Кутовий диван в будинку виглядає стильно, привносить в атмосферу будинку затишок. Іноді виникає необхідність перемістити його в інше місце або перевезти. Як провести розбирання дивана правильно?

Як розібрати кутовий диван

Зміст статті

 • Як розібрати кутовий диван
  • Необхідні інструменти
  • Розбираємо диван для перевезення правильно
 • Правила транспортування

Кутовий має великі габарити, але для зручного переміщення його виготовляють з блоків. Перед розбиранням необхідно звільнити приміщення, в якому він знаходиться, для комфортної роботи. Приберіть з дивана подушки та чохол якщо такий є. Якщо задумана перестановка, досить просто від’єднати блоки, перенести в потрібне місце і з’єднати назад. Як правило, блоки з’єднані кріпленням, для роз’єднання необхідно підняти блок до верху, але іноді блоки з’єднують болтами, в такому випадку не обійтися без інструментів. Якщо необхідна транспортування цього предмету меблів, слід запастися інструментами і знайти схему розбирання.

Необхідні інструменти

Для розбирання кутового дивана потрібно:

 • Викрутка (бажано декілька, в залежності від типу, плоску та хрестову).
 • Пасатижі (великі і маленькі).
 • Ключі гайкові (краще повний набір для розбору кріплення)
 • Степлер меблевий (іноді кріплення захований під задню оббивку, її доведеться відкріпити і знову прикріпити).
 • Шуруповерт (з набором біт).
 • Рівень (якщо необхідно закріпити роликові направляючі).
 • Пакувальний матеріал (щільний поліетилен, мішки великі і маленькі).
 • Скотч.
 • Розбираємо диван для перевезення правильно

  Перед транспортуванням меблів необхідно запастися пакувальним матеріалом, це може бути міцний поліетилен для великих і мішечки для дрібних деталей. Як вже говорилося, зніміть з дивана все що можна зняти без використання інструментів, підлокітники, подушки, чохол, відокремте блоки. Кутовий блок, як правило, не підлягає розбиранню.

  Подальша розбирання залежить від типу меблів. Всередині конструкції знаходиться механізм. Існує кілька видів механізмів, за своєю конструкцією та принципом роботи вони різні, але на розбирання це особливо не впливає. Якщо є бічні спинки, їх необхідно відділися за допомогою гайкового ключа або пасатижів. Сам кріплення розташовується усередині частини дивана зі спинкою. Досить просто відкрутити гайку на болту кріплення всередині блоку і відокремити спинку, найчастіше таких кріплень два.

  Основний механізм трансформації може бути прихований під оббивкою — її необхідно звільнити з допомогою викрутки. Слід відкрутити механізм від стінок меблів, для транспортування досить від’єднати тільки одну сторону кріплення механізму до стінок з обох боків дивана. Якщо побоюєтеся пошкодити меблі або сам механізм, краще звернутися до професіоналів, це може заощадити час, а іноді і гроші на покупку нового дивана.

  У рідкісних випадках механізму просто немає, замість нього є роликова система, за рахунок якої ця конструкція розсовується. В такому випадку необхідно розсунути диван і зняти з роликових напрямних выкатную частина дивана. Далі відкрутити роликові напрямні і від’єднати стопор, якщо такий є, це можуть бути шматки щільної тканини, прикріплені з тильного боку викочування частини.

  У додатковому блоці дивана, існують відділи для білизни, такий блок розбирається шляхом підйому сидіння і зняття його з петель кріплення. Надалі кріплення з петлями і спинку блоку можна відкрутити.

  Всі деталі варто упакувати в окремі мішечки і закріпити скотчем на частини дивана, для яких вони призначалися, щоб згодом не переплутати які деталі куди кріпити. Габаритні елементи слід упакувати в щільний поліетилен або картон, для виключення пошкодження при виносі з дому і подальшого перевезення. Гострі краї деталей, бажано обгорнути тканиною.

  Правила транспортування

  Важливий момент при перевезенні меблів — виключення її вільного руху в кузові автомобіля. Для цього необхідно закріпити її мотузкою або упорами. Щоб випадково не забруднити — підкласти картон. Намагайтеся спочатку укласти в кузов автотранспорту габаритну частину, а боковини та блоки можна розмістити поруч в якості упорів. Зверху краще покласти подушки та інші дрібниці. Для транспортування бажано використовувати вантажний транспорт, але в цілях економії можна перевезти на власному легковому автомобілі. Для цього знадобиться багажник на даху і великий салон. Основну частину дивана можна закріпити зверху, перед цим бажано добре його упакувати, дрібні деталі краще перевезти в салоні і задньому багажнику.