Як проходить святкування Дня знань у 2017 році

Коли святкують День знань у 2017 році?

Мільйони російських дітей і їх батьків відзначають 1 вересня День знань. У сучасних школах та гімназіях цей день не є навчальним.

Які заходи проходять в День знань? Перші особи держави вітають вчителів і учнів, навчальні заклади відвідують представники адміністрації районів і міст.

У школах проходять приурочені до цього дня лінійки, організовуються концерти, ставляться спектаклі, виконуються пісні про школу. Діти влаштовують колективні походи в кіно, театри, парки і т. п.

Історія свята День знань

Розповімо про історію та традиції свята. Протягом багатьох років у школах та інших навчальних закладах відзначали 1 вересня День знань. І все ж офіційно свято з’явився в державному календарі тільки в 1980-е роки.

«День знань» був заснований Указом Президії Верховної Ради СРСР № 373-11 від 15 червня 1984 року «Про оголошення 1 вересня всенародним святом – Днем знань». Цей документ доповнив Указ Президії Верховної Ради СРСР № 3018-Х «ПРО святкові і пам’ятні дні» від 1 жовтня 1980 року, оголошує 1 вересня новим святковим днем.

В дореволюційні часи єдиної дати початку навчального року в нашій країні не існувало. У міських школах і гімназіях навчання починалося в кінці серпня-середині вересня або жовтня, у сільських школах – після закінчення робіт у полі та навіть взимку, з 1 грудня.

Єдині для всіх навчальних закладів норми були введені тільки в радянський період. У 1935 році було прийнято постанову Раднаркому про встановлення початку навчання у всіх школах 1 вересня.

Тоді ж була встановлена тривалість навчального року (у перших трьох класах – до 1 червня, в 4-7 класах – до 10 червня та у 8-10 класах — до 20 червня) і введені фіксовані канікули.

У сучасних російських школах навчальний рік починається 1 вересня і триває до кінця травня. Він поділяється на чверті, між ними передбачені канікули. Останнім часом в Росії в силу різних причин починають замислюватися про гнучкому графіку початку навчального року.

Як відзначають 1 вересня у різних країнах?

У багатьох країнах колишнього СРСР – Білорусі, Вірменії, Україні, Молдові, Казахстані та Туркменії – відзначають 1 вересня День знань у відповідності з давніми традиціями.

У США єдиної дати початку навчального року не існує, у кожному штаті він починається в різний час – у липні, серпні або вересні. Німецькі школярі сідають за парти в середині жовтня, а в Австралії навчальний рік починається в лютому.

У ці дні діти вітають учителів, влаштовують спільні походи в парки розваг, кінотеатри та інші місця відпочинку.