Коли святкується День Конституції РФ у 2017 році?

Коли проводиться це свято? День Конституції Росії – державне свято, що відзначається в нашій країні 12 грудня.

Як відзначається День Конституції Росії?

Як відбувається святкування? Програма заходів Дня Конституції Російської Федерації досить обширна. В цей день проходять урочисті збори, концерти професійних і самодіяльних художніх колективів, виставки; вулиці міст і сіл прикрашають прапорами і транспарантами.

У школах і вузах організовуються уроки правознавства, тематичні презентації, круглі столи, класні години, зустрічі з ветеранами, конкурси плакатів та малюнків. Учнів знайомлять з державними символами нашої країни і Конституцією Російської Федерації, прищеплюють любов до Батьківщини і патріотизм.

Історія та традиції святкування Дня Конституції Росії

Розповімо про історію та інших традиціях Дня Конституції РФ. Дата свята була вибрана невипадково. В цей день у 1993 році в Росії всенародним голосуванням була прийнята Конституція, що уособлювало настання часу демократії, свободи і гласності в нашій країні.

Повний текст Конституції РФ був опублікований 25 грудня 1993 року в «Російській газеті», виданий московським видавництвом «Юридична література» 1993, 1997, 2005, 2009 і 2011 роках.

Згідно Указам Президента РФ «ПРО День Конституції Російської Федерації» і «Про неробочому дні 12 грудня», свята надано статус державного. Цей день довгий час був вихідним.

У грудні 2004 року були прийняті Держдумою поправки до Трудового кодексу РФ, згідно з яким святковий календар Росії був змінений. День Конституції перестав бути вихідним, а сам свято тепер зарахований до пам’ятних дат Росії.

У нашій країні він має давню історію. У Радянському Союзі День Конституції відзначали 5 грудня, коли була прийнята Конституція СРСР 1936 року. У 1977 році дату святкування перенесли на 7 жовтня, коли була прийнята нова Конституція СРСР – «Конституції розвиненого соціалізму».

Конституція – основний закон держави – є ядром усієї правової системи Росії і визначає сенс і зміст інших законів. Вона закріплює державний устрій, основні права і свободи російських громадян, визначає форму держави і систему вищих органів державної влади.

Для громадянина країни необхідно знати Конституцію і виконувати закони, встановлені їй. Важливо, щоб люди ще зі шкільної лави почали усвідомлювати себе повноцінними громадянами держави, були поінформовані про свої права і обов’язки.