Купуючи диван, всі купують меблі на максимально тривалий період. Диван, крім усього іншого, може мати механізм розкладання, яка є важливою частиною його функціоналу. Сьогодні ми приділимо більше уваги механізмам розкладання, їх типами і трансформації.

Основні механізми розкладання диванів

Зміст статті

 • Основні механізми розкладання диванів
 • Види диванів за типом трансформації
 • Який механізм розкладання найзручніший?

Виділяють кілька типів диванів, з різними типами розкладання — це моделі:

 • Висувні. Працюють на спеціальних роликах, які дозволяють «одним рухом» перетворювати диван у спальне місце;
 • Розкладні. Такі конструкції розкладаються, ховаючи м’які елементи спального місця усередину;
 • Дії, що розвертаються. Такий тип схожий з розкладним, але з деякими відмінностями: елементи спального місця можуть мати спеціальні механізми розгортання і підняття їх на один рівень зі спальним нічлігом.

Крім основних типів розкладання, існують і «екзотичні», але вони зустрічаються дуже рідко і тільки під унітарні дизайнерські завдання, рішення. Іноді конструктори меблів проектують стандартні види розкладання меблів.

Види диванів за типом трансформації

Трансформація — закінчений процес перетворення дивана в спальне місце. Оцінюється по кінцевому результату і залежить від типу механізму.

Існують такі основні типи трансформації:

 • Книжка. Цей вид був присутній майже в кожному радянському дивані. Меблі в цьому випадку має два положення: сидяче положення для ночівлі (ліжко). До плюсів можна віднести те, що зазвичай днище не бере участь в механічних процесах, що дозволяє розміщувати різні приналежності для сну. А також іноді залишається проміжок між стіною і верхньою частиною матраца, щоб мати можливість розкласти диван. Такий тип трансформації відрізняється надійністю і невибагливістю деталей;
 • Клік Кляк (Танго). Дуже схожий тип трансформації з «книжкою», з однією відмінністю: верхній матрац може регулюватися під потрібний вам кут. В іншому це така сама «книжка», з її перевагами і недоліками, з її можливістю зберігати постільну білизну в днище. Деталі для трансформації мають більш складну конструкцію, за рахунок наявності фіксатора кута нахилу;
 • Акордеон. Свою назву цей тип отримав з-за зовнішньої схожості з однойменним музичним інструментом акордеоном. У верхньому матраці розташовується раскладываемое поділ на дві частини, а в нижньому — можливість виїжджати вперед, створюючи, таким чином, розбірну ліжко. Для «акордеона» потрібно більше простору для трансформації, що можна віднести до мінусів. Постільну білизну можна розміщувати в спеціальному ящику, який може займати рівно пів днища, що, звичайно ж, позитивна сторона конструкції;
 • Дельфін. Як розкладається кутовий диван? Іза своєї конструкторської особливості «Дельфін» — один з найпопулярніших механізмів трансформації для кутових диванів, він не дозволяє задіяти верхній матрац. У днище розташовується додатковий матрац, який висувається з днища вгору, утворюючи цілісне місце для ночівлі. До мінусів можна віднести повну неможливість використовувати днище для своїх цілей (хіба що у відкритому стані, але таке зустрічається рідко і це непрактично) і деяку складність механізму рівняння рівня матраців. Компенсується це простотою використання і приємним зовнішнім виглядом самого процесу розкладання;
 • Єврокнижка та інші. «Єврокнижка» має також два положення («сон» і «диван»), схоже звичайної «книжці». Відрізняється тільки сам процес трансформації: нижній матрац відкочується на роликах вперед, утворюючи місце для верхнього матраца, який просто опускається на утворилися місце. Як і в «книжці», вам знову доступно днище під використання для особистих цілей. Також вам буде потрібно місце перед диваном, щоб мати можливість його розкласти, але модель можна впритул притискати до стінки — це не утруднить його трансформацію.

Який механізм розкладання найзручніший?

Найзручніший механізм трансформації — це механізм, який дозволяє отримати максимально швидкий результат, без складних маніпуляцій.

Традиційно, самим зручним вважають «єврокнижка». Її конструкція проста, надійна і дозволяє швидко утворювати спальне місце. Також, вона легко чиститься й має легку вагу.

Диван типу «єврокнижка» має зручний механізм розкладання, який дозволить вам відчувати себе відпочив!