Найчастіше працівники з-за страху позбутися займаної посади терплять хамство своїх керівників. Однак подібна поведінка не призводить ні до чого хорошого. Стан стресу, в якому постійно перебуває людина, цілком може викликати важку депресію, незадоволеність життям і погане самопочуття. Хтось знаходить вихід в алкоголізмі, інші доводять себе до інсультів та інфарктів.

У такому положенні про успішне кар’єрне зростання не може бути й мови. Робота, в першу чергу, повинна бути не тільки джерелом доходу, а приносити задоволення. Якщо ж начальник день у день принижує співробітника, варто подумати про пошук іншої посади.

Варіанти реакції на хамство керівника

Якщо бос дозволив собі неповажне ставлення до працівника одноразово, будучи зазвичай врівноваженим і доброю людиною, можна проігнорувати його спалах гніву мовчки. А для позбавлення від образи і внутрішньої напруги написати на папері все, що хотілося б висловити начальнику. Потім лист необхідно спалити, подумки відсуваючи подію в бік. В кінці робочого дня можна скласти з керівником приватну бесіду, щоб з’ясувати причини його хамства.

Якщо бос за природою своєю дуже запальним і неврівноваженим, нерідко дозволяє собі грубість підлеглим, це свідчить про те, що він не вміє спілкуватися, а також не володіє комунікативними навичками. Отже, такий начальник не може бути хорошим. По можливості необхідно підшукати собі альтернативне місце роботи, щоб не терпіти поруч із собою подібного людини щодня.

Коли страх втрати посади вище, ніж збереження власної гордості, слід здійснити наступні заходи:

1. Можна посміхнутися, дивлячись у розлючене обличчя шефа. Це здатне істотно підірвати його самовпевненість, адже керівник явно впевнений у своїй перевазі і розраховує на те, що працівник зобов’язаний відчувати себе комашкою, а зовсім не зберігати спокій.

2. Не можна сприймати хамство близько до серця. Правильніше упустити з виду образливі слова, шукаючи в тираде начальника конструктивну критику.

3. Ніколи не потрібно відповідати на образи тією ж монетою. Це ще більше надасть завзяття боса, а працівника опустить до рівня самого хама. Для культурної і освіченої людини такий стиль спілкування неприйнятний.

4. Крім того, завжди і за будь-яких обставин важливо поважати себе. Якщо у співробітника занижена самооцінка, обов’язково знайдеться людина, яка може нагрубити.

5. Якщо працівник користується авторитетом серед колег, то варто виступити проти тирана всім разом. Великий колектив керівник навряд чи звільнить повністю.

Таким чином, на приниження шефа реакція буває різною. Боротися з хамом, звільнитися або всіма силами триматися за нелюбиму