Якщо приміщення має маленькі розміри (менше 12 кв. м), то краще варто пошукати іншу кімнату розміщення. Перед вибором потрібно заздалегідь вибрати місце для нього. Будучи на кухні, диван не повинна загороджувати проходи та кухонне обладнання. Є два варіанти розміщення: в кутку чи вздовж стіни або вікна.

Розміщення дивана на кухні

Зміст статті

  • Розміщення дивана на кухні
    • У кутку
    • Вздовж стіни
  • Розміщення в залежності від форми дивана

Від правильного розміщення такої меблів на кухні можна заощадити квадратні метри. Адже якщо поставити диван неправильно, то кухня буде здаватися набагато менше, ніж є насправді.

У кутку

Кутові дивани являють собою поверхню, що складається в основному з пінополіуретану.

Важливо! Перевагу варто віддавати поверхні з натуральної шкіри – за нею легше доглядати. Альтернативою може стати штучна шкіра або арпатек.

Поверхня розташована на каркасі, складається в основному з деревини або ДСП. Зазвичай всередині таких диванів розташовуються ящики для кухонного приладдя. Колір варто вибирати нейтральний, світлий для дрібних кухонь, щоб він сильно не кидався в очі. Але для великих приміщень можна вибрати і більш яскраві кольори, наприклад синій або жовтий.

Диван замінює стільці і табурети, тому розташовувати його потрібно біля столу. Також варто врахувати, що між меблями і столом повинно бути досить вільного місця, щоб було комфортно сидіти. Розташування такого типу має перевагу, як економія місця за рахунок кутового розташування. Однак мінус для гостей, яким визначено спальне місце на кухні: меблі доведеться розкладати і прибирати стіл.

Вздовж стіни

Такий варіант підходить тим, хто хоче відтворити затишну обстановку. Звичайний диван розташовується в такому разі за столом, замінюючи стільці і табуретки. Слід також пам’ятати про необхідному просторі між столом і меблями. Предмет не повинен загороджувати проходи і доступ до кухонним приладдям. Ще це послужить відмінним місцем для сну (на одну людину), що не вимагає додаткових маніпуляцій.

Є ще варіант розміщення. Наприклад, якщо квадратне приміщення, то меблі можна поставити близько вільної стіни, незалежно від розташування столу, і він відмінно послужить місцем, щоб присісти або прилягти і відпочити, почитавши, наприклад, книгу. Якщо кашеварня прямокутна, то меблі можна розташувати біля більш вузької стіни, що також послужить місцем для відпочинку. Для просторих кухонь підійде варіант з розміщенням посеред кімнати.

Важливо! Потрібно подбати про витяжці, якщо диванна поверхня складається з тканини, щоб запобігти вбиранню запахів.

Розміщення в залежності від форми дивана

Для сучасних кухонних приміщень найбільше підходить м’яка меблі. Для класичного інтер’єру ж відмінним варіантом буде прямокутний диван. В молодіжний стиль добре впишеться м’які меблі з тканинним або вініловим покриттям. Маленькі, плетені з лози диванчики підійдуть для кухонних приміщень етнічного стилю. Кашеварни «міського інтер’єру» добре доповнять яскраві дивани з підлокітниками, на ніжках і округлої задньою панеллю.