Диван «Акордеон» — одна з найбільш популярних моделей м’яких меблів. Вона зручна в експлуатації, і гармонійно вписується в будь-який інтер’єр. Однак при переїзді в іншу квартиру/будинок часто виникає питання, як перевезти диван самостійно, щоб не наймати спеціальні компанії для транспортування. Щоб перевезення пройшла вдало і виріб не травмувалися, необхідно дотримуватися певні правила розбирання меблів та перевезення.

Меблі може пошкодитися в ліфті чи у під’їзді. Тому перед перенесенням, краще всього, обернути диван звичайною плівкою або тканиною. Рухомі деталі фіксуються, так як можуть пошкодитися при переїзді. Підходьте до процесу з відповідальністю, так як від зроблених дій буде залежати зовнішній вигляд меблів і її придатність надалі. Якщо неправильно розібрати виріб або пошкодити конструкцію модель не буде придатна до експлуатації.

Як влаштований диван-акордеон

Зміст статті

  • Як влаштований диван-акордеон
  • Які інструменти знадобляться для розбирання
  • Покрокове керівництво, як розібрати диван для перевезення

Такий тип дивана складається з металевого каркаса з трьома секціями. Всередині розташовуються дерев’яні дошки, на яких фіксується механізм.

Диван розкладається наступним чином: сидіння висувається вперед, а спинка лягає на звільнену платформу. Конструкція дуже легка в експлуатації, тому її розкласти і скласти зможе будь-яка людина. Головне, чітко слідувати інструкції і не пошкодити деталі.

На передній частині конструкції встановлені колісні опори, які висувають передню частину. Узголів’я зроблено нерухомим, так як на нього спирається спинка в складеному вигляді.

Зверху на металеву конструкцію кріпиться м’який, пружний матрац на три секції. Спинки зроблені також з м’якої оббивки. Коли диван стелеться, вони формують одне ціле спальне місце.

Пам’ятаєте! Щоб перевезти меблі з одного місця на інше. Його потрібно буде розібрати на деталі і акуратно перенести, щоб не пошкодити виріб.

Які інструменти знадобляться для розбирання

Щоб розібрати швидко і правильно меблі нам буде потрібно:

  • ріжковий ключ на 10,12,14;
  • плоска викрутка;
  • матеріал для упаковки (пакет, спеціальна плівка);
  • скотч.

Після того як всі інструменти підготовлені, можна приступати до роботи.

Покрокове керівництво, як розібрати диван для перевезення

Якщо ви вирішили розібрати диван самостійно, дотримуйтесь наступної інструкції:

  • Висуваємо меблі на середину кімнати і знімаємо м’який чохол. Беремо ключ і викручуємо гвинти на задній панелі. Відставляємо боковини від основного корпусу. Їх потрібно буде упакувати окремо.
  • Виймаємо з пазів узголів’я, і дістаємо потрійну секцію.
  • Відкручуємо кріплення і знімаємо корпус з конструкції. Нові моделі оснащені затискачами, а не кріпленнями. Їх потрібно лише акуратно зняти і все. Короб можна виймати.

Після розбірки у вас має вийти три частини: дві боковини, короб для білизни, металевий корпус матрацом.

Кожну деталь необхідно запакувати окремо в плівку або пакет. Щільно фіксуємо рухомі деталі скотчем, щоб їх не пошкодити при транспортуванні. Всі викручені шурупи, кріплення, затискачі слід скласти в окрему коробку, щоб не втратити.

При необхідності можна від’єднати матрац від каркаса. Однак у більшості випадків, це зайва трата часу, так як виріб можна вільно перенести і в такий розбиранні.

Перевозити меблі слід в упаковці, щоб деталі не пошкодилися. Всі частини потрібно акуратно переносити, щоб не пошкодити зовнішній вигляд. Збірка дивана робиться також послідовно. Важливо не втратити дрібні деталі, так як при їх відсутності меблі може не зібратися назад.