повітряних кульках-ковбаски («шпагах») і т. п. Позитивні емоції всім присутнім будуть гарантовані!

Не забудьте про подарунки винуватцеві торжества. Це може бути книга цікавить його жанру, календар на термін його служби, блокнот, ручка і пачка конвертів, щоб хлопець зміг писати листи рідним і друзям. Стане в нагоді на службі і набір засобів особистої гігієни.

Дівчина може піднести коханому хлопцеві свою фотографію. Деяка сума грошей стане в нагоді йому в перші місяці служби в армії, адже грошове забезпечення солдатів за призовом невелика.

Як потрібно готуватися до проводів в армію? Підберіть підходящу музику. Поряд з сучасними композиціями на святі можуть прозвучати старі пісні, які традиційно виконуються на проводах: «Йде солдат по місту», «Через дві зими», «Не плач, дівчисько», «Як рідна мене мати проводжала», «Катюша» та ін.

Зазвичай на таких вечірках буває багато молоді, смаки якої потрібно враховувати при виборі рецептів страв.

Не варто забувати і про представників старшого покоління, які будуть присутні на святі. Щоб всі залишилися задоволені, складіть різноманітне меню для гостей.

Обов’язково приготуйте страва, яку найбільше любить новобранець, адже він довгий час не зможе його покуштувати. Можна приготувати казанок перлової каші, яку часто варять в армії, і запропонувати її гостям.

Також можна подати до столу страви у вигляді військових атрибутів – наприклад, спекти печиво у вигляді чобіт, погонів, торт у вигляді танка, військового корабля, генеральської кашкета і т. п.