Як розлучитися з дружиною, якщо є діти?

На жаль, в сучасному світі розлучення є звичайною справою, коли як раніше розлучень було в рази менше і це було ганебним справою. Жінки разведенки, особливо, мали дуже маленькі шанси на повторний шлюб, тому всі проблеми, великі і маленькі, люди намагалися вирішувати всередині сім’ї. Хто-то, безумовно, йшов на поступки, завдяки цьому, шлюби зберігалися надовго. Сьогодні молоді можуть одружитися, а завтра заговорити про розлучення і швидко бігти в ЗАГС, сучасне суспільство вже не так негативно реагує на подібні заяви. Сьогодні ми допоможемо розібратися чоловікам, які хочуть розлучитися з недолугої дружиною без її згоди, навіть якщо вона живе в іншому місті, і що потрібно для цього робити.

Способи розірвання шлюбу

Як розлучитися з дружиною, якщо є діти?

Існує два способи розірвання шлюбу: можна через ЗАГС, а можна і в судовому порядку. Як правило, в ЗАГС звертаються пари, які обоє бажають розлучення, у них немає неповнолітніх дітей, або вони не встигли спільно нажити майно. Такий розлучення проходить мирно, без стресів і лайки. Для припинення дії шлюбу в РАЦС потрібно надати грамотно складена заява, свідоцтво про шлюб, паспорта і квіток про оплату держмита. Протягом місяця чоловіка і жінку розводять швидко, і вони вже зможуть в Загсі забрати свої паспорти.

Інший спосіб кардинально відрізняється від першого, судовий розгляд з цього питання обіцяє численні стреси і сварки. Так як в суд зазвичай звертається тільки одна людина, коли як інший на розлучення не згоден. Причин цьому можна знайти багато, наприклад, маленькі діти або якщо колишня дружина не бажає ділити майно. Такий процес дуже затягується і неминуча втрата великої кількості часу та коштів на адвокатів. Безумовно, суд вам дасть час на примирення, і потім зможе почати шлюборозлучний процес. Також в суд звертаються, якщо бажають розлучитися в односторонньому порядку.

Як розлучитися з вагітною дружиною

Як розлучитися з дружиною, якщо є діти?

Розлучення із вагітною дружиною і донині вважається аморальним за етичними принципами, але все ж трапляється й таке. Якщо у вас вагітна дружина і ви хочете з нею розлучитися, той російське законодавство, на жаль, не на вашій стороні, і розлучитися швидко не вийде. Тільки за своєю ініціативою в односторонньому порядку без згоди дружини, ви не зможете розлучитися, не тільки до народження малюка, але і протягом року після. Якщо тільки жінка сама цього не захоче. Але не варто забувати і про аліменти, так як їх в будь-якому випадку доведеться платити, а також жінка може вимагати аліменти і для свого утримання, що правильно, так як вона не зможе себе забезпечувати.

Якщо ви сумніваєтеся в батьківстві, чого трапляється нерідко, то вам доведеться звертатися до суду і доводити, що ви не є батьком малюка, інакше дитина, народжена в шлюбі і протягом 10 місяців після розлучення, буде вважатися вашим. Коли дитині виповниться рік, тоді ви вже не будете чекати згоди від дружини і вас швидко розведуть.

Розлучення з дружиною, коли є діти

Як розлучитися з дружиною, якщо є діти?

Якщо у вас з дружиною є неповнолітні діти, то в будь-якому випадку згодні ви обидва на розлучення, вам доведеться подавати заяву лише через суд. При наявності маленьких дітей, суд обов’язково буде враховувати їх вік. З дитиною до року все зрозуміло, ви в односторонньому порядку розлучитися не зможете. Якщо дитині більше року, але менше трьох, в цьому випадку є невеликий нюанс, по-перше, ви повинні розуміти, що ваша колишня дружина поки дитині не виповниться 3 роки, не зможе влаштувати його в дитячий сад і самостійно заробляти гроші. Тому вона має право звернутися через суд, щоб колишній чоловік містив не тільки дитини, але і її саму.

У разі якщо є дитина-інвалід, то суд зобов’язує вас платити аліменти і дитині, і колишній дружині, яка буде доглядати за інвалідом. А платити аліменти потрібно поки дитина не досягне повноліття. Коли дитина вже досягла віку 10 років, суд може почати враховувати і бажання самої дитини, з ким хоче залишитися жити дитина.

Якщо ви, як батько не збираєтеся забирати дитину до себе жити, то, природно, дитина залишиться з матір’ю, і суд вас розведе швидше, якщо ж і ви, і ваша колишня дружина претендуєте на спільне проживання з дитиною, ваш процес може затягнутися надовго.

Враховуючи що зазвичай судді на стороні матерів у цих питаннях, вам доведеться посилено доводити, чому дитина не може жити з матір’ю. Звичайно, суд буде враховувати не тільки ваші бажання і дитини, але і вік батьків і матеріальна забезпеченість. Якщо ви бажаєте, щоб дитина жила тільки з вами, вам доведеться надати суду довідку про доходи, рекомендацію з місця роботи, а також запросити до себе органи опіки, щоб вони вам видали довідку про те, що у вас створені всі умови для проживання дитини.

У тому випадку, якщо у вас дитина не один, а два і більше, різниці в шлюборозлучному процесі немає, але є нюанс у виплаті аліментів. Наприклад, на одну дитину, ви повинні будете платити чверть свого доходу, у випадку з двома дітьми, доведеться віддавати їм третину зарплати, а коли мова йде про трьох і більше дітей – можете попрощатися з половиною свого доходу. Так, і платити доведеться не тільки з окладу, але і також будуть враховуватися премії, відпускні, або ще які-небудь виплати та надбавки. Щоб зовсім не втратити совість, не радимо всіляко ухилятися від виплат, врешті-решт, діти не винні, і буде правильно хоча б фінансово їх підтримувати.

Розлучення в односторонньому порядку

Як розлучитися з дружиною, якщо є діти?

Односторонній розлучення, частіше має на увазі бажання одного партнера і небажання або неможливість другого. Дуже часто чоловіки, звертаючись до юристів, задають питання: Я хочу розлучитися з дружиною, а вона проти, можна розлучитися без її згоди і в односторонньому порядку? Так, але подати на розлучення в односторонньому порядку без згоди іншої сторони можна в декількох випадках:

  • Якщо дружина проживає в іншому місті або країні, наприклад, на Україні.
  • Якщо дружина засуджена і перебуває в місцях позбавлення волі, чого теж буває нерідко.
  • Якщо ви хочете розлучитися з дружиною, але при цьому спілкуватися з нею не бажаєте.

У цих випадках, можна спокійно звернутися в суд, і якщо протягом трьох процесах слухання, ваша дружина не з’явилася в суд, то вас розводять заочно. Для суду достатньо буде вашого небажання більше не перебуває у шлюбі. А вже якщо для розлучення є суттєві причини, зрада або алкоголізм, то в цьому випадку, правда буде на вашому боці. Якщо жінка, наприклад, просто живе в іншому місті, то подавати заяву в РАГС на розірвання шлюбу потрібно буде за місцем її проживання. Але існують причини для подачі заяви і в своєму місті, наприклад, стан здоров’я позивача, або якщо невідома адреса і місто проживання відповідача. У цьому випадку заяву буде направлено в місто і на адресу останнього проживання відповідача.

Розлучення з дружиною-іноземкою

Як розлучитися з дружиною, якщо є діти?

Щоб розлучитися з дружиною, яка проживає в іншому місті або країні, наприклад, на Україні, можна звернутися з ЗАГС нашої країни і подати заяву в односторонньому порядку, якщо дружина не згодна на розлучення, вони пише таку ж заяву та направляє в консульство РФ на території України. У разі якщо дружина, яка живе на Україні всіляко відмовляється розлучатися, то в будь-якому випадку можна розлучитися через світовий суд без її участі.

Суддя ухвалює рішення про розірвання шлюбу, якщо дружина тривалий час ухиляється від позовів, при цьому є докази, що сповіщення вона отримує і в курсі намірів свого колишнього чоловіка. Є один істотний мінус в подібних шлюборозлучних процесах, коли одна із сторін є громадянином України або іншої країни, або ж проживає в іншому місті, так як суди взаємодіють через міністерство юстиції, а це сильно затягує процес.

Де б ваша дружина не жила, на Україні, або просто в іншому місті, розлучитися з нею без її згоди і в односторонньому порядку можна, тільки процес цей не швидше. Але ніколи не забувайте про дітей, якщо вони є. Дружина може бути сьогодні, а завтра немає, але діти завжди залишаться вашими, не травмуйте їх важким розлученням, постарайтеся розійтися правильно і мирним шляхом, і краще через ЗАГС, і залишитися, хоча б просто товаришами. Насамперед в розлученні потрібно залишатися людьми.