Знайти в інтернет інформацію не становить проблеми. Але що робити, якщо скачаний файл ПДФ, а треба його скоригувати? Програми типу Adobe Reader дозволяють лише переглядати дані або максимум скопіювати тестовий матеріал у Word. Вирішити проблему, як редагувати PDF-файли, просто.

Редагування PDF онлайн

Для вирішення питання можна звернутися до будь-якого пошукача, який моментально запропонує кілька варіантів. Немає необхідності завантажувати та встановлювати спеціальні програми, за встановлення яких у більшості випадків доведеться ще й заплатити гроші. Для цього існує онлайн редактор PDF, що дозволяє змінювати дані прямо там. Всі сервіси пропонують вибрати файл формат, в який необхідно перетворити його. Після операції залишиться завантажити файл у новому форматі на комп’ютер або знімний носій.

Як редагувати текст в PDF іншими способами онлайн? Можна зробити це за допомогою Google Docs, пропонує змінювати файли і в інших форматах. Для початку треба зареєструватися і увійти за допомогою Gmail. У Google Диск треба буде завантажити вихідний документ. Він буде відкритий як розпізнані сторінки, де можна зробити правку.

PDFescape

Для перетворення ПДФ-матеріалів може підійти даний редактор, безкоштовно працюючий online. На головній сторінці потрібно вибрати «Edit Your PDF Now», потім необхідно натиснути «Upload PDF to PDFescape». Після даних дій варто вибрати і завантажити файл. Потім можна приступати до редагування тексту в PDFescape онлайн, для чого пропонується проста панель інструментів у верхньому лівому кутку. При роботі з об’ємними матеріалами даний сервіс не підійде, оскільки має обмеження на сто сторінок.

PDFzorro

Ще одним популярним інтернет-ресурсом, за допомогою якого можна проводити редагування текстів, можна назвати PDFzorro. Він не вимагає реєстрації, а після використання файл можна легко видалити з ресурсу. У додатку можна проводити низку дій з документом:

 • Зміна розміру сторінок;
 • Вставка та видалення тексту;
 • Злиття декількох документів;
 • Поворот сторінок;
 • Додавання малюнків.

Програма для редагування PDF

Оскільки формат був створений спеціально для представлення інформації, а не роботи з нею, то редагувати файл PDF більшість програм не здатні. З їх допомогою можна лише переглядати зображення, хоча іноді виникає необхідність отримати інформацію або відредагувати наявний текст. Якщо немає можливості змінити документ, то як редагувати PDF-файл? Для цих цілей необхідно придбати спеціальні програми, наприклад, Acrobat Reader, які надаються лише на платній основі.

Але не все так погано – існує спеціальний офісний пакет LibreOffice, який, по суті, є безкоштовним аналогом Microsoft Office. Доцільно вибирати цей пакет, якщо є необхідність великомасштабних змін в документі. Якщо ж треба зробити невеликі коректування, то все ж краще звернутися до онлайн-сервісів. Після зміни файл можна зберегти в тому ж форматі або скористатися запропонованими розширеннями на вибір.

Як редагувати PDF-файл в Adobe Reader

Акробат є умовно платним сервісом – після тридцятиденного пробного користування пропонується придбати повну версію. Додаток вважається оптимальним для роботи, не викликає труднощів у рядових користувачів. Тут можна не тільки коригувати текст, але і малювати різні фігури і лінії, використовуючи для цього ряд інструментів. Редагувати документ Adobe Reader просто:

 • Запустити програму в робочому вікні;
 • Вибрати завдання «Редагувати PDF»;
 • Відкрити потрібний файл через панель або за допомогою комбінації клавіш;
 • Відредагувати текст або малюнок за допомогою панелі швидкого доступу або, виділивши об’єкт і натисніть праву кнопку миші;
 • Зберегти підсумковий результат, вибравши лівою кнопкою миші «Файл» – «Зберегти як».
 • Як редагувати PDF в Inkskape

  Коригувати файли даного розширення надають можливість графічні редактори. Редагувати PDF в Inkskape буде просто людям, що працюють з векторною графікою. Програма має російську мову інтерфейсу і надається на безкоштовній основі, що робить її дуже популярною серед користувачів. Недоліком програми є те, що для роботи необхідно відкривати кожну сторінку окремо, що незручно при багатосторінкових документах.

  Foxit Advaced PDF Editor

  Додаток, як і Adobe Acrobat Reader, дозволяє безкоштовно коригувати документ протягом місяця, потім доведеться заплатити за придбання програми. Редагувати PDF в Foxit легко, так як її інтерфейс дуже схожий з відомими текстовими редакторами і алгоритм роботи буде аналогічним. Тут можна змінювати шрифт, його написання, колір, вирівнювати текст, вставляти та видаляти об’єкти. Спеціальний Redactor дозволить відкоригувати малюнок, обрізати розмір картинки.

  Відео: як редагувати документ у форматі PDF