Як проводиться сучасна укладання паркету: вибір основи під паркет, інструкція з укладання паркету.

Як проводиться сучасна укладання паркету: вибір основи під паркет, інструкція з укладання паркету.Паркет — один з самих надійних, перевірених часом, екологічно чистих типів покриття для підлоги. Секрет популярності у високій міцності, гарній звукоізоляції, довговічності. Не один інший матеріал не виглядає настільки аристократичним, стильним, ніж начищений, відполірований паркет.

Сучасні способи укладання

Зміст статті

 • Сучасні способи укладання
 • Як правильно укладати паркет
 • Вибір основи під паркет
 • Укладання паркету: інструкція

Змінюються століття, змінюються матеріали, час вносить корективи у способи укладання, монтажу паркету. В даний час їх три:

 • Клейовою. Використовується, якщо підкладка — фанера. Клейовий склад підбирається до кожного типу дерева. Наноситься густий розчин зубчастим шпателем. Виключає проведення будь-яких робіт, поки клей не висохне. Але головна перевага – надійне кріплення планок на підставі.
 • Плаваючий. Планки між собою кріпляться за допомогою замкового кріплення, розташованої на кожній з них. Не вимагає використання клею або додаткового кріплення до підкладці. Йому просто навчитися, завжди можна розібрати непонравившуюся частина. Але якщо одна планка вискочить, то щоб уникнути повного руйнування кладки, треба терміново її відновити.
 • Кріплення цвяхами. Дошки кріпляться до підкладки (фанері) за допомогою механічного кріплення. Майстрами використовується рідко, перевагу віддають першим двом.
 • Як проводиться сучасна укладання паркету: вибір основи під паркет, інструкція з укладання паркету.

  Як правильно укладати паркет

  Укладання паркету, як більшість серйозних процесів, має нюанси, які треба дотриматися:

  • в приміщенні повинна підтримуватись температура 18–23С, при вологості повітря 55-60%;
  • не поспішайте почати роботу, матеріалу треба вилежатися хоча б тиждень;
  • у кімнаті не повинно проводитись ніяких робіт, вона повинна бути порожньою;
  • основа, куди буде укладати дошка, повинна бути ретельно підготовлена, очищена — якщо класти на стару вздутую підкладку, то можна свідомо скоротити термін служби паркету.

  Як проводиться сучасна укладання паркету: вибір основи під паркет, інструкція з укладання паркету.

  Якщо дотримати вимоги по установці, монтажу паркету, правильно, своєчасно доглядати, обслуговувати його, то покриття прослужить років 70 і більше.

  Вибір основи під паркет

  Підставою для укладання паркету може служити нова або вже використана раніше поверхня. Якщо поверхня нова, то всі етапи слід проводити з урахуванням фінішної укладання дощок. При відновленні старого підлогового покриття необхідно піддати його ретельному огляду. Щоб паркет довгий час радував, необхідно ідеально вирівняти, згладити нерівності, горби, очистити пил і бруд.

  Дрібні нерівності просто стісуються, великі вирівнюються спеціальними нівелір-складами. При перевищенні вологості, використовують пароізоляційну плівку, якою внапуск вкривають підлогу. Стики проклеюються скотчем. Можливе створення такого ефекту за допомогою спеціальної грунтовки.

  Далі, слід провести огляд на наявність гнилі і руйнування старих лагів і чорнових підлог. При необхідності замінити на нові. У підсумку підлога буде представляти собою багатошаровий пиріг з бетонного покриття, лад, вологостійкої фанери, шару клею і безпосередньо самого паркету.

  Як проводиться сучасна укладання паркету: вибір основи під паркет, інструкція з укладання паркету.

  ВАЖЛИВО! На чорнову підлогу бажано використовувати фанеру товщиною 10-15 мм. Монтаж листів здійснювати так, щоб між ними були невеликі зазори. Уздовж стін також залишають компенсаційні щілини.

  Укладання паркету: інструкція

  Очі бояться, руки роблять – так можна сказати про процесі укладання паркету. Якщо етапи проводити ретельно, дотримуючись правила і норми, працювати акуратно і уважно, то паркет ще довго буде радувати вас своїм аристократичним візерунком. Технологія наступна:

 • Підготовка чорнового підстави. Вирівняти поверхню будь-яким способом стяжки – мокрим, сухим. На підсумковому результаті це не позначиться. Поверхня повинна бути рівною, чистою. Зручно працювати шліфувальною машиною, пил, бруд прибирати пилососом. Особливу увагу приділити місцям біля стін і кутів.
 • Створення гідроізоляційного шару. Це можна зробити за допомогою поліетиленової плівки, товщиною 200 мкм або спеціальної грунтовки.
 • Укладання спіненого поліетилену. Він створює теплоізоляційний шар, що виконує функції звукоізоляції. Листи проклеюються — їх необхідно стелити впритул один одному, і, для кращого приклеювання до підкладки, прокатувати важким валиком.
 • Як проводиться сучасна укладання паркету: вибір основи під паркет, інструкція з укладання паркету.

  Основа закладена, переходимо безпосередньо до монтажу. Укладати паркет необхідно, дотримуючись покрокової інструкції:

 • Починати треба з самої довгої стіни, паркетини кладуть вздовж неї. Від дошки до стіни залишаємо невелику відстань (приблизно 8 мм), яке потім закриється плінтусом. Використовуйте клини. Дошки кладуть на клейовий розчин.
 • Дотримуйтесь вибраний раніше малюнок, відрізайте все те, що заважає. При з’єднанні дощок потрібно тиснути вперед і трохи вниз. При з’єднанні лунає тихий клацання замка. Продовжуємо збирати паркет.
 • Після завершення монтажу, прибираємо клини, зрізаємо надлишки теплоізоляційного матеріалу.
 • Коли клей підсох, відбувається шліфування машиною, шпаклівка блоків спеціальним складом. Коли шар висохне проводиться повторна шліфування поверхні. Далі, підлога покривається паркетним лаком і остаточно полірується.
 • ВАЖЛИВО! Пам’ятайте: матеріал примхливий, потребує правильного догляду. Він не любить воду, тому не можна мити вологою ганчіркою, проливати рідина. Час від часу потрібно натирати спеціальними складами, своєчасно затирати і ремонтувати.

  Ось так, етап за етапом проводиться монтаж паркетної підлоги. Якщо виконувати всі вимоги і норми, то із завданням впоратися нескладно. Але не забувайте – укладка – це півсправи, головне не забувати регулярно і правильно за ним доглядати.