Як швидко розлучитися з чоловіком, якщо є дитина?

В наш час знецінилися міцні сімейні узи, тому один шлюб з трьох закінчується розривом або, як прийнято називати, розлученням. Ще в двадцятому столітті для того, щоб розірвати шлюб, потрібно було або на фактах довести зраду однієї із сторін, або піти в монастир – це вважалося поважною причиною.

У сучасному світі цей процес спростився, і тепер для шлюборозлучних процесів достатньо тільки бажання. Не всім парам вдається зробити все правильно, без скандалу, щоб не нашкодити дитячій психіці. Також є деякі випадки, коли через ЗАГС питання вирішити не виходить, тоді справа доходить до суду.

Щоб правильно почати шлюборозлучний процес, потрібно знати нюанси, які будуть стосуватися особисто вашої ситуації. В мережі інтернет представлено безліч зразків різних документів, які використовувалися при розлученнях. Переглянувши ці документи, ви будете «підковані» в цій області. Якщо не отримати згоди чоловіка, і питання, швидше за все, буде вирішуватися через суд, то бажано звернутися до юриста, що спеціалізується по шлюборозлучних справах, в Загсі вам не допоможуть вирішити ці питання.

Розлучення – що це?

Як швидко розлучитися з чоловіком, якщо є дитина?

Якщо шлюб був офіційно оформлений в Рагсі, то його також офіційно необхідно розірвати. Щоб розлучитися, треба бажання тільки однієї сторони. Потрібно отримати документ, на підставі якого можна вважати, що шлюб припинився.

Також шлюб автоматично припиняється, якщо чоловік помер. Бувають ситуації, коли шлюб визнають недійсним.

Як швидко розлучитися?

Якщо обидві сторони хочуть розірвати шлюб, а також не є дітей, то цей процес буде швидким і не доставить незручностей ні одному з подружжя. При односторонньому бажання чоловіка розлучення також неминучий, але друга, не соглашающаяся половина може зробити так, що офіційне розлучення затягнеться. Раніше одного місяця все одно розлучитися не вийде – це в порядку закону.

Рік доведеться почекати, якщо дружина вагітна. Якщо обидві людини згодні без сварок і непорозумінь розлучитися, то шлюборозлучний процес йде в загальному порядку. Навіть якщо дитина померла після пологів або з ним щось сталося на останньому терміні вагітності і народився від неживих, а дружина не погоджується на розлучення, все одно потрібно чекати на цей рік, щоб подати заяву до суду.

Якщо є неповнолітні діти, і без скандалу не обійтися, все одно до суду потрібно звертатися через ЗАГС, щоб отримати свідоцтво про те, що шлюб розірвано на законних підставах.

Раніше місяця, навіть при згоді кожного чоловіка, розлучення не визнається законним. При наявності дитини, коли батьки обопільно вирішили, хто буде виховувати, теж можна розлучитися за місяць в Загсі, хоча і пропонують три місяці на примирення, від чого подружжя часто відмовляються.

Як розлучитися з чоловіком, коли обидва згодні

Як швидко розлучитися з чоловіком, якщо є дитина?

Набагато легше процедура оформлення розлучення через ЗАГС, ніж звертатися до суду, та і немає чого, тому що є можливість спокійно подати свої заяви і через місяць прийти розлучитися (вимагає присутності обох сторін).

Якщо у чоловіка немає можливості прийти в ЗАГС, але він згоден на розірвання шлюбу, то необхідно оформити у нотаріуса згоду на розлучення. Якщо чоловік, наприклад, перебуває за кордоном, але дав згоду, він може оформити довіреність на адвоката, який буде відповідати за нього.

Якщо чоловік перебуває під слідством у СІЗО, або ж відбуває покарання у в’язниці, заява запевняє начальник.

Через ЗАГС можна розлучитися навіть якщо є діти, у разі, коли одну із сторін:

 • Визнали недієздатною в судовому порядку;
 • Пропала безвісти;
 • Чоловік засуджений на термін більше трьох років.

Які документи треба зібрати, якщо обоє хочуть розлучитися:

 • Заява, яка заповнюється дружиною і чоловіком;
 • Оригінал і копії паспортів та документа, який підтверджує заміжжя;
 • Документ з банку, що підтверджує, що ви сплатили мито.

Як розлучитися з чоловіком при односторонньому згоді через суд?

Як швидко розлучитися з чоловіком, якщо є дитина?

Якщо немає згоди чоловіка (ухилення від явки в ЗАГС), є діти, які не досягли віку вісімнадцяти років, або майно, доводиться розлучатися в судовому порядку.

У разі, коли немає взаємної згоди, необхідно правильно почати шлюборозлучний процес: зібрати всі необхідні документи, найняти хорошого адвоката. Спори можуть бути різними: розділ майна, про виховання дитини, про аліменти, утримання чоловіка та інше. Такі питання вирішує світовий суддя.

Про порядок оформлення розлучення через суд:

 • Після подачі заяви треба дочекатися, коли прийде відповідь, де буде вказано час і місце розгляду. Відповідь цей прийде на протязі двох тижнів. Якщо він не прийшов, можна зателефонувати в суд і дізнатися причину. Засідання призначають через місяць після подачі заяви.
 • Відповідач може визнати позов, або ж відправити заперечення щодо позову.
 • На першому судовому засіданні суддя з’ясовує, що заяву було складено при односторонньому згодою, або ж хтось один проти розірвання шлюбу.
 • Вам з будь-якого нададуть три місяці, щоб ви примерились.
 • Позивач не відмовився від своїх вимог – через три місяці шлюб буде розірвано.
 • Розлучення визнається законним тільки коли мине один місяць.
 • Як розлучитися якщо є дитина

  Як швидко розлучитися з чоловіком, якщо є дитина?

  Деякі жінки бояться розлучення і кажуть: «Хочу розлучитися з чоловіком, але переживаю, що він у судовому порядку відбере у мене дитину». Так, такі випадки бувають, але світовий суддя підходить до кожної ситуації індивідуально. Тут зрозуміло, що через ЗАГС питання вирішити не вийде.

  Розпочати цей процес необхідно з усвідомлення того, що і чоловік, і дружина мають однакові права на дитину.

  Багато хто думає, що це в порядку речей, коли дитина залишається з мамою тільки тому, що вона його народила. Також існує досить стереотипна думка, що якщо у батька стабільний, і навіть більш ніж стабільне фінансове положення, то дитина дістанеться йому, і навпаки, у мами багато грошей – її дитина. Суд вимагає обов’язкової присутності дитини (у віці після трьох років), щоб врахувати і його бажання.

  Що може враховуватися в суді при з’ясуванні про дитину:

  • Почати треба з того, що дізнатися, з ким бажає залишитися малюк, чого можуть навіть не знати батьки до суду;
  • Враховується також думка батьків. Часто батько відмовляється від виховання дитини в користь матері. Якщо не досягли згоди, то суд призначає ще одне засідання;
  • Далі – тривалий процес судових розглядів.

  У судовому порядку, коли батьки не можуть досягти згоди, хто буде виховувати дитину (часто буває при односторонньому незгоду на розлучення), призначається людина з органу опіки та піклування, який повинен буде обстежити житлові умови кожного з подружжя.

  Можна справити на органи опіки хороша думка, якщо житло буде відповідати нормам для проживання дитини. Якщо умови не задовольнять представника органів опіки та піклування, то він може віддати свою перевагу іншій стороні. Юристи можуть проконсультувати, які саме житлові умови потрібні для повноцінного виховання дітей і як правильно підійти до цього питання.

  Якщо у жінки є робота, відповідні умови, немає ніяких серйозних захворювань, то, швидше за все, дитина залишиться з нею, так як органи опіки та піклування впевнені в тому, що дитині все-таки краще з матір’ю.

  Але немає жодних гарантій, що дитину залишать з матір’ю, тому і потрібен досвідчений юрист, який підтримає, коли буде вирішуватися в судовому порядку питання про дітей.

  Чи впливає вік дитини на шлюборозлучний процес?

  Як швидко розлучитися з чоловіком, якщо є дитина?

  Що очікувати при зверненні чоловіка в ЗАГС, якщо у вас є дитина, якій, наприклад, чотири місяці, і він не отримує згоди на розлучення? У Рагсі нічим допомогти не зможуть, як написано вище, а суд навіть не прийме документ на подання позову. Але як тільки дитина стане однорічним, у чоловіка є можливість розлучитися і без згоди дружини, але не в Загсі, а в суді (якщо виникають питання про виховання).

  З дитиною до трьох років теж є деякі нюанси. Так як мама має право взяти відпустку по догляду за дитиною, тобто вона буде непрацездатна, всі витрати на неї і дитини доведеться виділяти дружину, чого він навряд чи захоче при його однобічному згодою (без згоди дружини).

  Шлюборозлучний процес, при наявності більш ніж однієї дитини не відрізняється від розлучення з однією дитиною. Хіба що з виплатою аліментів трохи по-іншому.

  Як розлучитися, якщо чоловік відбуває покарання у в’язниці

  Як швидко розлучитися з чоловіком, якщо є дитина?

  Якщо дружина домоглася згоди, то подавати заяву про розлучення необхідно в ЗАГС. Навіть присутності чоловіка не треба, начальник установи може за укладеного підписати документ. Через місяць після подачі заяви шлюб може бути розірваний.

  Без згоди чоловіка можна обійтися, якщо він буде відбувати покарання у в’язниці більше трьох років. Тоді його присутності теж не треба.

  Якщо чоловік, що сидить у в’язниці, має спільне нажите майно і спільних дітей з дружиною, тоді питання буде вирішувати суд. Процес поділу майна і дітей не може обмежувати права людини, який знаходиться у в’язниці.

  Чого чекати від розлучення з іноземцем?

  Є можливість розлучитися з іноземцем (в деяких випадках у судовому порядку) без його присутності, але при цьому зв’язуючись або з самим іноземцем, або з судовими органами держави, громадянином якої він є (частіше при односторонньому згоду на розлучення тільки дружини). Неважливо, чи чоловік у в’язниці, або він просто не хоче зайвий раз перетинати кордон, розлучення буде здійснено відповідно до законодавства Російської Федерації.

  Які складнощі можуть виникнути при розлученні з іноземцем:

  • Для подачі заяви про розлучення в ЗАГС треба обов’язково мати при собі нотаріально завірена згода чоловіка. Без його присутності та за відсутності цього документа (при односторонньому згодою) рекомендується звертатися в суд;
  • Можуть бути проблеми з місцем проведення судового розгляду;
  • Відповідно, процес розлучення з іноземцем без його присутності з цих чинників затягнеться.

  Шлюб з іноземцем автоматично анулюють при:

  • Визнання її померлою;
  • Визнання його недієздатності.

  Є можливість розлучитися з іноземцем як на території Російської Федерації, так і на території іншої держави, чого бажано не робити, якщо до кінця не вивчили закони про розлучення, які прописані в їх законодавстві.

  Приміром, Німеччина, де за згодою обох сторін розводять з іноземцем тільки через рік після того, як подружжя почали жити окремо, а при односторонньому згодою цей термін збільшується до трьох років.

  При обопільній згоді, без присутності чоловіка іноземця та при відсутності дітей потрібні такі документи:

  • Нотаріально завірену згоду на розлучення, підписану іноземцем;
  • Паспорт дружини, нотаріально завірена копія паспорта чоловіка;
  • Свідоцтво про укладення шлюбу.

  Оформлення розлучення з іноземним громадянином в суді

  Як швидко розлучитися з чоловіком, якщо є дитина?

  До суду звертаються подружжя в наступних випадках:

  • Незгода на розірвання шлюбу однієї із сторін;
  • Спори про майно;
  • Наявність спільних дітей, які ще не досягли вісімнадцяти років.

  Також є так званий арбітр. Це людина, до якої можна звернутися у випадку, якщо чоловіком іноземцем не надано письмову згоду на розлучення, і суд буде проходити без його присутності.

  Звертаються до арбітра і в тому разі, коли шлюб був розірваний на території іноземної держави. Дружина надає нотаріально завірену копію відповідного документа, після чого незалежний арбітр виносить вердикт.

  Є ще варіант — відправити позов за місцем знаходження майна іноземця. У цьому випадку вкажіть, що не поінформовані про те, де живе чоловік. Відповідно, ця невідомість ускладнює виїзд до чоловіка.

  У цьому випадку необхідно повідомити відповідача. Наші суди часто перекладають цю відповідальність на суди іноземної держави.

  Справа може розглядатися і без присутності чоловіка, але в цьому випадку йому треба буде надати суду клопотання, в якому прохання про розгляд справи без його участі.

  Хочу розлучитися з іноземним громадянином, але боюся, що він забере нашого дитину з собою?

  Як швидко розлучитися з чоловіком, якщо є дитина?

  В цьому випадку є два суперечливі положення:

  • Виходячи їх слів конвенції ООН, дитина має практично у всіх випадках залишатися з матір’ю. Батько може отримати право на виховання дитини лише в тих випадках, коли у матері наркотична залежність, сильні психічні розлади, або ж вона звинувачується в розбещенні малолітніх;
  • З іншого боку, законодавство Російської Федерації встановлює рівноцінні права обох батьків на дитину. Якщо жінка буде відмовляти у спілкуванні батька і дитини, то чоловік може звернутися з позовом до суду.

  Щоб уникнути усіляких неприємних моментів, рекомендується до укладення шлюбу скласти шлюбний договір. Шлюбний договір укладається і після народження дитини, але в цьому випадку він повинен бути нотаріально засвідчений за місцем народження малюка. Необхідно в ньому прописати, з ким залишиться дитина, залишивши посилання на міжнародні закони.

  Звичайно, не хочеться заздалегідь розставляти умови, при яких буде відбуватися розлучення, але в цивілізованих країнах вже давно користуються такою практикою. У більшості випадків це допоможе швидше розібратися з проблемою, без тиску на дитину.