В кожній людині сидить індивідуальна особистість зі своїм характером, своїми звичками і своїми складнощами. Всі ми різні — і в цьому полягає особливість кожного з нас. Але буває таке, що людина забуває свою індивідуальність і відчуває себе пригніченим і невпевненим. Як в такому випадку повернути самооцінку і полюбити себе знову?

Визначте недоліки – зробіть висновки

Невпевненість в собі завжди проявляється виходячи з думки оточуючих, аналізу своєї поведінки, вчинків і порівняння себе з іншими. Не всі наші дії близьке оточення буде сприймати позитивно. Але варто мати на увазі, що кому-то ви можете подобатися, а комусь ні, і не варто приймати близько до серця чиюсь критику. Спробуйте самостійно проаналізувати свої вчинки, ви самі повинні визначити, що вам може варто змінити в собі або поліпшити.

До думки інших людей потрібно прислухатися, але не варто все сприймати буквально. Довіряйте лише тим людям, які вам дійсно близькі, бажають вам добра і просто хочуть вам допомогти.

5 способів підняти собі самооцінку і повернути впевненість

У вашому оточенні обов’язково знайдеться людина, яка викликає у всіх повага і авторитет. До таких людей всі прислухаються, на них рівняються. Але ж не просто так вони завоювали свій авторитет, напевно у них є свої секрети.

  • Перше правило для підвищення самооцінки – спорт. Так-так, саме він. Як би там не було лінь, але займатися спортом потрібно. Підтверджено досвідом багатьох людей: спорт розвиває впевненість у собі й загартовує характер.
  • Слідкуйте за собою. Може деякі цього не знають, але одяг, який ми носимо, впливає на нашу поведінку і на наш настрій. Вибирайте собі той одяг, в якій вам буде комфортно, вона обов’язково повинні бути чистою і акуратною.
  • Звертайте увагу на ходу. Не сутультеся, ходіть рівно і впевнено. На підсвідомому рівні такі дії будуть розвивати впевненість у собі.
  • Балуйте себе. Якщо вам хочеться щось смачненьке або купити собі якусь брязкальце, дозвольте собі це. Не потрібно у всьому собі відмовляти, адже іноді потрібно радувати і свою персону для поліпшення настрою.
  • Будьте ввічливим. Не грубите людям на вулиці, в транспорті. Вам наступили на ногу в громадському транспорті? Посміхніться і не звертайте увагу на такі дрібниці. Напевно чоловік зробив це не спеціально. Говоріть частіше добрі слова: дякую, до побачення, будь ласка, здрастуйте. Таким словами ввічливості вчать дітей ще в дитячому садку, але дорослі в наш час забувають про них.

Полюбіть себе і вас полюбить весь світ!