Як шити трикотаж на звичайній швейній машині – практичні поради досвідчених майстрів

Трикотажна тканина є, мабуть, однією з найбільш поширених і часто використовуються у швейній справі. З цього прекрасного матеріалу можна зробити величезний спектр одягу. Насамперед слід відзначити його міцність, практичність, зручність в носінні і економічність. Якщо ви не довіряєте продукції магазинів або просто маєте можливість і час зробити таку тканину самостійно, слід правильно підготуватися, запастися терпінням і приступити до роботи.

Як шити трикотаж на звичайній швейній машині  практичні поради досвідчених майстрівУ нашій статті ви знайдете корисні поради, інструкції та правила виготовлення трикотажу. Ми допоможемо розібратися з усіма питаннями, що виникають в ході робіт, і підкажемо, як виконати все швидко і якісно,а також, яким швом прошити річ на звичайній швейній машині. В процесі шиття слід враховувати багато важливих нюансів:

 • Вибір ниток. Для цього існують спеціальні нитки, створені конкретно для трикотажного матеріалу.
 • Голки теж відрізняються за своїм призначенням. Слід приділити особливу увагу і порадитися з консультантом в магазині.
 • Тип машини, на якій ви плануєте здійснювати пошиття.

Все це може вплинути на якість майбутнього виробу і на правильність виконання всіх етапів шиття.

Голки для трикотажу

Зміст статті

 • Голки для трикотажу
 • Нитки для трикотажу
 • Чим відрізняється трикотажний оверлок?
 • Чому машинка може не шити і що робити?

Найважливішим етапом в приготуванні до будь-якої роботи є підготовка робочого місця і точний вибір інструменту, яким ви будете проводити маніпуляції. Першим ділом при шитті трикотажних тканин варто звернути увагу на вибір голок. Це та частина, яка має безпосередній контакт з матерією, а отже, від неї багато в чому залежить якість і правильність обробки. Більшість універсальних варіантів не підходять, оскільки вони утворюють пропуски в швах, не створюючи рівного стібка.

Як шити трикотаж на звичайній швейній машині  практичні поради досвідчених майстрівІснує кілька різновидів голок. Вони відрізняються за своєю формою і функціями:

 • Універсальні мають гострий край і не завжди підходять для таких робіт.
 • Варіант з заокругленим кінчиком називається Джерсі. Спеціальна форма дозволяє не проколювати нитку і акуратно робити шов.
 • Стрейч. Така різновид теж має спеціальний заокруглений край.
 • Для джинсової тканини вістря голки мають вигляд гострокутного трикутника.
 • Мікротекс є подовженою і звуженою версією попереднього варіанту.
 • Голки для шкіри ні з чим не сплутати, вони мають характерний зовнішній вигляд з жолобком і гострим кінцем.

Для пошиття трикотажу краще всього підійдуть другий і третій варіанти. Перед покупкою порадьтеся з продавцем або консультантом. Можливо в наявності є спеціальний набір. В такому випадку краще взяти його, оскільки ви зможете на практиці підібрати голки для комфортної роботи, а це можна зробити тільки при шиття на машинці. Слід серйозно поставитися до вибору. Від цього залежить вся ваша робота. Краще уважно всі вибрати, ніж витрачати свої сили і час даремно, використовуючи невідповідні інструменти.

ВАЖЛИВО: Голки обов’язково потрібно підібрати під тип виробу, інакше шов буде виходити нерівним і стібки будуть проскакувати, що не дасть бажаного результату.

Нитки для трикотажу

Ще одним важливим фактором є підбір ниток, тобто матеріалу, з якого ми безпосередньо будемо шити тканина. Оскільки необхідно використовувати спеціальну машинку, то і вихідний матеріал повинен бути підібраний відповідним чином.

ВАЖЛИВО: Звичайні швейні машинки не справляються з цією роботою і використовуються в крайніх випадках. Щоб домогтися потрібного результату слід використовувати плоскошовные моделі. Шви при роботі з нею мають своєрідну форму кіски.

Як шити трикотаж на звичайній швейній машині  практичні поради досвідчених майстрівДля правильного вибору ниток, використовуваних в трикотажних тканинах, слід враховувати наступні характеристики:

 • Вони повинні бути тонкі, еластичні і досить міцні, перевірити це можна тільки методом проб і помилок. Через кілька зшитих тканин ви знайдете кращий варіант для своєї машинки.
 • Нитка повинна бути новою, не варто використовувати давно застарілі і старі запаси забутих в шафах мотків.
 • Найкращі варіанти — спеціальні бобіни, але в цілях економії краще використовувати звичайні невеликі котушки.
 • Правильно налаштуйте натяг. У разі виникнення труднощів зверніться до фахівця або більш досвідченим знайомим.

Крім гарної нитки слід простежити за її натягом. Який би не був міцний матеріал, все одно є свої показники розтягування, переходити через які не варто, інакше нитка порветься в самий невідповідний момент. Але й занадто слабке натяг згубно впливає на процес шиття і послаблює шов, що робить його слабким.

Чим відрізняється трикотажний оверлок?

Призначення оверлока зазвичай полягає в тому, щоб обробити обрізаного краю виробу з метою запобігання його опадання і розпускання. Але трикотажному матеріалу це властиво, тому тут оверлок використовується з іншою метою. Особливість його полягає в тому, щоб надати виробу еластичність. При сильному натягненні і щільному шиття матеріал стає міцним і абсолютно не піддається розтягуванню. При спробі його розтягнути, він просто порветься.

Як шити трикотаж на звичайній швейній машині  практичні поради досвідчених майстрівУ випадку ж зі слабкими натягом вироби будуть мати вигляд сітчастої структури зі слабкими стібками. Вони будуть легко тягнутися, але при цьому їх міцність залишає бажати кращого.

Трикотажний варіант поєднує в собі еластичність і міцність шва. Він здатний витримувати великі навантаження в порівнянні з іншими варіантами виконання, при цьому відмінно розтягуючись. Це досягається за рахунок використання в конструкції спеціальної рейки, що натягує нитка під час шва, а потім розслабляє її після проходження ланкою голки.

ВАЖЛИВО: Завдяки цій властивості більшість з моделей виробів використовує саме трикотажний шов.

Вибір голок, ниток і самої техніки є важливим елементом при шитті.

Є й інші моменти, що відрізняють матеріал від ряду інших.

 • При шитті і сточуванні деталей використовуються різні формати швів, що забезпечує наступні якості виробів і одягу.
 • Розтяжність. Особливу властивість, що використовується у багатьох видах одягу. Завдяки йому тканина відмінно сідає по фігурі і приймає необхідний розмір. Існують кілька класів по силі розтяжності. Слід враховувати, що рядки також мають володіти цією властивістю, інакше при натягу основного полотна, шви просто лопнуть і все зіпсується.
 • Распускаемость може бути корисна при неправильному зшиванні. Деталь легко розпустити до потрібного рівня і переробити за заданими параметрами.
 • ВАЖЛИВО: Враховуйте дані властивості при виборі основного матеріалу для одягу. Особливість сточування деталей, здатність розтягуватися і легко розпускатися безумовно є плюсами. Але цей тип вимагає великих зусиль при роботі і досить складний у виконанні.

  Чому машинка може не шити і що робити?

  Як шити трикотаж на звичайній швейній машині  практичні поради досвідчених майстрівЯкщо незважаючи на всі маніпуляції і уважно підібраний матеріал, пристрій відмовляється шити і як би ви не намагалися, нічого хорошого не виходить, швидше за все причину треба шукати в іншому. Зверніть увагу на модель швейної машинки і рік її випуску. Справа в тому, що занадто старі моделі не були налаштовані під трикотаж, у той час він не був так поширений. Оскільки настройка не передбачає такий тип роботи, то природно, що шиття не вдається.

  Це може виникнути внаслідок неспівпадання спільної роботи човника і голки.

  Якщо є бажання переробити свою машинку, можна покликати майстра, який виправить недоліки і дозволить вам шити навіть на старих версіях. Однак це не завжди вдається навіть самим досвідченим і професійним майстрам. Заводські налаштування дають про себе знати. Деякі види матеріалу вона може бути і візьме, але далеко не все. Тому, якщо хочете працювати без труднощів і з комфортом, не пошкодуйте грошей і купіть собі відмінну сучасну техніку, здатну перетворити тривалу монотонну роботу в радість.