Шлюборозлучний процес – процедура не тільки психологічно складна, але і має масу нюансів, здатних вплинути на подальший розвиток подій.

Куди все простіше, якщо шлюб тривав зовсім недовго, а діти залишилися тільки в планах. На практиці ситуація виглядає дещо інакше. Згідно зі статистикою в Росії в 2016 році набагато частіше розпадаються ті сім’ї, в яких є неповнолітні діти. І, як це не сумно, питання «як розлучитися, якщо є дитина» хвилює досить багатьох. Нижче ви знайдете відповідь на нього в розгорнутому вигляді.

Але, перед тим, як увірватися в рутину шлюборозлучного процесу, все-таки варто поговорити з чоловіком або дружиною, в залежності від того, хто є ініціатором такої безрадісної процедури.

Навіть якщо дружина не дасть своєї згоди на те, щоб почати все спочатку, завжди залишається шанс вирішити ситуацію без скандалу.

Як почати шлюборозлучний процес

Як кажуть в народі, «скільки мотузочці не витися, а кінець буде». Варто відразу зазначити, що шлюбні стосунки в сім’ї в 2016 році, де є маленькі діти, можуть бути розірвані виключно в суді.

Такий стан речей пояснюється тим, що правоохоронні органи повинні упевнитися в подальшому комфортному проживанні дитини. Дружина в ситуації, що склалася, має трохи більше прав, ніж її друга половина. І хоча формулювання «хочу розлучитися з чоловіком» суд не може визнати істотним аргументом, дружина мають право подати позов, не маючи на то згоди чоловіка.

У чоловіка, навпаки, виникнуть проблеми, якщо він не отримає згоди дружини, що знаходиться на період шлюборозлучного процесу в «цікавому» положенні, тобто будучи вагітною.

Суд також не розгляне заяву чоловіка з можливістю розпочати процедуру розірвання шлюбу, якщо в сім’ї є діти, які не досягли одного року.

Скільки б не виникло проблем на вашому шляху, що потрапляють під регламент законодавчих актів, розроблених в 2016 році, почати шлюборозлучний процес потрібно зі збору необхідних документів.

У портфель увійдуть:

  • Паспорт дружини або чоловіка зразка 2016 року, залежно від того, хто є позивачем;
  • Свідоцтво, що підтверджує законність шлюбних відносин;
  • Свідоцтва про народження спільних дітей, якщо діти не досягли повноліття;
  • Позовна заява, складена в двох екземплярах, згідно з встановленим зразкам, розробленим в 2016 році. Один бланк направляється в суд. Другий потрібно передати відповідачу.
  • Акт з боку органів опіки, в якому визначені умови життя чоловіка або дружини. На підставі цього документа суд прийме рішення про вибір опікуваної боку.
  • Квитанція про внесення державного мита, відповідно до тарифного плану, прийнятого в 2016 році.

Варто загострити увагу на важливому моменті. Представлений перелік документів носить загальний характер. А, як відомо, кожен випадок індивідуальний. Цілком можливо, що суд зажадає додаткову інформацію, що найчастіше трапляється при відсутності згоди між позивачем і відповідачем.

Питання, що найчастіше задаються спірними сторонами

Розглядаючи питання, що часто задаються, всі їх можна вибудувати в певному порядку. І розділити на дві великі групи, що відображають інтереси дружини і можливості чоловіка. Відправною точкою будуть загальні теми.

Питання № 1: Як швидко розлучитися?

Питання актуальне лише в тому випадку, якщо у жінки та її чоловіка відсутні спільні неповнолітні діти. В даному випадку потрібно відвідати ЗАГС, де написати заяву на розірвання шлюбу. Прикласти до нього квитанцію про оплату держмита за розцінками, встановленими в 2016 році. У разі взаємної згоди і присутності обох сторін, шлюб розривається негайно після закінчення місяця з моменту подачі заяви.

Питання № 2: Як розлучитися через ЗАГС?

В принципі вся процедура описана вище. Варто додати лише одне. Щоб розлучитися через ЗАГС, не повинно виникати якихось спірних питань. В іншому випадку розгляд плавно перетікає в суд.

Наприклад, відсутність згоди на шлюборозлучний процес зі сторони дружини або чоловіка. Чи відхилення однієї із сторін на явку в ЗАГС на майбутнє засідання. Так само адміністрація ЗАГС не зможе вирішити проблему подружжя, якщо вона зазначена в односторонньому порядку.

Питання № 3:Хочу розлучитися з чоловіком, уникнувши його присутності на засіданні. Як вчинити в такому випадку?

Проблема, аж ніяк не найскладніша. Заручіться документом, отриманими від чоловіка і засвідченим нотаріально, має статус його представництва і не потребує присутності. Цього достатньо, щоб завершити шлюборозлучний процес.

Питання № 4:Як правильно розлучитися?

Тема обширна і потребує більш точного визначення. Відповідь можна сформулювати так: всі дії потрібно проводити згідно з російським законодавством, доопрацьованого у 2016 році. Що стосується морального аспекту, то постаратися уникнути скандалу.

Делікатна тема – як розірвати шлюб з іноземцем

В даний час гостро стоїть питання, з чого почати шлюборозлучний процес з іноземцем, якщо він знаходиться на даний момент в іншому місті. Та й позов надійшов лише в односторонньому порядку.

Можна підвести підсумок вищесказаному. Якщо дружиною був поданий позов на розірвання шлюбу з іноземцем, які проживають в іншому місті, але на російській території, причому в односторонньому порядку, то процедура потрапляє під регламент російського законодавства. І мало чим відрізняється від такої, що якщо подружжя мають однакове громадянство.

Шлюб з іноземцем може бути розірваний в Рагсі при наявності взаємної згоди і відсутності дітей, які не досягли повноліття.

Шлюборозлучний процес з іноземцем трохи ускладнюється, якщо він проживає вже не з дружиною, а в іншому місті за місцем свого громадянства. Процедура складна і потребує юридичної консультації та підтримки.

Тонкий момент, знати який необхідно. Шлюб з іноземцем, які проживають в іншому місті, можна розірвати без його присутності, якщо іноземний громадянин власноруч напише заяву про розірвання шлюбу до РАГСУ і завірити його у нотаріуса. З боку дружини буде направлений відповідний позов в консульство РФ, що знаходяться в іншому місті згідно місця постійного проживання іноземного громадянина.

Отже, процес розлучення з іноземцем, здійснюваний ЗАГСом, не відрізняється складністю, чого не скажеш про розірвання шлюбу з таким через суд, особливо якщо він на той момент знаходиться в іншому місті. І з боку дружини всі спроби достукатися до нього залишаються марними.

Взагалі, розірвати шлюб з іноземцем в односторонньому порядку немає ніякої можливості. В даному випадку відбувається перетин двох різних законодавчих систем. І без присутності другої половини або хоча б його представника, вирішити питання полюбовно неможливо.

Як вже було сказано раніше, розлучення з іноземцем – тема делікатна. Без допомоги грамотного юриста тут не обійтися. А якщо є спільні неповнолітні діти і спільне майно, то процес може затягнутися на дуже тривалий термін. Особливо, якщо шлюб з іноземцем у свій час не був підкріплений шлюбним контрактом, складеним в інтересах дружини.

Підводимо підсумки

Якщо сім’я на межі розпаду і зберегти відносини немає ніякої можливості, будь вони з іноземцем або російським громадянином, то постарайтеся все ж тверезо оцінити ситуацію.

Не треба намагатися вирішити питання в односторонньому порядку. Краще, якщо це буде на основі взаємної згоди, особливо якщо є неповнолітні діти. Дитяча психіка дуже ранима. А розлучення батьків позбавляє дитину повноцінної сім’ї, що може згодом позначитися на його поведінкових факторах.

Всіх тих, хто зважився на розлучення і зараз дочитує ці рядки, хочеться закликати до розсудливості. Адже створюючи сім’ю, ви, напевно, не планували через деякий час розбігтися в різні боки. Були спільні мрії, прагнення. Вони не могли зникнути без сліду. Може все-таки можна розібратися в ситуації, скорегувати її спільними зусиллями і спробувати зробити крок вперед разом.